Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Może ktoś mi pomóc? Chciałbym kupić laptopa za 1tyś zł. Są często wyprzedaze w media m/biedronce itp. Np. Acer emachines E510 byl na wakacjach w biedronce za 880zl. taki sam kupilem na wyprzedazy ciotce miesiac temu za 999zł w media m. Teraz cos nie ma zadnej takiej wyprzedazy i tu moje pytanie. Moze oplaca sie kupic cos za granica? Prosze o jakies namiary na tanie zagraniczne sklepy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

laptop Toshiba Tecra A10-12O posiada wbudowany moduły 3G, moze mi ktos wyjasnic na jakiej zasadzie on dziala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 16:03, niunkaaaa napisał:

Może ktoś mi pomóc? Chciałbym kupić laptopa za 1tyś zł. Są często wyprzedaze w media
m/biedronce itp. Np. Acer emachines E510 byl na wakacjach w biedronce za 880zl. taki
sam kupilem na wyprzedazy ciotce miesiac temu za 999zł w media m. Teraz cos nie ma zadnej
takiej wyprzedazy i tu moje pytanie. Moze oplaca sie kupic cos za granica? Prosze o jakies
namiary na tanie zagraniczne sklepy itp.

Zagraniczne sklepy przy dzisiejszym kursie złotówki wcale takie tanie nie są :/ O amerykańskich sklepach można na starcie zapomnieć - nie wysyłają komputerów za ocean. Lepiej tani komputer kupić u nas w kraju. Zastanów się nad zakupem jakiegoś ebooka w stly Asus Eee lub MSI Wind albo Lenovo S10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 21:30, Quatre napisał:

> Może ktoś mi pomóc? Chciałbym kupić laptopa za 1tyś zł. Są często wyprzedaze w media

> m/biedronce itp. Np. Acer emachines E510 byl na wakacjach w biedronce za 880zl.
taki
> sam kupilem na wyprzedazy ciotce miesiac temu za 999zł w media m. Teraz cos nie
ma zadnej
> takiej wyprzedazy i tu moje pytanie. Moze oplaca sie kupic cos za granica? Prosze
o jakies
> namiary na tanie zagraniczne sklepy itp.
Zagraniczne sklepy przy dzisiejszym kursie złotówki wcale takie tanie nie są :/ O amerykańskich
sklepach można na starcie zapomnieć - nie wysyłają komputerów za ocean. Lepiej tani komputer
kupić u nas w kraju. Zastanów się nad zakupem jakiegoś ebooka w stly Asus Eee lub MSI
Wind albo Lenovo S10.


Ee, ja chce notebooka a nie netbooka. Musi miec 15''cali. I tu najlepiej jezeli chodzi o cene wychodzi Acer emachines e510. Kupilem taki 2miechy temu ciotce w media m za 1tys zl i teraz szukam czegos w tej samej cenie. Tylko kurcze nic znaleźć nie mogę póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 21:01, lord0 napisał:

laptop Toshiba Tecra A10-12O posiada wbudowany moduły 3G, moze mi ktos wyjasnic na jakiej
zasadzie on dziala ?

Na tym, że potrzebujesz jeszcze karty SIM od operatora telefonii 3G i możesz cieszyć się bezprzewodowym dostępem do internetu tam gdzie sieć 3G ma zasięg, czyli w Polsce tylko i wyłącznie w największych miastach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 22:01, niunkaaaa napisał:

Ee, ja chce notebooka a nie netbooka. Musi miec 15''cali. I tu najlepiej jezeli chodzi
o cene wychodzi Acer emachines e510. Kupilem taki 2miechy temu ciotce w media m za 1tys
zl i teraz szukam czegos w tej samej cenie. Tylko kurcze nic znaleźć nie mogę póki co.


Poszukaj lepiej jakichś ofert sprzedaży polisingowych laptopów, za tą cenę można całkiem przyzwoity używany sprzęt nabyć, bo z nowych to masz do wyboru tylko buble i straszne buble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 23:17, bzuq99 napisał:

Jest możliwa wymiana karty graficznej w laptopie?

Niestety z tego co sie orinetuje nie ma takowej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 23:17, bzuq99 napisał:

Jest możliwa wymiana karty graficznej w laptopie?

Jeżeli laptop ma zintegrowany moduł graficzny, to odpowiedź jest prosta - nie. Jeśli dedykowany (czyli w formie osobnego modułu), to teoretycznie powinna być taka możliwość, ale jest to rozwiązanie zupełnie nietrafione z ekonomicznego punktu widzenia. Kilka miesięcy temu w CDA była recenzja laptopa Asusa, w którym operacja wymiany karty graficznej była możliwa i w miarę łatwa do przeprowadzenia, ale w treści recenzji napisano, że to nieopłacalne.
Lepiej kup laptop z taką grafą, jaka Ci od razu pasuje i jakiej potrzebujesz. Części do laptopów - z racji na dużą miniaturyzację - są tak drogie, że jedynymi elementami, jakie opłaca się wymienić lub domontować, to pamięci RAM lub dysk twardy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 23:25, rob006 napisał:

> Ee, ja chce notebooka a nie netbooka. Musi miec 15''cali. I tu najlepiej jezeli
chodzi
> o cene wychodzi Acer emachines e510. Kupilem taki 2miechy temu ciotce w media m
za 1tys
> zl i teraz szukam czegos w tej samej cenie. Tylko kurcze nic znaleźć nie mogę póki
co.

Poszukaj lepiej jakichś ofert sprzedaży polisingowych laptopów, za tą cenę można całkiem
przyzwoity używany sprzęt nabyć, bo z nowych to masz do wyboru tylko buble i straszne
buble.


Acer eMachines E510 który kosztował w media m 999zł ( a na wakacjach w biedronie był za 888) nie traktuje jako bubel. Właśnie szukam tego modelu, tylko czekam na wyprzedaż bo troche sie bawilem tym lapkiem zanim ciotce dałem i taki w zupełności do surfowania po necie/pisania w edytorach txt/ogladania filmow/grania w proste gry wystarcza. A, że mam jeszcze gwarancje itp to juz jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 23:21, balduran2 napisał:

> laptop Toshiba Tecra A10-12O posiada wbudowany moduły 3G, moze mi ktos wyjasnic
na jakiej
> zasadzie on dziala ?
Na tym, że potrzebujesz jeszcze karty SIM od operatora telefonii 3G i możesz cieszyć
się bezprzewodowym dostępem do internetu tam gdzie sieć 3G ma zasięg, czyli w Polsce
tylko i wyłącznie w największych miastach.

karta sim wchodzi do komputera czy lacze komorke przez bt albo cos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 06:19, lord0 napisał:

karta sim wchodzi do komputera czy lacze komorke przez bt albo cos ?

SIM wsadza się do gniazdka w komputerze. Gdyby trzeba było łączyć kompa z komórką (czy to przez Blutooth , czy jakoś inaczej), to nie byłoby to nic specjalnego, tylko tak, jak w każdym komputerze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu Toshiby Qosmio X300-130 i mam do Was pytanie, otóż owy laptop w ostatnich dwóch miesiącach zdrożał o nie mała kwotę (ponad 1500zł). Udało mi się znaleźć go najtaniej w sklepie ProLine w cenie 8899zł, lecz mam możliwość zakupu identycznego modelu za 7000zł - sprzedający twierdzi że jest nowy, nigdy nie włączany oraz na dwu letniej gwarancji.
Co sądzicie o zakupie po tańszej kwocie? Nie kłamiąc mam pewne obawy chodź jak by doszło do zakupu to tylko odbiór osobisty, oraz jak wygląda sprawa z gwarancją, miał może już ktoś z forumowiczy do czynienia z reklamowaniem lapka Toshiby?
Będę wdzięczny za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten okazyjny laptop gdzie był kupowany, jeśli za granicą, sprawdź jaka jest gwara jak międzynarodowa to OK w przeciwnym razie daj sobie spokój
Pamiętaj laptopy najszybciej tracą na wartości dotyczy to również modeli z najwyższej półki, troszkę drogawy choć za swojego dałem 6K PLN :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ostatnio kolega mnie troszkę uświadomił odnośnie takich właśnie okazji. Otóż często może się zdarzyć, że to normalny, sprawny i w 100% nowy sprzęt, nawet nie wyciągany z pudełka. No więc tak to działa: firmy mogą sobie wrzucać zakup komputerów w koszty - a firmie nie zawsze jest potrzebny kolejny nowy komputer. Więc taki gość z firmy kupuje komputer, odlicza sobie 22% tej kwoty, którą wydał przy zakupie kompa - Skarbówka mu je po rozliczeniu zwróci, więc jest już do przodu, znaczy mniej go kosztował ten komp. Po drugie, jeżeli wrzuci jego cenę zakupu po odliczeniu VATu jako koszt uzyskania przychodu dla firmy, to zapłaci mniejszy podatek dochodowy (jeśli osiągnie zysk w roku fiskalnym) - kolejna kasa dla niego. No więc ktoś już kupił ten komputer, poodliczał sobie wszystko, co było możliwe, i stwierdza, że mu ten komp niepotrzebny - na Allegro go! Daje cenę niższą niż za nowy sprzęt ze sklepu, bo i tak na tym zarobi sporo - a towar jest taki sam. Każdy jest zadowolony: koleś z firmy - ma dodatkową kasę praktycznie bez wysiłku, kupujący - ma pełnowartościowy sprzęt za niższą cenę. Traci na tym tylko nasz kraj - bo to on zapłaci jednej i drugiej stronie tej transakcji w konieczności zwrotu VATu dla przedsiębiorcy oraz pomniejszonym wpływie z tytułu podatku dochodowego :/ Czyli w konsekwencji tracą na tym wszyscy uczciwi obywatele :(
Ta spora różnica w cenie może być wytłumaczona właśnie w ten sposób. Zapytaj gościa, cz kupił kompa na firmę.

W tym momencie zwracam się z apelem - nie kupujcie od takich oszustów, którzy tylko myślą, jakby tu oszukać to okropne państwo i nachapać się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie sprawa braku napędów optycznych z netbookach (np. MSI Wind).
A mianowicie - co robić gdy posypie się system (w tym przypadku Windows)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 23:49, balduran2 napisał:

Zastanawia mnie sprawa braku napędów optycznych z netbookach (np. MSI Wind).
A mianowicie - co robić gdy posypie się system (w tym przypadku Windows)?

Do większości notebooków też nie dodają Windy na płycie. Od tego są ukryte partycje, z których można przywrócić system do stanu fabrycznego. Taka operacja "wgrywa" niejako Windowsa na nowo, ale traci się oczywiście wszystkie dane, które zostały dodane w trakcie użytkowania komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz P4 3GHz 1024 Ram Radeon 3600 512 zwykłego Piecyka(4 lata). Mam zamiar teraz kupić niezłego laptopa(kompa nie mogę wymienić, gdyż jest na nim zbyt wiele aplikacji potrzebnych do pracy i za dużo byłoby zachodu wgrywać wszystko na nowy sprzęt), tak żeby można było sobie pograć w nowsze gierki(głównie strategie i RPG, FPP mnie nie interesują nawet w 0,0001%). Czy możecie polecić mi jakiegoś dobrego lapka do max 4000zł i żeby nie była to oferta allegro?

Znalazłem

http://www.komputronik.pl/Notebooki/Toshiba_Satellite_A350_110/pelny,id,66492/

http://www.komputronik.pl/Notebooki/Toshiba_Satellite_A350_10B/pelny,id,66286/

http://www.komputronik.pl/Notebooki/DELL_Studio_1737_P8400_/_ATI3650_grafit/pelny,id,66832/

W grę wchodzi oczywiście jak największa(możliwa) wydajność oraz jak największa przekątna ekranu. Chciałbym prosić o pomoc w dokonaniu wyboru lub teżprzedstawienie mi innych ciekawych ofert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 21:48, Quatre napisał:

/.../
Ostatnio kolega mnie troszkę uświadomił odnośnie takich właśnie okazji. Otóż często może
się zdarzyć, że to normalny, sprawny i w 100% nowy sprzęt, nawet nie wyciągany z pudełka.
No więc tak to działa: firmy mogą sobie wrzucać zakup komputerów w koszty - a firmie
nie zawsze jest potrzebny kolejny nowy komputer. Więc taki gość z firmy kupuje komputer,
odlicza sobie 22% tej kwoty, którą wydał przy zakupie kompa - Skarbówka mu je po rozliczeniu
zwróci, więc jest już do przodu, znaczy mniej go kosztował ten komp. Po drugie, jeżeli
wrzuci jego cenę zakupu po odliczeniu VATu jako koszt uzyskania przychodu dla firmy,
to zapłaci mniejszy podatek dochodowy (jeśli osiągnie zysk w roku fiskalnym) - kolejna
kasa dla niego. No więc ktoś już kupił ten komputer, poodliczał sobie wszystko, co było
możliwe, i stwierdza, że mu ten komp niepotrzebny - na Allegro go! Daje cenę niższą niż
za nowy sprzęt ze sklepu, bo i tak na tym zarobi sporo - a towar jest taki sam. Każdy
jest zadowolony: koleś z firmy - ma dodatkową kasę praktycznie bez wysiłku, kupujący
- ma pełnowartościowy sprzęt za niższą cenę. Traci na tym tylko nasz kraj - bo to on
zapłaci jednej i drugiej stronie tej transakcji w konieczności zwrotu VATu dla przedsiębiorcy
oraz pomniejszonym wpływie z tytułu podatku dochodowego :/ Czyli w konsekwencji tracą
na tym wszyscy uczciwi obywatele :(

Nie jest tak do końca, jeżeli wrzuciłeś komputer w koszty firmy i poodliczałeś sobie wszystko to musisz go mieć w środkach trwałych tzn. nie wolno ci go sprzedaż wcześniej niż za rok. po za tym jeżeli przyjdzie do ciebie kontrola z Urzędu Skarbowego(a czynność miała miejsce w okresie ostatnich 5 lat) to może się zapytać gdzie jest komputer, który został kupiony na firmę, jeżeli go nie pokażesz, ani tego że wyrzuciłeś go z kosztów firmy(oddając państwu część kasy) to jesteś przestępcą podatkowym a za to można zapłacić sporo lub pójść nawet do więzienia. Wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy i liczą na to, że US nigdy sie u nich nie zjawi, ale to nie miejsce na taką dyskusję skończmy tego off - topa i proszę o odpowiedź na posta, który jest powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować