Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Ehh... o oczach zapomniałem :D. No a postacie z DrgonaBall''a i Naruto są tu dlatego tak często, że są nawet proste do zrobienia i dają cholerną satysfakcję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 22:37, Czarek188 napisał:

Ehh... o oczach zapomniałem :D. No a postacie z DrgonaBall''a i Naruto są tu dlatego
tak często, że są nawet proste do zrobienia i dają cholerną satysfakcję :P

''Cholerną satysfakcję'' daje fakt, że się w ogóle coś narysowało. Tak przynajmniej być powinno. Co do rad, to uważam, że natychmiast powinieneś przestać przerysowywać postacie z anime/mangi. Zacznij rysować dłonie, ramiona i resztę anatomii. To nie jest trudne, ale wymaga praktyki (ja rysować nie potrafię... jeszcze:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 23:10, SSj2 napisał:

''Cholerną satysfakcję'' daje fakt, że się w ogóle coś narysowało. Tak przynajmniej być
powinno. Co do rad, to uważam, że natychmiast powinieneś przestać przerysowywać postacie
z anime/mangi. Zacznij rysować dłonie, ramiona i resztę anatomii. To nie jest trudne,
ale wymaga praktyki (ja rysować nie potrafię... jeszcze:).

Albo niech chociaż zacznie rysować postacie z jakiś anime/mang gdzie postacie nie wyglądają jakby sterydy wyżarły im mózg :s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2010 o 10:24, Czarek188 napisał:

Mówiłem. To jest mój pierwszy taki rysunek. W przyszłości będę rysował pełne postacie
:)


Nie zrozumiałeś mnie chyba. Nie oceniam Twojej pracy. Raczej nastawienie. Wydaje mi się, że powinieneś celować wyżej niż teraz, co prowadziłoby do realizmu, nie mangi :). Anime powinno przyjść po anatomii, bo wtedy nie będziesz miał żadnych problemów. Żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza "praca" na nowym Tablecie:-p, w dodatku pierwsza od xxx czasu.. fajnie się mazało, chociaż ręka boliiiii! (i ta cholerna lewa ręka na rysunku q_q) czas na jakieś tutoriale...

20100123083709

20100123083724

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie z prackami, ale z pytaniami:
- Co to perspektywa, tak na chłopski rozum?
- Postacie cieniuje się tak jak figury geometryczne z których mniej więcej są złożone?
- W jakim wieku już nie wypada rysować bez konkretnej nauki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 11:26, KrzyniuBDG napisał:

A ja nie z prackami, ale z pytaniami:
- Co to perspektywa, tak na chłopski rozum?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Perspektywa

Dnia 23.01.2010 o 11:26, KrzyniuBDG napisał:

- Postacie cieniuje się tak jak figury geometryczne z których mniej więcej są złożone?

Raczej tak ,ale musisz zrobić to tak żeby wyglądało to realistycznie.

Dnia 23.01.2010 o 11:26, KrzyniuBDG napisał:

- W jakim wieku już nie wypada rysować bez konkretnej nauki?

Żeby rysować nie trzeba mieć skończonych studiów. Trzeba mieć wyobraźnie i chęci.

A oto kilka moich prac:
http://dsmian.fotosik.pl/albumy/638271-2.html
http://dsmian.fotosik.pl/albumy/604569.html
http://img259.imageshack.us/g/skysurfer3.jpg/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to perspektywa teoretycznie wiem, ale ktos mi powiedział, że mam próbować rysowac w perspektywie, czy co mam zrobić?

Moja pracka z teraz, jak już mam się ośmieszyć to niech będzie. Rysuje całkowicie amatorsko bez niczyjej pomocy i żadnej nauki, prócz jakiś tam kilku rad np. z internetu. Optymiście nazywają te rysunki koncepcyjnymi ;p
Generalnie próbowałem tu zrobić cieniowanie bo w końcu chciałbym się nauczyć i nie wiem czy jest kompletnie źle czy coś tam świta, także byłbym wdzięczny za proste do zrozumienia rady i poświecenie mi chwili :)

20100123123951

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

~Krzyniu staraj się na początku odrysowywać jakieś rzeczy ze zdjęć. Jakieś proste na początek. Twój rysunek jest fajny znam ludzi którzy uznali by to za dzieło ;D

A co do tej perspektywy to napisz sobie jakieś zdanie w stylu graffiti wyznacz sobie punkt a potem od linijki poprowadź linie do tego punktu zaczynając od kątów liter. Wyjdzie ci taki efekt trójwymiarowych literek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 12:46, SkySurfer napisał:

A co do tej perspektywy to napisz sobie jakieś zdanie w stylu graffiti wyznacz sobie
punkt a potem od linijki poprowadź linie do tego punktu zaczynając od kątów liter. Wyjdzie
ci taki efekt trójwymiarowych literek.


Dobra kminie, popróbuje, a jak potem zrobić perspektywę na postaciach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 12:51, KrzyniuBDG napisał:

Dobra kminie, popróbuje, a jak potem zrobić perspektywę na postaciach?


Jako takiej się nie da. Przynajmniej tym sposobem jak ci mówiłem to raczej się stosuje do budynków (figur geometrycznych) ,ale perspektywę postaci możesz oddać za pomocą jej wysokości ,szerokości ,cienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 12:57, SkySurfer napisał:

> Dobra kminie, popróbuje, a jak potem zrobić perspektywę na postaciach?

Jako takiej się nie da. Przynajmniej tym sposobem jak ci mówiłem to raczej się stosuje
do budynków (figur geometrycznych) ,ale perspektywę postaci możesz oddać za pomocą jej
wysokości ,szerokości ,cienia.


Perspektywa na postaciach istnieje, zauważamy przecież, że ramię oddalone jest minimalnie mniejsze niż to przybliżone - kwestia wprawy. Istnieje jeszcze wyjątkowy przypadek, jakim jest perspektywa czteropunktowa, tzw. rybie oko.

KrzyniuBDG: Pokrótce perspektywa pozwala na określenie odległości obiektów od Ciebie. Wszystkie znajdują się na liniach zbiegu, które przecinać się mogą w jednym, dwóch, trzech lub czterech punktach. Człowiek ogólnie najczęściej zauważa perspektywę frontalną (1 punkt przecięcia linii zbiegu) i tą dwupunktową. Ważne jest to, że jeśli rysujemy postacie w tych dwóch, to powinny one mieć głowy na wysokości horyzontu (odstępstwa są, np. kiedy ''obserwator''/''oko rysownika'' znajduje się na innym poziomie niż reszta, tylko ku temu są specjalne, jakby tu... reguły:).
Co do Twojego rysunku. Jak na początki nie jest źle. Postać jest mniej więcej dobrego wzrostu (7-8 głów). Wyraźnie widać błędy anatomiczne. Wydaje mi się, że nie muszę tłumaczyć jakie.
Rada: http://www.posemaniacs.com/blog/pose/ - zabieraj się do przerysowywania.

qq_MoaR: Co do Twojej - bo widzę, że Cię olano :P. Przerys jest w kilku miejscach dość specyficzny. W Twoim rysunku wydaje się, że głowa jest nienaturalnie wysunięta na przód i znajduje się w niewłaściwym miejscu. Lewe ramię postaci zdaje się być krótsze i wyżej niż prawe (nie chodzi mi tu o postawę, a pewien rodzaj ''wybicia''). Poza tym, szkic jest nieoczyszczony w części dolnej (wszystko poniżej pasa) i trudno domyśleć się co jest czym - kwestia estetyczna. Jeszcze jedno o postawie. Wychylenie bohatera sugerowałoby, że stara się złapać równowagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 17:15, SSj2 napisał:

Co do Twojego rysunku. Jak na początki nie jest źle.

I tu problem niestety to nie początki...

Dnia 23.01.2010 o 17:15, SSj2 napisał:

Postać jest mniej więcej dobrego
wzrostu (7-8 głów). Wyraźnie widać błędy anatomiczne. Wydaje mi się, że nie muszę tłumaczyć
jakie.

Ta błędy anatomiczne wiem jakie są, ale tu po prostu chciałem spróbować cieniowanie bo zawsze zostawiam czysty szkic i wygląda to nie za ciekawie ;p
A co "ilości głów" to nie wiem jak to jest, bo jak rysowałem z liniami dzielącymi na osiem cześć to po zmazaniu tego i "linijkowym'' zmierzeniu, i tak tak nie wychodziło jak powinno być ;/

Dnia 23.01.2010 o 17:15, SSj2 napisał:

Rada: http://www.posemaniacs.com/blog/pose/ - zabieraj się do przerysowywania.

Czarno to widzę, ale pokombinuje coś i te postacie nie da się mocno powiększyć, czy po prostu nie potrafię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 18:04, KrzyniuBDG napisał:

Czarno to widzę, ale pokombinuje coś i te postacie nie da się mocno powiększyć, czy po
prostu nie potrafię?


Klik w "Popup" pod pozą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 18:07, SSj2 napisał:

Klik w "Popup" pod pozą.


To wiem, ale i tak rozmiar nie oszałamia i się pixelówa robi a przy full screenie w ogóle, dobra marudzę, dzięki za rady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 18:10, KrzyniuBDG napisał:

> Klik w "Popup" pod pozą.

To wiem, ale i tak rozmiar nie oszałamia i się pixelówa robi a przy full screenie w ogóle,
dobra marudzę, dzięki za rady ;)

Po co Ci ekstra jakość przy pozach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 18:12, SSj2 napisał:

> > Klik w "Popup" pod pozą.
>
> To wiem, ale i tak rozmiar nie oszałamia i się pixelówa robi a przy full screenie
w ogóle,
> dobra marudzę, dzięki za rady ;)
>
Po co Ci ekstra jakość przy pozach? :)


Nie mam pojęcia, a jeśli jeszcze możesz to czy cienie na tym rysunku uszły czy kompletnie nie w ta stronę idę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 18:20, KrzyniuBDG napisał:

Nie mam pojęcia, a jeśli jeszcze możesz to czy cienie na tym rysunku uszły czy kompletnie
nie w ta stronę idę?


Nie w tą stronę. Cieniujesz figury, tyle, że jeśli są złe, to i złe cienie będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować