• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 22.05.2007 o 12:59, gracz67 napisał:

a jak gra sie przycina to może być wina płytki? ale płyta nie jest porysowana a wymagania się
zgadzają :(

może sterowniki.....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.05.2007 o 17:52, Chris119 napisał:

Wracajac do 6600GT 128MB : 800x600 -tak (+1 GB RAM-u) ,wyzsze rozdzialki -NIE

A jak ci powiem ze gram na 6600 GT 128 na 1024x768? Na low, ale zawsze:) Karta podkrecana proc tez podkrecany +512 ram i smiga calkiem niezle najgorzej jest w miescie, gdzie czasem zwalnia do 18 FPS okolo ale ja jeezdze z kamera z kokpitu gdzie chyba najwolniej gra chodzi bo lusterka odbijaja to co sie za nami dzieje :P Ale w czasei wyscigu mozna na maske albo zderzak zmienic, na zderzaku jest duuuzo lepiej na masce tez niezle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.05.2007 o 22:51, orcgsm napisał:

Najslabszy sprzet, na ktorym w takich samych
ustawieniach gralo sie calkiem przyzwoicie to: Sempron 2800+, 512MB RAM-u i GF 6600 128MB.
Przy pierwszym uruchomienu wystapil nam taki zgrzyt: ustawilismy wszystko na minimum, rozdzielczosc
640x480 (no bo taki slaby sprzet;)) i gra wyszla do pulpitu. Co pomoglo? 1024x768 i chodzi
jak glupia! Dla mnie niezrozumiale ale to dziala, sprobujcie.

Potwierdzam, mam taki sprzet wlasnie i gra sie naprawde przyzwoicie jedynie ramu by sie przydalo bo jak gra laduje teren gdzie jade to czasem nie nadaza i przycina, przy 1Gb ramu i tej konfiguracji z 1024x768 na niskich detalach bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam...Poprzednio gra wychodziła do pulpitu w trakcie ładowania oraz wyłączał się komputer....ściągnąłem aktualizację sterowników do GeForce i gra działa, ale co kilka sekund strasznie zacina i traci się kontrolę na autem....CZy istnieje jakiś path na to, czy mam za słaby komputer...(GF 6600 128, 512 ram, pentium 4 2ghz)...help....ja oszaleję przez tą grę......HALOOOOO:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1.Niedługo wyjdzie patch usuwający problemy z kartami nVIdii.
2.Trochę mało masz pamięci RAM.
3.Twoja karta graficzna ledwo wyrabia na wymagania TDU więc licz się się z tym, że będziesz miał zaciachy.

Na jakich grasz detalach? Ściągnij Save Protectora z tdu.com.pl bo ma on też funkcję usuwania zbednych papierków, śmieci itp. walających się po drogach i spowalniających grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmm...Kolega ci nie powiedział...masz o 400Mhz za słabego procka,RAM styka na minimalne wymagania.Kup lepszą kartę,chociaż 7100 GS GeForce.Tak to chyba to normalne że się tnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.05.2007 o 19:23, danio123ziom napisał:

CZY DA MI KTOŚ KOD Z CD PROJECT DO TEST DRIVE BO MI PIES ZJADL

a może łatwiej by było jak byśmy ci dali CAŁE PUDEŁKO?! powiedz normalnie nie kituj " masz pirata "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam Serdecznie.
Po przeczytaniu ok 30 stron z tego tematu stwierdzilem, ze nikt nie udzielil konkretnej odpowiedzi na ten problem i dlatego wlasnie pisze moje zapytanie.
Mam takie pytanie odnosnie uruchomienia gry: sam proces instalacji przebiegl bez zadnych problemow, natomiast gdy klikam dwa razy w ikone utworzona na pulpicie do gry pojawia mi sie czarne okno najpierw mniejsze a potem wchodzi na fullscreen jakby sie uruchomiala gra, ale po ok 3sek wraca z powrotem do windowsa i koniec. Moj komp to:
AMD Athlon XP, 2083 MHz (12.5 x 167) 2600+
1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)
ATI Radeon 9550 / X1050 Series (128 MB) (RV350)
Epox EP-8RDA nforce2
wiem ze niektorzy napisza , ze to wina karty graficznej, ale ja uwazam, ze problem tkwi gdzies indziej, bo u mojego kumpla na R9600PRO rowniez z tym samym rdzeniem (RV350) gra poszla(a w wymaganiach jest napisane ze tej karty nie obsluguje) i ma ten sam procesor co ja, wiec prosilbym o napisanie rozwiazania problemu osoby ktore mialy taki sam problem ale w jakis magiczny sposob rozwiazaly go :D, lub osoby ktore czają tego windowsaXP, bo to moze jest jakis problem z biliotekami do directx, albo jakis problem w rejestrze, albo cos z programami emulujacymi, no nie wiem juz sam, probowalem wielu sposobow, ale nadal nie udalo mi sie wlaczyc gry. (3 rozne wersje sterwonikow do karty instalowalem, gierke to z 7 ray przeinstalowywalem).
Z gory DZIEKUJE za pomoc i POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

moge cie tylko pocieszyc, ze napewno nie chodzi o programy emulujace, ani wirtualne napedy, bo w takich sytuacjach securom wywala na dziendobry informacje, zebys wlozyl oryginalna plyte do napedu.

Wiem, bo jak wsyzscy tutaj mam oryginal i co jakis czas ten durny program widzi moja gre jako pirata.....

co do karty graficznej, to masz rzeczywiscie w oficjalnych informacjach napisane, ze nie jest obslugowana i ze na niej nie zadziala

zainwestuj w sprzet, bo najwyzsza pora i nie kombinuj- taka moja rada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

alt+tab ? Ludzie tak robili kiedy obraz robił się czarny, ale to dopiero po wyświetleniu się dwóch reklam. Nie zaszkodzi spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.05.2007 o 18:11, Grucha91 napisał:

alt+tab ? Ludzie tak robili kiedy obraz robił się czarny, ale to dopiero po wyświetleniu się
dwóch reklam. Nie zaszkodzi spróbować.



z mila checia bym sprobowal, ale nawet nie wlaczaja sie te reklamy. no ale dobra spoko zdalem sobie sprawe, ze i tak trzeba kompa wymienic:D, wiec mam taka propozycje i chcialbym zebyscie sie wypowiedzieli jak ten TDU bedzie dzialac na tym sprzecie:
AMD Athlon XP, 2083 MHz (12.5 x 167) 2600+ ==> AMD Athlon 64 3500+ , LIMA 0.65nm
1024 MB (PC3200 DDR SDRAM) ==> GEIL DDR2 PC800 DUAL ULTRA 2x512 800MHz CL4-4-4-12
ATI Radeon 9550 / X1050 Series (128 MB) (RV350) ==> PALIT GF 8500GT 256MB DDR2 (600/1000)
Epox EP-8RDA nforce2 ==> MSI K9N Ultra-2F nForce570
POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

bardzo sensowna zamiana :)

polecam jednak zamiast geila pamieci OCZ, jesli lubisz bawic sie w overclocking oraz nieco mocniejszy procesor- 3800+ wzwyz. chyba, ze za niedlugi czas znowu zamierzasz upgrade''owac kompa :)

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.05.2007 o 01:54, kotek84 napisał:

bardzo sensowna zamiana :)

polecam jednak zamiast geila pamieci OCZ, jesli lubisz bawic sie w overclocking oraz nieco
mocniejszy procesor- 3800+ wzwyz. chyba, ze za niedlugi czas znowu zamierzasz upgrade''owac
kompa :)

pozdro



Powiem szczerze, ze nawet nie slyszalem o takiej firmie pamieci:D, ostatnio nic nie czytalem o sprzecie wiec troche jestem zagubiony, ale jesli mowisz ze bedzie lepsza do OC to jak najbardziej, a co do procka to przeciez mozna poddac go OC, wiec nie wiem czy jest sens teraz kupowac jakis lepszy, no oczywiscie z kolei np ten 3800+ tez mozna podkrecic, ale przeciez to tak mozna w nieskonczonosc a i budzet ograniczony:D, dlatego wlasnie wybralem taki a nie inny sprzet, bo mysle, ze za te pieniadze co trzeba za te czesci dac to jak najbardziej oplaca sie, przynajmniej tak uwazam.
PZDR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

oplacac, to pewnie, ze sie oplaca, ale ostrzegam cie, ze szybko odczujesz niedobor powera z 3500+
to jest procesor poprzedniej epoki, ze tak powiem.
wiem, ze teraz w amd sa historycznie niskie ceny za nowe procesory, bo sie chlopaki zagubili po drodze z technologia wytwarzania rdzenia i sa cala generacje do tylu w stosunku do intela; tym bardziej uwazam, ze kupujac juz procesor, powinno sie kupic go na zas.
Ale jesli jestes juz zdecydowany ostatecznie, to nie kupuj wenecji na sockecie 939 tylko orlean na am2. w razie jakiejkolwiek wymiany w najblizszej przyszlosci bedziesz mial nowoczesniejsza podstawke pod procka, a co za tym idzie, twoja plyta bedzie dluzej cokolwiek warta :)

Wszystkiego dobrego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.05.2007 o 15:34, Martin93 napisał:

Kiedy ten path wreszcie nadjedzie????? :)

Właśnie-:)czy ktoś zna dokładną datę wyjścia patcha???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.05.2007 o 09:39, kotek84 napisał:

oplacac, to pewnie, ze sie oplaca, ale ostrzegam cie, ze szybko odczujesz niedobor powera z
3500+
to jest procesor poprzedniej epoki, ze tak powiem.
wiem, ze teraz w amd sa historycznie niskie ceny za nowe procesory, bo sie chlopaki zagubili
po drodze z technologia wytwarzania rdzenia i sa cala generacje do tylu w stosunku do intela;
tym bardziej uwazam, ze kupujac juz procesor, powinno sie kupic go na zas.
Ale jesli jestes juz zdecydowany ostatecznie, to nie kupuj wenecji na sockecie 939 tylko orlean
na am2. w razie jakiejkolwiek wymiany w najblizszej przyszlosci bedziesz mial nowoczesniejsza
podstawke pod procka, a co za tym idzie, twoja plyta bedzie dluzej cokolwiek warta :)

Wszystkiego dobrego :)

939??? Hmmm stara data masz racje AM2 kieruje się ku przyszłości 939 wypada z obiegu ale zwazywszy na ceny mozna jeszcze z roczek pograć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.05.2007 o 16:53, ChochlikPL napisał:

> oplacac, to pewnie, ze sie oplaca, ale ostrzegam cie, ze szybko odczujesz niedobor powera
z
> 3500+
> to jest procesor poprzedniej epoki, ze tak powiem.
> wiem, ze teraz w amd sa historycznie niskie ceny za nowe procesory, bo sie chlopaki zagubili

> po drodze z technologia wytwarzania rdzenia i sa cala generacje do tylu w stosunku do
intela;
> tym bardziej uwazam, ze kupujac juz procesor, powinno sie kupic go na zas.
> Ale jesli jestes juz zdecydowany ostatecznie, to nie kupuj wenecji na sockecie 939 tylko
orlean
> na am2. w razie jakiejkolwiek wymiany w najblizszej przyszlosci bedziesz mial nowoczesniejsza

> podstawke pod procka, a co za tym idzie, twoja plyta bedzie dluzej cokolwiek warta :)

>
> Wszystkiego dobrego :)
939??? Hmmm stara data masz racje AM2 kieruje się ku przyszłości 939 wypada z obiegu ale zwazywszy
na ceny mozna jeszcze z roczek pograć :)



pewnie, zgadzam sie z toba.
ale doswiadczenie nauczylo mnie, ze ludzie raczej kupuja komputery na dluzszy okres. nie wszyscy traktuja to jako hobby tylko bardziej jako bolesna dla portfela koniecznosc. i staraja sie, zeby zmian dokonywac jak najrzadziej.
no bo, jasne, ze jak na teraz to calkiem przyzwoita maszynka :)
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować