Zaloguj się, aby obserwować  
Cammeleon

Ceny gier, Wirtualne Pieniądze i takie tam....

10 postów w tym temacie

Chciałem poruszyć wątek, o którym narazie nikt chyba nie pomyślał. Mianowicie ceny gier a Wirtualne Pieniądze. Na wstępie muszę powiedzieć, że nie chodzi mi o antyreklamę (sam kupiłem na gram.pl kilkadziesiąt gier) ale o coś co można nazwać "polskie samozadowolenie niezależnie od sytuacji". Od pewnego czasu obserwuję ceny gier na gram.pl a w tzw. hipermarketach. Nie zacząłbym nawet myśleć o szukaniu gier gdzie indziej gdyby nie mój praktyczny kumpel Marek. Otóż od czasu do czasu pożyczamy sobie gry, on mnie ja jemu. Wymianiamy również informacje o cenach, gdzie kto kupił i takie tam. Podczas którejś rozmowy pochwaliłem mu się, że właśnie kupiłem Warhammera na gram.pl za takie a takie pieniądze, czyli najtaniej jak tylko można. Jakie było moje zdziwienie kiedy Marek powiedział, że kupił tę samą grę w markecie za 12 zł taniej !! Jak to ??? Ja wykorzystałem wirtualne pieniądze i zapłaciłem więcej niż on ??? Od tego czasu zacząłem oglądać i analizować ceny. I wiecie co, okazało się, że w wklepach jest po prostu taniej !!!! Przykład ??? Proszę bardzo, dzisiaj dostałem gazetkę z marketu a w nim Titan Quest Immortal Throne za 49,90 zł !!! Na gram.pl można kupić je za prawie 55 zł (po odliczeniu 13 zł za wirtualne pieniądze i dodając koszty przesyłki). Coś jest nie tak. Skoro kupuję u dystrybutora bezpośredniego wydawało by się, że jest najtaniej ale nie jest. W tym momencie ktoś z gram.pl może powiedzieć "Nie chcesz kupować u nas kupuj gdzie indziej" i ma rację ale nie o to chodzi. Może warto nareszcie coś zmienić na gram.pl ? Może ceny sa za wysokie ? Może z Wirtualnymi Pieniędzmi można robić coś jeszcze niż tylko wydawać na gry (i tak są droższe niż w marketach po odjęciu taj wirtualnej kasy) ? Warto się nad tym zastanowić. A na marginesie ciekawe co o tym sądzą inni gramowicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jest to prawda że w sklepach jest taniej, ale ja i tak wolę kupować gry przez internet, ponieważ:
1) Mam pewność że gra będzie u mnie w domu następnego dnia (przy przesyłce poleconej).
2)Nikt nie zniszczy mi pudełka do gry otwierając ją w hipermarkecie (znam kilka przypadków).

A poza tym pomyśl w sklepie masz cenę bez przesyłki. No i po drugie, co to jest takie 12 zł, i tak ci się w wPLN zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 18:23, delfo napisał:

Może jest to prawda że w sklepach jest taniej, ale ja i tak wolę kupować gry przez internet,
ponieważ:
1) Mam pewność że gra będzie u mnie w domu następnego dnia (przy przesyłce poleconej).
2)Nikt nie zniszczy mi pudełka do gry otwierając ją w hipermarkecie (znam kilka przypadków).

A poza tym pomyśl w sklepie masz cenę bez przesyłki. No i po drugie, co to jest takie 12 zł,
i tak ci się w wPLN zwróci.

Nie o to chodzi delfo bo kasa jest nie ważna (szczególnie w takich ilościach kilkuzłotowych) ale o fakt, że fajnie by było część WPLN wydać na np. gadżety lub gry nei płacąc z kieszeni ani złotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zostało to zauważone.
Podam dwa przykłady z ostatnich dni. Kupiłem w sklepie gram.pl grę S.T.A.L.K.E.R - cena 99,00 zł ale po wykorzystaniu wPLN finalna cena 79,00 zł oraz przesyłka za wPLN. Kilka dni po zakupie będąc w markecie z ciekawości sprawdziłem cenę tej samej gry i jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że kosztuje ona 79,00 zł...
Dokładnie taka sama sytuacja jest z grą Test Drive Unlimited - market 79,90 zł (noszę się z zamiarem zakupu).

Wiem, że to jest zabieg marketingowy - podać wyższą cenę, przekreślić ją i w ten sposób wmawiać kupującemu, że niesamowicie oszczędza i jaki to z niego szczęściarz ale nie wiem, czy prowadzący tą stronę zdają sobie sprawę z tego, że kupujący po takim zabiegu i porównaniu cen z rynkowymi tracą do nich zaufanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm a sprawdz ceny w inych sklepach tam wszedzie jest 99 w empikach to samo a ze media markt cy inne duze hipermarkety stac na obnizenie ceny to inna sprawa pozatym wez pod uwage to ze nie wszedzie sa duze hipermarkety jesli ktos nie mieszka blisko jakiegos duzego miasta to nie ma zbyt wielu miejsc w których moze kupic gre a co dopiero kupic ja taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to od tego temat, ale innego nie znalazłem. Mam pytanie o pieniądze. Za ile można by sprzedać taką kolekcję gier? To nie jest reklama tylko pytanie.
Pro Evolution Soccer 6
Uefa Champions League 2006 - 2007
Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy
Beyond Good & Evil
Twierdza Krzyżowiec
Delta Force Helikopter w ogniu + dodatek Team Sabre
Tomb Raider Legenda
Splinter Cell Chaos Theory
The Bard''s Tale Opowieści Barda
Fifa 2005
Fifa 06
The Sims Deluxe Edition
Kozacy Antologia
GTA
GTA 2
GTA 3
The Punisher
Prince of Persia Piaski Czasu
Prince of Persia Edycja Kolekcjonerska ( Pop Piaski Czasu, Dusza Wojownika, Dwa Trony + Dodatkowa płyta z bonusami, instrukcje do każdej części oraz wielki poradnik)
Robin Hood Legenda Sherwood
Enter the Matrix
Destruction Derby 2
Gothic 2 Noc kruka
Pearl Harbor Atak o świcie
Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia
StarCraft
WarCraft Batlle.net 2 Edition
Gry oczywiście orginalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnełeś ten temat z niebytu. Niepotrzebnie.

Nie umieszczaj reklam, ofert i innych wypowiedzi typu kupię / sprzedam / zamienię / pragnę zaprosię na... / pragnę poinformować o... Forum nie jest tablicą ogłoszeń!


Temat zamykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować