Zaloguj się, aby obserwować  
NeVeR01

Nietypowy problem z dzwiekiem w W3

4 posty w tym temacie

Witam
Mam pewien problem z dzwiekiem w W3 TFT. Moj zlom to : 900 mhz duron 196 sdram g-force 2 mx i jakis shit zintegrowany chipset plyty Via i to bedzie K7ZVA. Dzwiek jako tako dziala normalnie, sterowniki sa najnowsze zainstalowane do plyty glownej. Dzwiek w winampie dziala normalnie w innych grach tez, w ktore gram. Ale problem sie pojawia w Warcrafcie. Otoz wchodzac do warcrafta wszystko jest ok. Problem ujawia sie, gdy przy grze spedzam troche czasu np. jak gram na ladderze czy tez ogladam kilka repow. Glos dostaje jakby "chrapki", dzwiek nie jest plynny jaki byl wczesniej. Nie wiem co z tym zrobic ostro mnie to wkurza. Nawet jak wyjde z gry to nadal "chrapka" jest slyszalna np. przy dzialajacym w tle winampie :C Zeby to zniklo musze zrestartowac kompa. Pomoc techniczna z waszej strony jest troche przegieta. Mam oryginal od 2003 roku, zamowione w CDP, pudelko juz dawno wyrzucilem, bo po co ma stac zakurzone. Wtedy jeszcze nie bylo tych kodow rejestracyjnych, wiec jak mam skorzystac z pomocy skoro ode mnie ten kod wymagacie ? Troche nie przemyslane, powinno byc alternatywne wyjscie w tej sytuacji i mysle, ze forum jest nim dlatego mam nadzieje ze pomozecie w tej sytuacji.
Pozdrawiam i czekam na pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawia się tylko w Warcrafcie? Jeśli tak, to może spróbuj wyłączyć (jeśli tego nie zrobiłeś) dźwięk 3d w W3, najlepiej przestaw na Miles Fast 2d (czy jakoś tak) i zobacz, czy pomoże. A jak nie, to pokombinuj ze sterownikami do dźwięku - może te, które masz zainstalowane są zbyt nowe dla Warcraft (zdarzaja się takie rzeczy). A jak to nie pomoże, to całkiem możliwe, że np. układ generujący dźwięk grzeje się od inych układów, z którymi dzieli "scalaka". W takiej sytuacji raczej niewiele da się zrobić (poza kupnem osobnej karty dźwiękowej, SB Live! chyba w tej chwili można dostać za grosze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok thx za pomoc sprobuje pokombinowac ze zmiana dzwieku w W3.Tak ten problem pojawia sie tylko w Warcrafcie. Jesli nie pomoze to zastanowie sie nad kupnem odzielnej karty dzwiekowej. Zawsze sie przyda no i zwiekszy prestiz grania w W3. Jakie karty sa godne uwagi ? Cena nie gra roli, chyba ze wraz z karta dzwiekowa jest caly zestaw glosnikow pod dolby surround... Tzn. co polecacie, bo ja w tej branzy jestem zielony :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co się orientuję, to właściwie Creative nie ma konkurencji (tzn. ma, jeśli wziąć pod uwagę profesjonalne karty dźwiękowe za czterocyfrowe kwoty ;)). Jeśli karta ma być do tego sprzęta, który podałeś wcześniej, to pewnie wystarczy, jak kupisz zwykłego Sound Blastera Live! (najlepiej jakąś wersję box, bo z OEMami są problemy, jeśli chodzi o sterowniki - sam aktualnie siedzę na tych, które dostałem razem z kartą, bo nowszych do mojego modelu po prostu nie ma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować