• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 12.08.2007 o 16:53, Tomek25002 napisał:

Siema, mam problem. Jadę sobie samochodem w wyzwaniu ''Wielkie wyzwanie''. Już miałem jechać
do końca (miałem 0,7 km), aż mi się gra zawiesiła a gdy odmówiła działania był nieprzyjemny
dźwięk (brzęk) nie wiem jak to określić ale proszę najszybciej jak się da proszę o pomoc.


jeśli nie wgrałeś, to wgraj koniecznie dostępne na tej stronie oficjalne patche http://www.gram.pl/pliki_lista.asp?l=t&pt=p
być może to rozwiąże problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam koledzy przed nowym patch opisywalem problem z zwiazany z tdu ze gra mi sie tnie chaczy itd ten problem sie rozwiazal dzis jak kupilem nowa karte graficzna Geforce7600GT256 cieszylem sie jak wlaczylem gre chodzila swietnie w pewnym momencie monitor sie wylaczyl komputer sie zawiesil nie moglem jego zresetowac jedynym wyjsciem bylo wylaczenie kompa z sieci wlaczylem ponownie komputer i sprawdzielm czy na innych grach tak jest noi nie inne gry chodza tylko jak wlaczam tdu jest ten problem ustawialem rozna rozdzielczosc od min do max i jest tak samo co mam zrobic bo juz nie wiem pomozcie mi koledzy moj sprzet pentium4 2.8Ghz ram 1gb karta Geforce7600gt 256 windows xp stara karte mialem radeon 9550 128 i na tej karcie gra chodzila ale sie wieszala ze wzgledu na ta gre kupilem nowa karte i znowu jakis problem z tdu pozdrawiam moje gg 493-148 jak ktos moze prosze o wiadomosc na gg dziekuje z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A czy inne gry chodzą czy też powodują zawieszkę systemu i czarny ekran po pewnym czasie? Pytam, bo kiedyś miałem podobny problem po zakupie 7600GS. Żadna gra nie chodziła dłużej niż kilka minut, a czasem nawet kilku sekund nie wytrzymywała.

Rozwiązaniem okazała się zmiana w BIOS-ie szybkości szyny AGP z auto na x4. Sztywne ustawienie na x8 też nie pomagało. Być może to jakiś rzadki problem niedogadania się BIOS-u z kartą, a może jakiś babolek w sterownikach lub w BIOS-ie karty. Fakt faktem, że po tej zmianie nigdy więcej nie miałem podobnego problemu.

Warto sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Rozwiązaniem okazała się zmiana w BIOS-ie szybkości szyny AGP z auto na x4. Sztywne ustawienie

Dnia 13.08.2007 o 07:56, Melchah napisał:

na x8 też nie pomagało. Być może to jakiś rzadki problem niedogadania się BIOS-u z kartą, a
może jakiś babolek w sterownikach lub w BIOS-ie karty. Fakt faktem, że po tej zmianie nigdy
więcej nie miałem podobnego problemu.

Warto sprawdzić.


Ja powiem tyle: BIOS trzeba aktualizować, trzeba ściągać nowe sterowniki (nawet bety), i należy
(choć ostrożnie) podkręcać kartę graficzną i procesor.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.08.2007 o 08:28, Martin93 napisał:

Ja powiem tyle: BIOS trzeba aktualizować, trzeba ściągać nowe sterowniki (nawet bety), i należy

(choć ostrożnie) podkręcać kartę graficzną i procesor.

Pozdrawiam

BIOS najnowszy tak na płycie głównej jak i w karcie graficznej, sterowniki tudzież, system znakomicie utrzymany, a pomimo tego babol występował i dalej występuje, gdy tylko przełączyć w BIOS-ie AGP na x8.

Są sprawy, o których wiedzy nie posiadają najstarsi górale :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czy cos wiadomo na temat tego kiedy bedzi emozna robic wyscigi miedzy klubowe? tak zbey gre mozna bylo w 100% ukonczyc??
i dlatego nie moge sprzedawac online tych samochodow ktore dodal patch, a inni je online sprzedają??
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie... czy ktos odpowie na mojego posta i mi jakos pomoze?

Ja mam pewien problem z grą multiplayer. Wchodze do gry, łączę się, wszystko jest ok, a po jakims czasie (zazwyczaj bardzo krotkim) jakby mnie rozłącza, wszyscy gracze znikają itp. Dopiero po jakims czasie (okolo pol godziny) wyskakuje mi co chwila "Serwer TDU nie jest dostepny"(albo jakos tak... to nie jest cala wiadomosc bo jej nie pamietam). Posiadam router (moze to przez niego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wydaje mi się iż nie doczekam sie dźwięku w TDU, ponieważ odinstalowałem je przez panel sterowania 2 razy i zainstalowałem patcha, po czym nadal nie ma dźwięku! Czy ktoś potrafi mi pomóc z tym gó*****ym patchem?


Mam Viste Pl jeżeli to coś zmienia

P.S. Piszę to już trzecii raz, ponieważ wcześniej nie doczekałem sie odpowiedzi! I będe pisał dalej dopóki nie pojawi sie odpowiedź na mój problem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

rozumiem, ze wystosowales juz odpowiednie zgloszenie do pomocy technicznej cd-projekt i teraz tylko tak dla sportu pytasz na forum???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

J mam taki problem. Mam zaliczoną grę na 53%. Dziś próbowałem przejść wyzwanie Jaguara i na pewnym zakręcie wyskakuje błąd i gra się wyłącza i nie wiem co z tym dalej. Dodam, że mam oryginał. Może pomoże reinstalacja gry? Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sciagnij sobie stad:
http://www.gram.pl/pliki_lista.asp?pt=p&g=869
plik opisany jako: ''Test Drive Unlimited, Patch "Pu''uloa Fix'' - powinno pomoc :)
Mozesz tez sciagnac patch dostepnego do tej gry. Usprawnia nieco dzialanie i sprawia, ze save''y nie uszkadzaja sie. Ale, ze zajmuje troche wiecej niz fix to mozesz sciagnac go pozniej :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam jeszcze jeden problem ukończyłem misje które miałem na mapie mam poziom mistrza ale następne misje nie chcą sie pojawić. Co robić? Błagam pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.08.2007 o 15:00, Jacek55 napisał:

Mam jeszcze jeden problem ukończyłem misje które miałem na mapie mam poziom mistrza ale następne
misje nie chcą sie pojawić. Co robić? Błagam pomóżcie.


Musisz jezdzić po wyspie i odkrywac nastepne wyscigi. Szukaj dróg po których jeszcze nie jeżdziłes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Musisz je odkryc... jezdzac po wyspie. Innej metody nie ma. I tak, albo przejezdzasz najpierw sam kazdy odcinek drogi i zdobywasz tym samym jeden z tytulow, albo wchodzisz na strone ponizej i dojezdzasz tylko do miejsc gdzie sa wyzwania:
http://tdu.gry-online.pl/viewpage.php?page_id=13

Ja tam polecam sposob numer jeden, ale wybor nalezy do Ciebie ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam oryginalny egzemplarz gry. W sklepie podczas kupowania kiedy pokazałem możliwości mojego komputera powiedziano mi że na średnich ustawieniach będzie chodzić płynnie. A tym czasem gra zacina się (co zapewniam, bardzo frustruje) na rozdzielczości 1024x768 nawet po zmniejszeniu szczegółowości wyświetlania tekstur na najmniejszą. Mój komputer:AMD Athlon XP 1,8 Ghz, Radeon X800 GTO 256mb, 1GB RAM. Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

weług mnie masz trochę słaby procesor, ( w wymaganiach pisze Athlon 2,8 min. ) więc może dlatego, ale ja zauwazyłem ( bo też czasami mi się zcinało na Athlonie 3000 Radeonie x550 256 ramu na karcie i 512 RAM, i zauważylem, że zmiana detali prawie nic lub nic nie daje w sprawie mniejszego zcinania, proponuje zmniejszyc rozdziałkę )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

po raz drugi pytam o to samo:
czy cos wiadomo na temat tego kiedy bedzi emozna robic wyscigi miedzy klubowe? tak zbey gre mozna bylo w 100% ukonczyc??
i dlatego nie moge sprzedawac online tych samochodow ktore dodal patch, a inni je online sprzedają??
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować