Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Paintball - zabawa dla dużych chłopców i borżujskich wozaków. ;)

30 postów w tym temacie

Paintball - rodzaj gry zespołowej, polegającej na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla wyrzucają kulki wypełnione żelatyną spożywczą. Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad (nazywany przez graczy splatem) na ciele, masce bądź markerze zawodnika, powoduje jego eliminację z gry.

Paintball dzieli się na 2 główne odmiany: speedball i gry scenariuszowe. Speedball to sportowa odmiana paintballu, organizowane są zawody i ligi, a wszystko dzieje się pod nadzorem sędziów. Gry scenariuszowe to raczej zabawa niż sport, tu liczy się bardziej klimat i dobry ubaw.

Zauważyłem, że nie ma jeszcze na forum tematu o paintballu, tak więc miłośnicy tej świetnej rozrywki: łączcie się! Ja od niedawna interesuję się paintballem, mam swój sprzęt- marker - JT TAC-5, butla 12oz Pure Energy CO2, maska - JT Spectra Proshield. Może są na forum jeszcze inni pasjonaci tego sportu? Jeżeli tak to wypowiedźcie się tutaj. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to 25 marca (niedziela), w Szczecinie przy torze motocrossowym, będzie się odbywać impreza. Jeżeli ktoś pochodzi ze Szczecina lub okolic to zapraszam na pykanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od dawna marzylem zeby uczestniczyc w grach wojennych przy uzyciu paitball ale wyposarzenie jest badzo drogie no i jestem z Łodzi i nie slyszalem o organizowanych jakis imprezach... moze slyszales o jakies imprezie ktora odbedzie sie w najblizszym czasie w lodzi??jesli tak to napisz kiedy i gdzie przynajmniej sobie popatrze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

J a raz uczestniczyłem w takiej imprezie i było super, tylko niestety jest to dość kosztowna zabawa, drugi raz nie udało nam sie tego zorganizować. Sprzęt mieliśmy wypożyczony za free, ze względu na to, że to organizował ktoś znajomy, a my układaliśmy wszystkie beczki, opony i inne przeszkody.... lecz jeżeli ma się ochotę pobawić w to trochę, to niestety już same kulki kosztują, jak ja sie bawiłem to chyba 20gr kulka, żeby móc się te pare godzin pobawić, nawet oszczędnie to z 300kulek powinno się mieć.
Ale same wrażenia z ry były świetne, emocje, adrenalina i ogólnie miła zabawa, człowiek prawie wogóle nie czuje zmęczenia, jak jest teren taki, że można się chować, skakać biegać, czołgać, czy padać w trawę, to później ja w każdym razie zakwasy miałem okropne:) Jeżeli będzie ładna pogoda i pojadę na przejażdżkę rowrową, to może zahaczę od razu o motocross

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojć droga ta zabawa... ja grałem tylko w tz. ACS (czy jakoś tak) czyli prawie to samo tylko bez specjalnych kombinezonów i z bronią taniszą bo na plastkowe (nie farbujące) kulki. Fajnie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 10:14, Mroczny78 napisał:

od dawna marzylem zeby uczestniczyc w grach wojennych przy uzyciu paitball ale wyposarzenie
jest badzo drogie no i jestem z Łodzi i nie slyszalem o organizowanych jakis imprezach... moze
slyszales o jakies imprezie ktora odbedzie sie w najblizszym czasie w lodzi??jesli tak to napisz
kiedy i gdzie przynajmniej sobie popatrze:D


Dużo imprez organizuje się koło W-wy, ale to są takie duże, w którech bierze udział po 300-400 osób. Poszukaj jakiegoś forum, na pewno coś jest i znajdź jakieś mniejsze spotkanie. Nawe w Szczecinie, miejsu w którym chyba najmniej się dzieje w całej Polsce (no dobra trcohę wyolbrzymiam), można coś znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 11:43, Bartek 93 napisał:

Ojć droga ta zabawa... ja grałem tylko w tz. ACS (czy jakoś tak) czyli prawie to samo tylko
bez specjalnych kombinezonów i z bronią taniszą bo na plastkowe (nie farbujące) kulki. Fajnie
było :)


To nie ACS, tylko ASG i jest około, 5 razy tańsze i tyleż razy mniej fajne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 10:38, kordzio1 napisał:

J a raz uczestniczyłem w takiej imprezie i było super, tylko niestety jest to dość kosztowna
zabawa


No, około 80zł za wypożyczenie sprzętu tak, żeby było wystarczająco kulek na gdzieć 5-6h. A i jak chce się kupić to też za szybko się nie zwraca, bo żeby skompletować najtańszy zestaw (maska, marker, butla, 500 kulek) trzeba około 600zł wybulić. Ale jak ktośjuż się wciągnie (jak ja :)) to i całą kasę wygrzebie żeby tylko to mieć (jak ja;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 21:40, sathorn1 napisał:

> Ojć droga ta zabawa... ja grałem tylko w tz. ACS (czy jakoś tak) czyli prawie to samo
tylko
> bez specjalnych kombinezonów i z bronią taniszą bo na plastkowe (nie farbujące) kulki.
Fajnie
> było :)

To nie ACS, tylko ASG i jest około, 5 razy tańsze i tyleż razy mniej fajne ;)

to sorki pomyliłem nazwy... Zabawa i tak jest fajna :) prawie jak rzucanie w siebie rozwalonymi płytami cd\dvd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 21:43, sathorn1 napisał:

> J a raz uczestniczyłem w takiej imprezie i było super, tylko niestety jest to dość kosztowna

> zabawa

No, około 80zł za wypożyczenie sprzętu tak, żeby było wystarczająco kulek na gdzieć 5-6h. A
i jak chce się kupić to też za szybko się nie zwraca, bo żeby skompletować najtańszy zestaw
(maska, marker, butla, 500 kulek) trzeba około 600zł wybulić. Ale jak ktośjuż się wciągnie
(jak ja :)) to i całą kasę wygrzebie żeby tylko to mieć (jak ja;))

Ale do takiego czegoś to trzeba mieć też znajomych, żeby mieć pewnośc, że się zwróci, bo inaczej jeżeli wydasz tyle kasy to może się to okazac wyrzucone w błoto - zależnie od tego jakich ludzi spotkasz:) bo w kijowej ekipie, kijowa zabawa, więc nie masz pewności, ze ci się będzie chciało z takimi ludźmi dalej bawić, a problemem jest to, że an początku trzeba przekonać znajomych do tego 1 wydatku, po 1 podejściu powinno byc lepiej z przekonywaniem do kolejnych zabaw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 21:55, kordzio1 napisał:

Ale do takiego czegoś to trzeba mieć też znajomych, żeby mieć pewnośc, że się zwróci, bo inaczej
jeżeli wydasz tyle kasy to może się to okazac wyrzucone w błoto - zależnie od tego jakich ludzi
spotkasz:) bo w kijowej ekipie, kijowa zabawa, więc nie masz pewności, ze ci się będzie chciało
z takimi ludźmi dalej bawić, a problemem jest to, że an początku trzeba przekonać znajomych
do tego 1 wydatku, po 1 podejściu powinno byc lepiej z przekonywaniem do kolejnych zabaw:)


Najlepiej znaleźć jakieś forum o paintballu, które działa w twojej okolicy. Tam można znaleźć ludzi z którymi można sobie pograć. W okolicy Szczecina są dwa fora:
Euphoria -
http://team-euphoria.pl/phpBB2/index.php i
Dragon: -
http://www.dragon-paintball.com.pl/phpBB2/index.php

Właściwie najtrudniej namówić kolegów do tego pierwszego razu, zobaczysz później na pewno przynajmniej kilka osób opęta szał paintballu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo... widze że jest tu post o paintballu... Bardzo fajna gra ale jak mówił kordzio1 bardzo kosztowna :/
Polecam ją wszystkim... ja na przykład używam Spidera Fenixa i Spidera Mr1 a kulek to X balle czyli silvery.Tylko trzeba miec znajomości bo inaczej kupisz nic nie warty sprzęt za grube pieniądze.

20070324221426

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, powiem tyle: panitball to fajna zabawa o ile nie dostaniesz farbą. uuu... kombinezony nic nie dają. Dostanie z czegoś takiego to ból okropny. Szczególnie jak dostaniesz w... wiadomo gdzie. Miałem nieszczęście tam dostać:P.
Do tych bardziej dociekliwych: nie, po tej ''''zabawie'''' nie stałem się kastratą ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do Bielska Podlaskiego na ulicę Białowieską (koniec miasta) na nieoficjalny paintball free for all, kulki 6mm zwykłe (nie te z farbą, tylko plastiki :D) gramy tanim sprzętem z powodu braku pieniędzy (nie każdy ma jakieś 2000zł na profesjonalny sprzęt). Broń ASG sprężynowa, mile widziani jacykolwiek zawodnicy.

[koniec reklam] :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerzę, że nigdy przyjemności zagrać w paintballa nie miałem. Podobno jest super, lecz sprzęt jest straszliwie drogi, ale zawsze można wypożyczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, impreza na terenie motocrossowym skończona :D Było naprawdę świetnie, pogoda dopisała, teren jest wręcz idealny do tej zabawy. Ceny wypożyczenia sprzętu były wyjątkowo małe (jak na ceny wyporzyczenia sprzętu do paintballa) - 80zł za wszystko +500 kulek.

Apropo bólu w paintballu. Powiem tak: ja dostałem 2 razy w udo i 2 razy w łydkę. Mam ślady, ale zapewniam wszystkich. Nie jest to żaden potworny ból. Bardziej jakby ktoś strzelił "mukę" albo rzuciał kamyczkiem. Kiedy adrenalina aż huczy w uszach, to nie zważa się na takie sprawy jak ból czy zmęcznie. Dzisiaj np. dopiero kiedy wsiadłem do autobusu poczułem jaki jestem kolosalnie zmęczony i prawie padłem, chociaż kiedy grałem nie czułem wcale wyczxerpania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobote byłem na paintballu i musze przyznać że to przednia zabawa.
No i w przeciwieństwie do dwóch facetów nie dostałem w cnote.
O dziwo jeden z nich nawet tego nie zauważył...

P.S. Nazwa "dla dużych chłopców i borżujskich wozaków" jest tutaj troche nie odpowiednia, gdyż np. Soleilia gra w paintballa, a ona jest kobietą. (chociaż na forum nigdy nic nie wiadomo... :p)
No chyba że ona zalicza się do borżujskich wozaków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chlip coś się zastał ten temat od dłuuuuuugiego czasu. Może go jakiś Moderator zamknie albo znajdzie się ktoś kto grywa w paintball.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja lubie grac w paintballa tylko nie mam sprzetu . mam 13 lat i staram sie dostac do klubu rzeszowskiego ,,Confederates " XD zbieram kase na markera Tippmann 98C - 655 zl XD ja mam na razie 10 zl XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować