Zaloguj się, aby obserwować  
vauxhall

Skutery - temat ogólny

409 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2008 o 00:07, Korsaż napisał:

Powiedzcie mi co was w skuterach kręci ? Co w nich fajnego ze tyle ludzi jeździ?

Z mojego aktualnego punktu widzenia to kupa Chińska plastiku na dodatek boleśnie pierdzącego.
;]

Że nie musisz pedałować ileś tam kilometrów na przykład na ryby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 00:07, Korsaż napisał:

Powiedzcie mi co was w skuterach kręci ? Co w nich fajnego ze tyle ludzi jeździ?

Z mojego aktualnego punktu widzenia to kupa Chińska plastiku na dodatek boleśnie pierdzącego.
;]


Po pierwsze to kręci mnie tuning audio i tuning mechaniczny.
a po drugieno nie istnieją tylko i wyłącznie skutery Chiński! są także Francuskie, włoskie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sir durin
Union Pacific


to jest jasne ,ale dlaczego skuter? a nie jakieś enduro 50cm ? takim używanym endurakiem dotrzesz szybciej i wygodniej (z minimalnie większym spalaniem ) i tańszym w kupnie

19Tsunami92
audio? ;] sprecyzuj mi ten tuning
ile kucy wyciągniesz z takiego skuta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 01:10, Korsaż napisał:

sir durin
Union Pacific


to jest jasne ,ale dlaczego skuter? a nie jakieś enduro 50cm ? takim używanym endurakiem
dotrzesz szybciej i wygodniej (z minimalnie większym spalaniem ) i tańszym w kupnie


Bo mając do wyboru używany sprzęt i nowy to wybieram nowy (takie jakieś zboczenie moje) a poza tym po doświadczeniach z lat dziecinnych staram się nie tykać dwóch kółek bo wiem ze na nich mi odbija a skuter jeszcze w miarę bezpieczny jest jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2008 o 01:14, sir durin napisał:

Bo mając do wyboru używany sprzęt i nowy to wybieram nowy (takie jakieś zboczenie moje)
a poza tym po doświadczeniach z lat dziecinnych staram się nie tykać dwóch kółek bo wiem
ze na nich mi odbija a skuter jeszcze w miarę bezpieczny jest jak dla mnie


patrząc na skutery w moim otoczeniu to lepiej brać używany sprzęt niż nowy ;] nie sadzę żeby jakiś skut wytrzymał 20 lat w przeciwieństwie do takich japońskich markowych jednośladów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 02:26, Korsaż napisał:

patrząc na skutery w moim otoczeniu to lepiej brać używany sprzęt niż nowy ;] nie sadzę
żeby jakiś skut wytrzymał 20 lat w przeciwieństwie do takich japońskich markowych jednośladów
;]


Znam dwóch ludzi mających stare Vespy i jednego gościa mającego Lambrettę - wszystkie mają grubo ponad 20 lat, jeśli nawet nie ponad 30 i jeżdżą bez zarzutów. Oczywiście taki tani chiński syf tyle czasu raczej nie pożyje, ja w ciągu 2 lat używania skutera musiałem wymienić gaźnik i filtr powietrza i całą masę jakiś małych usterek.

Czemu nie enduro do pojemności 50 ccm? Bo skuter jest wygodniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2008 o 07:19, Union Pacific napisał:

Znam dwóch ludzi mających stare Vespy i jednego gościa mającego Lambrettę - wszystkie
mają grubo ponad 20 lat, jeśli nawet nie ponad 30 i jeżdżą bez zarzutów. Oczywiście taki
tani chiński syf tyle czasu raczej nie pożyje, ja w ciągu 2 lat używania skutera musiałem
wymienić gaźnik i filtr powietrza i całą masę jakiś małych usterek.

Czemu nie enduro do pojemności 50 ccm? Bo skuter jest wygodniejszy.


u mojego wujka było to samo,gaźnik i filt po roku w skucie za 4000zł


a jeździłeś na takim enduro? ;] jeżdżąc na skucie a na moim uważam ze mój jest wygodniejszy,w jaja ci nie wieje i skok zawieszenia + duże koła niwelują Polskie dziury drogowe ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 11:20, Korsaż napisał:

a jeździłeś na takim enduro? ;] jeżdżąc na skucie a na moim uważam ze mój jest wygodniejszy,w
jaja ci nie wieje i skok zawieszenia + duże koła niwelują Polskie dziury drogowe ;]


Jeździłem i nie podobało mi się. Wolę skuter. A dziury się omija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo ludzi w srednim wieku i starszych kupuje skutery. Jest to po prostu wygodny środek lokomocji. Ludzią którzy kupują "tandetnego chińczyka" za 3 tys. nie są potrzebne niesamowite wrazenia z jazdy. Dostają gwarancję na 2 lata i jak coś się zepsuje to naprawiją im za free. A po 2 latach zmienia sobie :p.
Sam miałem skuter 3 lata i uważam, że jest to świetny środek lokomocji, zwłaszcza w miastach. Można przejechać z punktu A do B nawet w garniturze, czego raczej na enduro sobie nie wyobrażam. Co więcej, skuter ma schoweg, w który można spakować drbne zakupy np. marchewkę.

A tak na marginesie, to nie jest temat "Enduro 50ccm czy skuter" :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem tu ciekawą dyskusję więc i ja się włączę na przykładzie mojego skutera . Dlaczego skuter a nie enduro ? ano dlatego:

- mam wygodne siedzenie z oparciem
- duży bagażnik (24 l)
- wygodne miejsce z oparciem dla pasażera
- wygodne miejsce na nogi (mogę wyprostować nogi)
- wystarczającą moc
- automatyczną skrzynię biegów
- doża masa(150 kg w stanie zalanym ) i dobre zawieszenie daje komfort jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 15:44, xbit71 napisał:

Ja chciałem spytać, czy w skuterze (w ostateczności ścigaczu) istnieje możliwość zainstalowania
radia/odtwarzacza CD i MP3? :P


zależy co masz na myśli , bo jeśli radio takie jak w samochodzie to szansa jest mała z braku miejsca . Za to można zainstalować głośniki i wzmacniacz z wyjściem 3,5 mm do , którego można by podłączyć np przenośny odtwarzacz CD lub MP3.

Przy okazji pytanie do ogółu : Jakie są objawy , kiedy jest uszkodzony (nieszczelny lub ułamany) zawór membranowy w skuterze 2t ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja tam wole swojego huragana :) nie drogi, dobry nawet, wsam raz. Nie żle się jeździ, akurat dla mnie lepiej bo moge spokojnie jakies koleczka robic czy cos tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 17:37, Kazmierczak-M napisał:

- mam wygodne siedzenie z oparciem


Wiele scigaczy i chopperow ma wygodne siedzenia :)

Dnia 29.08.2008 o 17:37, Kazmierczak-M napisał:

- wygodne miejsce z oparciem dla pasażera


To samo co wyzej.

Dnia 29.08.2008 o 17:37, Kazmierczak-M napisał:

- wygodne miejsce na nogi (mogę wyprostować nogi)


Tu akurat masz racje...

Dnia 29.08.2008 o 17:37, Kazmierczak-M napisał:

- wystarczającą moc


Wystarczajaca moc w skuterze?! Jaka pojemnosc? Jak kupowac skuter, to na pewno nie 50cm3 :P

Dnia 29.08.2008 o 17:37, Kazmierczak-M napisał:

- automatyczną skrzynię biegów


I to bym uznal za wade, nie za zalete. Automatyczna skrzynia powoduje bardzo duzy spadek mocy.

Dnia 29.08.2008 o 17:37, Kazmierczak-M napisał:

- doża masa(150 kg w stanie zalanym ) i dobre zawieszenie daje komfort jazdy


Enduro 125/250 wazy podobnie i zawieszenie lepsze ma...
Nie rozumiem po co wydawac 4000zl na skuter 50 czy nawet 125cm3, jak za tyle mozna kupic dobrego uzywanego i "niezjechanego" choppera/enduro/scigacza 125; oczywiscie za granica :) W Niemczech albo dalej np. mozna kupic motory (nowe i uzywane) tansze niz w Polsce i w duzo lepszym stanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 12:59, kuba9876543210 napisał:


Wiele scigaczy i chopperow ma wygodne siedzenia :)

To samo co wyzej.


Co kto lubi , ja wolę coś w stylu szerokiej kanapy najlepiej z oparciem (tylko nie mikro oparciem tylko przynajmniej 30 cm pleców podpartych)

Dnia 01.02.2009 o 12:59, kuba9876543210 napisał:


Tu akurat masz racje...

Wystarczajaca moc w skuterze?! Jaka pojemnosc? Jak kupowac skuter, to na pewno nie 50cm3
:P


150 ccm 2T ~20KM (jak na skuter na 10" kółkach z przednią tarczówką i tylnym bębnem to i tak dużo ) V-max w granicach 120-130 km/h

Dnia 01.02.2009 o 12:59, kuba9876543210 napisał:

I to bym uznal za wade, nie za zalete. Automatyczna skrzynia powoduje bardzo duzy spadek
mocy.


Spadek mocy owszem ale na Warszawskie korki i światła co chwile to nie ma lepszego wynalazku.

Dnia 01.02.2009 o 12:59, kuba9876543210 napisał:

Enduro 125/250 wazy podobnie i zawieszenie lepsze ma...


Po pierwsze w życiu nie kupił bym enduro do jazdy po ulicach - wygląda to IMO idiotycznie .
po drugie , uwierz że mój skuter miał bardzo miękkie i komfortowe zawieszenie - co fakt powodowało to zwalnianie do 60 km/h na większości zakrętów - ale coś za coś

Dnia 01.02.2009 o 12:59, kuba9876543210 napisał:

Nie rozumiem po co wydawac 4000zl na skuter 50 czy nawet 125cm3, jak za tyle mozna kupic
dobrego uzywanego i "niezjechanego" choppera/enduro/scigacza 125; oczywiscie za granica
:) W Niemczech albo dalej np. mozna kupic motory (nowe i uzywane) tansze niz w Polsce
i w duzo lepszym stanie...


Może i w lepszym stanie ale to raz że trzeba mieć dojścia albo przynajmniej język znać . Po drugie trzeba mieć czas i w ogóle dużo cierpliwości . Ja mój skuter kupiłem, w 5 dni od momentu kiedy zacząłem szukać , za 2700 zł . Było warto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 12:01, xbit71 napisał:

Czy ten ( http://tnij.org/cs4b) skuter opłaca się kupować? Cena, moim zdaniem, jest bardzo
dobra, ale nie wiem, czy adekwatna do tego, co ten pojazd oferuje...
Bardzo proszę o radę. :P


Ten skuter z pewnością należy do 4-suwów czyli nie jest zbyt mocny, ale dla początkującego ( skuterzysty ) nadaje sie idealnie... A wiem to bo sam na takim zaczynałem :P a cena jest bardzo dobra bo ja za swoj pierwszy płaciłem 2500 zł tak więc możesz go kupić ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy nadaje się do takich dalszych wypadów? :P Np. poza miasto... Daleko poza miasto (odległość, powiedzmy... 500 km). :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2009 o 17:23, xbit71 napisał:

A czy nadaje się do takich dalszych wypadów? :P Np. poza miasto... Daleko poza miasto
(odległość, powiedzmy... 500 km). :D


Tak nadaje się ale... Jak go kupisz to przez pierwsze 1000km.musisz dotrzeć silnik czyli wiąże sie z tym jazda 30/35 km/h.Ja osobiście docierałem swój skuter 3 tygodnie i wiem że dobre dotarcie sie opłaca... I czy nadaje sie do dalszych wypadów, Tak nadaje sie spokojnie ale pod warunkiem że będziesz podczas jazdy robił sobie przerwy 10/15 minutowe... Ponieważ jest on chłodzony powietrzem i zanim wystygnie mija chwilka. Ja też jeździłem daleko poza miasto i byłem zadowolony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować