Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS3 w drugim tygodniu znacznie gorzej

15 postów w tym temacie

Domek

Jak wynika z opublikowanych przez firmę Chart Track danych, sprzedaż PlayStation 3 na terenie Wielkiej Brytanii spadła w tygodniu po premierze o 82%. Po kupieniu w pierwszych dniach 165 tysięcy egzemplarzy, Brytyjczycy wyraźnie spuścili z tonu.

Przeczytaj cały tekst "PS3 w drugim tygodniu znacznie gorzej" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci co mili kupić, kupili. A reszta ma konsolę w głębokim poważaniu. Logiczne, że nie będzie się sprzedawać tak samo dobrze przez cały okres, kiedy jest oferowana na rynku - tylko głupiec mógłby uważać, że będzie :) Jak ruszą jakieś promocje cenowe, to sprzedaż znowu skoczy w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 10:10, vip82 napisał:

A która firma z własnej woli przyzna się do porażki?

A kto powiedział, że to porażka? To tylko jeden kraj (i bynajmniej nie USA czy Japonia). Poza tym - w trzecim tygodniu może znowu będzie wysoka sprzedaż :]
I nie wiadomo jaki roczny plan sprzedaży w Wielkiej Brytanii ustaliło sobie Sony - być może już w pierwszym tygodniu sprzedaży osiągnęli 50% tego planu :) W takim przypadku spadek o 80% w drugim tygodniu nie byłby żadnym dramatem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie dziwie... XBox jest ładniejszy (wyglądem) ,lepszy (grami)...
Sam nie mam ani jednego, ani drugiego, ale miałem okazje przetestować obie konsole w Krakowskim Empiku i uważam że X-pudełeczko - jak to powiedział alekssy156 - bardziej sie opłaca kupić... ma więcej już dostępnych gier i... nie kosztuje 2500zł tak jak PS3...hmmm... Xbox 1500zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 10:10, vip82 napisał:

A która firma z własnej woli przyzna się do porażki?


To jest porażka? To, że sprzedało się tam więcej PS3 niż Xboxów i Wii razem wziętych? Trudno, żeby sprzedaż nie spadła, skoro Ci którzy mieli kupić PS3 już to zrobili. To chyba oczywiste i logiczne... ale nie dla wielkich przewidujących tego świata, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak gdzieś już pisałem: preordery poszły i to by było na tyle, jeśli chodzi o sprzedaż. Najpierw gry, potem można myśleć o konsoli. A tu gier brak, filmy na BD w cenie 2xDVD, telewizory FullHD w kosmicznych cenach... Z czym do normalnych ludzi? Bo ludzie nieliczący się kasą i dysponujący wolnym czasem (pomijając gadżeciarzy) nie stanowią jednak większości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obi-San no tak 2 dni sprzedazy premierowej to naprawde powod do dumy :D . Teraz to ps3 znow sprzedaje sie najgorzej i tak itrend sie utrzyma dopoki nie bedzie gier ,cena bedzie bardziej rozsadna do tego co ten sprzet oferuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 12:21, super bizon napisał:

bardzo dobrze im tak! podniecali sie ze tak dobrze sie sprzedaje a teraz haha:D


Milcz ;) Tak jak pisałem - kto z pierwszych nabywców miał kupić to zrobił to w pierwszym tygodniu. Ja sam będę kupował PS3 dopiero pod koniec kwietnia. Nie ma się o co bać, PS3 i do przodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 11:37, Mr_Hyde napisał:

Obi-San no tak 2 dni sprzedazy premierowej to naprawde powod do dumy :D .


a co? myslales ze taki poziom sprzedazy utrzyma sie na stale?:/

Dnia 04.04.2007 o 11:37, Mr_Hyde napisał:

Teraz to ps3 znow sprzedaje sie najgorzej i tak itrend sie utrzyma dopoki nie bedzie gier ,


gry sa... Motostorm, Resistance:FoM i inne troche slabsze... ;)

Dnia 04.04.2007 o 11:37, Mr_Hyde napisał:

cena bedzie bardziej rozsadna do tego co ten sprzet oferuje .


cena nie jest adekwatna do mozliwosci sprzetu? no niee...
"panie, przecie to jest kombajn multimedialny" ;D
(naped Blu-ray, wyjscie HDMI w wersji 1.3, dysk twardy... czy ja naprawde musze to wszystko wymieniac?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy średnio inteligentny człowiek wie że w tydzień od premiery długo oczekiwanego produktu jego sprzedaż procentowo bardzo spada (uczą tego od I wojny światowej na uczelniach ekonomicznych). Szczególnie jak jest to najbardziej udana premiera w historii tego typu produktów. Więc nie wiem co to za news, jeżeli było by odwrotnie czyli że na premierę kontynuacji jakiegoś znanego produktu sprzedało się mniej niż tydzień po to było by niespotykane wydarzenie na skalę światową z marketingowego punktu widzenia i zasługiwało by na informację. A tak to gram pl stwierdziło tylko nic nieznaczący fakt chyba żeby leczyć kompleksy dla fanów klocka. Pomijam taki szczegół jak to że klocków i wii na premierę razem wziętych sprzedało się 5 razy mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować