Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2009 o 06:50, Quatre napisał:

> Ok, ostatnio zainteresowały mnie dosyć notebooki, ale ja mam dość dziwne wymagania,
oto
> one =D:
> - musi być ładny, nie nie musi być aż tak piękny jak Lambo, ale żeby był dosyć ładny

> - musi mieć dosyć dobre głośniki, ale na tym i tak mi za bardzo mi nie zależy, bo
się
> słuchawki podłączy do oglądania filmów
> - dobry ekran (bo głównie by był do oglądania filmów)
> - szybki
> - ale ni musi mieć jakiejś super karty graficznej, no może tylko tyle, aby pociągnęło

> Guild Wars, albo WoWa, może być nawet na minimalnych, byle by było płynnie
> - a no i oczywiście, żeby nie kosztował 7k, bo wtedy to już by mi się Lambo bardziej

> opłacało
> No, mam nadzieje, ze mi doradzicie, co bym mógł kupić.
A jakże! Wszystkie ww. postulaty spełnia notebook Lenovo IdeaPad Y530. Cena zaczyna się
już od niecałych 3 tysięcy. Po kolei więc:
- jest naprawdę estetyczny, zaczynając od obudowy, która NIE jest błyszcząca, czarny,
matowy plastik o fakturze lnianego materiału - przyjemne w dotyku i się nie brudzi. Powierzchnia
wokół klawiatury jest wykonana całą z aluminium, genialne w dotyku i ładnie wyglądające
(ma taki fajny lekko fioletowawy poblask). Najlepsze są przyciski przy gładziku, wciskanie
ich to czysta poezja :) Fajnym designerskim elementem jest ekran, cały, aż do samych
krawędzi jest pokryty jednolitą taflą szklaną, kamerka internetowa także. Aha - zapomniałbym
o panelu z czujnikami dotykowymi jako klawisze dodatkowych funkcji umieszczonym ponad
klawiaturą.
- ma głośniki 4.1 z certyfikatem dolby surround. Woofer niby malutki, ale daje to wszystko
bardzo zadowalający efekt, dźwięk jest naprawdę czysty jak na laptopa.
- matryca typu glare, przy świetle mało co widać, ale w ciemnym pomieszczeniu daje ładny
obraz
- ma całkiem niezłe wnętrze: procek C2D P7350 2 GHz, szyna 1066 MHz, 3GB RAM, 250 GB
HDD, wifi AGN, Bluetooth, grafa GF 9300M - GW i WOW pójdą na 100% :)
- 2 lata gwarancji door-to-door

Laptopik fajnie się prezentuje i robi wrażenie. Warto wspomnieć, że niewiele osób ma
w Polsce komputery Lenovo, więc właściciel takiego czegoś jest oryginalnym osobnikiem,
a nie tak jak trzy czwarte Polaków - Hapeki i Toshiby...
Na koniec dodam, że sam od września jestem w posiadaniu tego urządzonka ^_^ Sprawuje
się całkiem nieźle, mocno uniwersalna maszyna.

http://www.ceneo.pl/1765406


Byłem oglądać dziś tego lapka, całkiem nieźle się prezentuje i chyba w niego zainwestuje. Cena (2899 Pln) też przystępna, więc jeśli mi go do jutra nie wykupią wykładam kasę:-)
dzięki raz jeszcze za info, bez tego forum kupiłbym pewnie jakieś badziewie, a tak wiem, że ktoś już to sprawdził.
POzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 19:24, Isil napisał:

Byłem oglądać dziś tego lapka, całkiem nieźle się prezentuje i chyba w niego zainwestuje.
Cena (2899 Pln) też przystępna, więc jeśli mi go do jutra nie wykupią wykładam kasę:-)
dzięki raz jeszcze za info, bez tego forum kupiłbym pewnie jakieś badziewie, a tak wiem,
że ktoś już to sprawdził.
POzdr

:D Fajnie, że mogłem pomóc. 2899 to trochę drogo, w Ceneo.pl sporo tańsze oferty można znaleźć. A jakbyś kupował w Komputroniku i jeszcze coś do tego byś brał, to targuj się - mi kilkadziesiąt złotych opuścili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 19:26, Quatre napisał:

> Byłem oglądać dziś tego lapka, całkiem nieźle się prezentuje i chyba w niego zainwestuje.

> Cena (2899 Pln) też przystępna, więc jeśli mi go do jutra nie wykupią wykładam kasę:-)

> dzięki raz jeszcze za info, bez tego forum kupiłbym pewnie jakieś badziewie, a tak
wiem,
> że ktoś już to sprawdził.
> POzdr
:D Fajnie, że mogłem pomóc. 2899 to trochę drogo, w Ceneo.pl sporo tańsze oferty można
znaleźć. A jakbyś kupował w Komputroniku i jeszcze coś do tego byś brał, to targuj się
- mi kilkadziesiąt złotych opuścili :)


Powiem tak - muszę się z tym jeszcze przespać, ale raczej się zdecydowałem ;-)
I chyba skorzystam z Komputronika, niestety pozostałe oferty na Ceneo i innych przeglądarkach dotyczyły jakiś uboższych modeli, względnie opinie o dostawcach nie zawsze były pochlebne...
Jeśli się zdecyduje ostatecznie i dokonam zakupu, dam znać :-D
Tymczasem dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 20:22, 143872 napisał:

Ooo nie wiedziałem, dzięki za informacje. A czym to się różni od zwykłego formata? Takie
coś jest tylko w laptopach?

Ja się pierwszy raz z takim rozwiązaniem spotkałem właśnie w laptopach. Działa to chyba na takiej zasadzie, że na tej ukrytej partycji (która jest dla użytkownika niedostępna, więc nie można nic schrzanić) jest umieszczona kopia zapasowa systemu - zrobiona tak jakby tuż po świeżutkim zainstalowaniu systemu oraz programów dostarczanych przez producenta laptopa. W moim Lenovo po przywróceniu do stanu fabrycznego calutki dysk twardy wraca do stanu początkowego, czyli traci się wszystkie dograne później dane - czyli w sumie taki format ale z jednoczesną instalacją systemu, niezła oszczędność czasu ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chce w swoim hp pavilionie dv5 1199 rozszerzyć pamięć z 4 giga do maksymalnych 8 giga(tak w instrukcji stoi) i jak to zrobić? kto wie ile slotów ma ten laptop na ram i gdzie się do tych slotów uzyskuje dostęp.Czy nie stracę gwarancji czy vista home premium poradzi i czy trzeba cos w biosie zmieniać? I na koniec ile taki ram do lapka kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 20:12, blacklio2 napisał:

Dobrze stoi 8GB, najpierw zobacz po ile stoi 2 x 4 GB ramu SODIMM.
Druga sprawa po co Ci aż tyle, jaka Vista, jak 32 bity to więcej jak 4 GB nie warto



Home premium w rodzaju systemu pisze 32 bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 21:00, blacklio2 napisał:

Doczytaj o jakiej Viście chodzi 32 czy 64 bit


Ajj to po co mi ta vista;( kit jak juz jest i sie nie tnie pozostaje mi się z tym pogodzić:P Tak btw od kiedy mam laptopa stacja prawie nie włączana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doczytaj instrukcję obsługi, laptop ma 2 sloty/gniazda SODIMM jeśli masz w tej chwili 2x2 to idą one na śmietnik i trzeba użyć 2x4 GB. To nie komp stacjonarny gdzie masz 4 gniazda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 22:27, blacklio2 napisał:

Doczytaj instrukcję obsługi, laptop ma 2 sloty/gniazda SODIMM jeśli masz w tej chwili
2x2 to idą one na śmietnik i trzeba użyć 2x4 GB. To nie komp stacjonarny gdzie masz 4
gniazda

Nie wiem co mam władowane:P Sorka to mój pierwszy laptop mam jeszcze trochę podejścia stacjonarnego:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 22:44, Ponury Żniwiarz napisał:

Nie wiem co mam władowane:P Sorka to mój pierwszy laptop mam jeszcze trochę podejścia
stacjonarnego:P

Jeśli system jest 32 bitowy, to i tak niecałe 4 GB to jest max, co on rozpozna. 8GB będzie więc wyrzucaniem kasy w błoto :/ Poza tym nie dałoby to chyba żadnego, a jeśli nawet, to minimalny, przyrost mocy obliczeniowej komputera. Lepiej zbieraj pieniądze na nowy komputer za kilka lat ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 13:45, hunter22 napisał:

Laptop od eMachines, warto? Miał ktoś, sprawdzał ktoś... jak ogólnie sie sprawuje? Parametry
podam poźniej ;)

To ACER?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować