Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

witam wszystkich:) przymierzam się do zakupu laptopa i bardzo skłaniam się ku firmie Sony i linii laptopów VAIO...jednak nie znam nikogo kto obcował już z tym sprzętem...zależy mi na bardzo dobrym modelu gdyż ma to być zakup na długie lata...chciałbym żeby bez problemu działała gra GTa4 na najwyższych detalach oraz StarCraft II który powinien wyjść w niedalekiej przyszłości...dlatego bardzo mi zależy na fachowej opinii na ten temat i mam nadzieję że ktoś mi jej udzieli...byłyby również mile widziane linki do forów poświęconych laptopom tudzież gazety poświęcone tego typu sprzętom:)proszę o szybką i wyczerpującą odp:) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 09:38, Mroczny78 napisał:

witam wszystkich:) przymierzam sie do zakupu laptopa i bardzo sk3aniam sie ku firmie
Sony i linii laptopów VAIO...jednak nie znam nikogo kto obcowa3 ju? z tym sprzetem...zale?y
mi na bardzo dobrym modelu gdy? ma to bya zakup na d3ugie lata...chcia3bym ?eby bez problemu
dzia3a3a gra GTa4 na najwy?szych detalach oraz StarCraft II który powinien wyjśa w niedalekiej
przysz3ości...dlatego bardzo mi zale?y na fachowej opinii na ten temat i mam nadzieje
?e ktoś mi jej udzieli...by3yby równie? mile widziane linki do forów poświeconych laptopom
tudzie? gazety poświecone tego typu sprzetom:)prosze o szybką i wyczerpującą odp:) pozdro

http://www.komputronik.pl/Notebooki/Sony_VAIO_VGN_FW31ZJ/pelny,id,66996/
Wed3ug mnie ten bedzie dobry.Ma dość dobry procesor i karte graficzną.W GTA IV będzie trudno wyciągnąc pe3ne detale.Ma matryce X-black czyli bardzo dobrze będzie się grało. Ekran ma dość nie typowy bo 16,4 .Posiada napęd blu - ray .

20090222101334

20090222101343

20090222101348

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
GTA IV w pełnych detalach to chyba nie pójdzie płynnie na żadnym laptopie, nie wiem czy te potwory za ponad 10 tysięcy by temu podołały :/ Ciężko jest go tak odpalić na desktopie nawet. Jeśli kupisz komputer za ponad 5 tysięcy zł, to tylko będziesz żałował jak za rok podobna konfiguracja będzie dostępna za połowę tej kwoty :( Lepiej jest kupować laptopa słabszego, ale częściej - w ten sposób ędzie się zawsze w miarę na czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jakiego Vaio Ci konkretnie chodzi lub podaj budżet, miej na uwadze że Sony słono sobie liczy za markę co nie jest odzwierciedleniem parametrów laptopa w stosunku do innych producentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 13:36, Quatre napisał:

/.../
GTA IV w pełnych detalach to chyba nie pójdzie płynnie na żadnym laptopie, nie wiem czy
te potwory za ponad 10 tysięcy by temu podołały :/ Ciężko jest go tak odpalić na desktopie
nawet. Jeśli kupisz komputer za ponad 5 tysięcy zł, to tylko będziesz żałował jak za
rok podobna konfiguracja będzie dostępna za połowę tej kwoty :( Lepiej jest kupować laptopa
słabszego, ale częściej - w ten sposób ędzie się zawsze w miarę na czasie.



Nie zgodzę się;P laptop jest narzędziem pracy a nie grania nie trzeba być na czasie a kupić jedynie taki by przez jak najdłuższy czas spełniał swoje zadania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 17:01, Ponury Żniwiarz napisał:

Nie zgodzę się;P laptop jest narzędziem pracy a nie grania nie trzeba być na czasie a
kupić jedynie taki by przez jak najdłuższy czas spełniał swoje zadania;)

Owszem, w pełni się z Tobą zgadzam, Ja też jestem zdania, że do gier to wszystko, byle nie laptop. Ale kolega Mroczny chce na siłę kupić właśnie laptop, który ma mu służyć do grania.
PS. Co jakiś czas trzeba komputer zmienić, inaczej można umrzeć z nudów, że ciągle tego samego się używa (przynajmniej ja tak mam :) Poza tym im laptop starszy, tym bardziej zniszczony fizycznie i prawdopodobieństwo awarii jednak też się zwiększa, a naprawy pogwarancyjne laptopów to nie jest najlepszy interes (oczywiście dla użytkowników, bo dla serwisów to złote żniwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Procesor jest ok, ale karta graficzna to dość słaba jest, ja kupiłem ostatnio sobie Asusa http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus_N50VN_FP031C_1/pelny,id,63508/
i nie narzekam. Karta jest ze 2 razy lepsza od tego Radka, ale jak chcesz mieć kompa z takim Radkiem to przynajmniej nie przepłacaj
http://www.komputronik.pl/Notebooki/Toshiba_Satellite_A350_10B/pelny,id,66286/
Procek niewiele słabszy, ale cena o wiele mniejsza a firma także dobra.

Jak chcesz trochę pograć na lapku to kupuj sobie takie z dobrą grafiką i dużą ilością ramu, a Procek jest ważny, ale w najbliższym czasie nie wykorzystasz go w 100%, a grafikę tak. Po za tym oszczędzając 2 tyś. możesz sobie kupić za jakiś czas zwykłego Descopa i będzie ci na nim śmigało co chcesz. Uważam, że ponad 4k za komputer to jest przesada, gdyż za 1,5 ; 2 lata kupisz sobie za podobną kwotę komputer o 2 razy lepszych parametrach niż dzisiaj za 6k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 19:15, Bosper napisał:

/ciach/

Procesor jest ok, ale karta graficzna to dość słaba jest, ja kupiłem ostatnio sobie Asusa
http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus_N50VN_FP031C_1/pelny,id,63508/
i nie narzekam. Karta jest ze 2 razy lepsza od tego Radka, ale jak chcesz mieć kompa
z takim Radkiem to przynajmniej nie przepłacaj
http://www.komputronik.pl/Notebooki/Toshiba_Satellite_A350_10B/pelny,id,66286/
Procek niewiele słabszy, ale cena o wiele mniejsza a firma także dobra.

Jak chcesz trochę pograć na lapku to kupuj sobie takie z dobrą grafiką i dużą ilością
ramu, a Procek jest ważny, ale w najbliższym czasie nie wykorzystasz go w 100%, a grafikę
tak. Po za tym oszczędzając 2 tyś. możesz sobie kupić za jakiś czas zwykłego Descopa
i będzie ci na nim śmigało co chcesz. Uważam, że ponad 4k za komputer to jest przesada,
gdyż za 1,5 ; 2 lata kupisz sobie za podobną kwotę komputer o 2 razy lepszych parametrach
niż dzisiaj za 6k.

ja mam na oku tego http://www.komputronik.pl/Notebooki/Packard_Bell_Easynote_MB89_P_034IL_/pelny,id,62779/
procesor ok
karta też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 07:29, piotr961103 napisał:

> HP Pavilon nie polecam w tej chwili, z Asusów http://www.znak.pl/index.php?cid=272&scid=1066&prid=notAsuM50VN-AS044C

> No chyba że chcesz jakiegoś Della z allegro
Dzięki, ten będzie najlepszy ;)

Tylko Ramu ma najmniej bo 3GB, chociaż na dzień dzisiejszy powinno wystarczyć. Tego Asusa, którego podałem ma podobne parametry tylko zamiast ciut lepszego procka 1 GB ramu, ale to już jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 09:38, Mroczny78 napisał:

witam wszystkich:) przymierzam się do zakupu laptopa i bardzo skłaniam się ku firmie
Sony i linii laptopów VAIO...jednak nie znam nikogo kto obcował już z tym sprzętem...zależy
mi na bardzo dobrym modelu gdyż ma to być zakup na długie lata...chciałbym żeby bez problemu
działała gra GTa4 na najwyższych detalach oraz StarCraft II który powinien wyjść w niedalekiej
przyszłości...dlatego bardzo mi zależy na fachowej opinii na ten temat i mam nadzieję
że ktoś mi jej udzieli...byłyby również mile widziane linki do forów poświęconych laptopom
tudzież gazety poświęcone tego typu sprzętom:)proszę o szybką i wyczerpującą odp:) pozdro



Niestety, Sony nie będzie dpbrym modelem do gier.
Nawet najmocniejszy model (za ok. 5500zł), ma karte graficzną (Radeon HD3650), którą bije na głowę GeForce 9600M GT.
Osobiście do gier polecam HP dv 5 1199ew, Hp dv 7 1199ew, te same modele tylko z 70 na końcu i Samsunga R560.
Sony ma tak słabą grafikę, że może nawet wogóle nie pociągnąć GTA IV. Co więcej ostatnio bardzo podrożało, i za tą cenę można kupić 18,4 " demona: np. któryś z modeli HP HDX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2009 o 14:01, Byl napisał:

Niestety, Sony nie będzie dpbrym modelem do gier.
Nawet najmocniejszy model (za ok. 5500zł), ma karte graficzną (Radeon HD3650), którą
bije na głowę GeForce 9600M GT.
Osobiście do gier polecam HP dv 5 1199ew, Hp dv 7 1199ew, te same modele tylko z 70 na
końcu i Samsunga R560.
Sony ma tak słabą grafikę, że może nawet wogóle nie pociągnąć GTA IV. Co więcej ostatnio
bardzo podrożało, i za tą cenę można kupić 18,4 " demona: np. któryś z modeli HP HDX.

Ten jest chyba najlepszy z seri HDX
HP Pavilion HDX18-1190
Intel Core2 Quad Q9000 (2.0 GHz, 6MB cache
18,4 cali glare
4 096 MB
pamięci RAM rozszerzalna do 8 192 MB
NVIDIA GeForce 9600M GT (DirectX10, SM 4.0, PureVideo) 1 024 MB
Blu-ray ROM
i super wygląd :)
8899,- zł

Ale jest tańszy ;)
HP HDX18 - 1005
Intel Core 2 Duo P8400 (2.26GHz) 3MB pamięci L2 Cache, 1066 MHz
NVIDIA GeForce 9600M GT 512mb
a reszta jest taka sama
5.799zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować