Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2009 o 21:16, Dard napisał:

ok no cóż idę rozglądać się dalej:)

Teraz w ogóle nie jest dobry moment, żeby kupować komputer, bo ceny idą w górę przez to nieszczęsne euro (a raczej przez nieszczęsną złotówkę, której kurs tak poszedł w dół :)
Z grubsza jest tak, że jak chcesz pograć w gry na laptopie, to minimum 3 tysiące należałoby wydać na niego. Więc musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcesz kompa do gier za spore pieniądze, czy przenośnego lapka z gorszymi parametrami (najlepiej ze zintegrowaną kartą grafiki, mniejsze zużycie prądu) za rozsądną kasę - do 2000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak, wiem że może nie jest to najlepszy moment ale potrzebuje teraz lapka, a związane to jest ze studiami, nie potrzebuje go do gier(wystarczy że jakieś starsze odpali), ma tylko szybko działać, długo wytrzymywać i mieć dużo miejsca na dysku, coś zawsze się znajdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie używanego IBMa i przeglądając dysk zauważyłem folder i386, dobrze pamiętam, że to folder do instalacji systemu? I pytanie czy można to jakoś nagrać na płytkę, aby w sytuacji potrzeby formata instalacja się uruchomiła automatycznie z CD? Ew jak to inaczej uruchomić bez dyskietki/pełnej płyty Windowsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 10:09, Assurubalit napisał:

Kupiłem sobie używanego IBMa i przeglądając dysk zauważyłem folder i386, dobrze pamiętam,
że to folder do instalacji systemu? I pytanie czy można to jakoś nagrać na płytkę, aby
w sytuacji potrzeby formata instalacja się uruchomiła automatycznie z CD? Ew jak to
inaczej uruchomić bez dyskietki/pełnej płyty Windowsa?

Bez płyty można Windowsa postawić na nowo jeśli masz ukrytą partycję do robienia recovery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego czy ten windows jest oryginalny bo to różnie bywa, z tą instalacją trzeba trochę pokombinować ewentualnie zassać kopie windowsa z neta i zainstalować ( jeśli masz oryginalny klucz ).
Instalację uruchamiasz poleceniem winnt.exe znajdując się w katalogu I386

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na aukcji było "oryginalny system Windows XP" a i nalepka na sprzęcie z cd-keyem jest...
A odnośnie kopi Windowsa o co chodzi?..
No i jak wpisze jakiekolwiek polecenie bez "systemu"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz może na obudowie gdzieś w okolicach klawiatury przycisku recovery? Poszukaj w instrukcji, z tego co wyczytałem to IBM''y stosują właśnie ukrytą partycję do przywracania systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 17:42, Assurubalit napisał:

Na aukcji było "oryginalny system Windows XP" a i nalepka na sprzęcie z cd-keyem jest...

OK

Dnia 15.03.2009 o 17:42, Assurubalit napisał:

A odnośnie kopi Windowsa o co chodzi?..

Musisz spreparować instalkę która masz na dysku tak aby działała po włożeniu płyty CD

Dnia 15.03.2009 o 17:42, Assurubalit napisał:

No i jak wpisze jakiekolwiek polecenie bez "systemu"?

Musisz zabootowac kompa z jakiegokolwiek nośnika ( Win98 minimum )

Edit
ściągnij gparted i wypal na CD i odpal kompa z tym, program pokarze Ci partycje jakie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 15.03.2009 o 17:58, blacklio2 napisał:

> No i jak wpisze jakiekolwiek polecenie bez "systemu"?
Musisz zabootowac kompa z jakiegokolwiek nośnika ( Win98 minimum )


Ale 98 obsłuży tylko FAT, a nie NTSF ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2009 o 18:02, Assurubalit napisał:

Ale 98 obsłuży tylko FAT, a nie NTSF ..

echh kombinuj, pierwsza partycje bez znaczenia druga z wersja instalacyjną FAT16, przy instalacji formatujesz pierwszą partycję na NTFS po instalacji i przerzuceniu danych formatujesz drugą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 19:29, blacklio2 napisał:


> Ale 98 obsłuży tylko FAT, a nie NTSF ..
echh kombinuj, pierwsza partycje bez znaczenia druga z wersja instalacyjną FAT16, przy
instalacji formatujesz pierwszą partycję na NTFS po instalacji i przerzuceniu danych
formatujesz drugą


pff..
Żadna mi rada..

a odnośnie Gparted... jak się tego używa? Uruchomić się uruchomiło, ale jak co i gdzie sprawdzić, nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy zakupił lapka Aristo smart 600
intel Core2duo Santa rose t5750 2.0GHz
Gf9300m GS
3GB ram DDR2/667
Jakie powinny być w nim temperatury w spoczynku i w stresie, bo już przy Kings Bounty temp. procka wynosi 70 stopni, a grafiki po kilkunastu minutach 103 stopnie sprawdzane było hw monitor i everestem, posiada jeszcze podkładke chłodzacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam na chwilę obecną 1350zł i chcę nabyć jakiegoś nowego laptopa 15''. Oprócz emachines E510 od acera jest coś w zbliżonej cenie? czy może trzeba dozbierać i kupić coś lepszego? Nie pogardziłbym dyskiem conajmniej 160gb, ze 2gb ramu (a najlepiej to 3) i jakąs grafike nie zintegrowaną co by można było czasem w jakąś leciwą grę pograć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować