Zaloguj się, aby obserwować  
sferis

Płyta główna - marki, rodzaje, problemy, opinie.

231 postów w tym temacie

Nie jest to do konca jakis duzy problem, ale troche irutyje mnie to, ze plyta glowna/bios bootuje sie dluzej niz system... W BIOSie mam ustawione, zeby to trwalo szybciej, ale i tak jest za duzo. Najpierw jak wciskam POWER komp zaczyna startowac przez 1s, lapie freeze''a na 2-3s, potem idzie dalej. BIOS cos wolno laduje urzadzenia, mimo ze mam tylko 6 urzadzen pod USB, 1 FW albo eSATA i 2 HDD (z jednym HDD tez dosc wolno szlo...), czasem wykrywanie tych urzadzen trwa dluzej, czasem krocej, ale i tak jest to dosc dlugo. Dodam, ze jak plyta byla nowa (prawie 2 lata temu), to wszystko szlo szybciej...
Czy moze z zasilaczem jest cos nie tak?
poza tym, wszystko smiga, ale jesli daloby sie przyspieszyc proces startowania kompa i BIOSu, bym byl wielce rad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawanie zasilaczy z tracera powinno być zagrożone kara pozbawienia wolności!

do rzeczy:
oczywiście razem z zasilaczem poszła mi płyta główna i znajomy mi proponuje pytę główną:
-asus p5q se plus za 80zł.

Brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2011 o 19:03, crash807 napisał:

Sprzedawanie zasilaczy z tracera powinno być zagrożone kara pozbawienia wolności!

do rzeczy:
oczywiście razem z zasilaczem poszła mi płyta główna i znajomy mi proponuje pytę główną:
-asus p5q se plus za 80zł.

Brać?


Pewnie, ze brac.
Jak za darmo.
Plyta naP45, obsluguje wszystkie proce wlacznie z q9770.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mały problemik a mianowicie chcę kupić płytę główną ale nie wiem jaką za bardzo się nie znam ,ale jak powstał ten temat to może mi pomożecie , a mianowicie jak już wcześniej wspomniałem chcę kupić płytę główną do 300zł aby pasował procek AMD ATHLON x3 i grafa ATI Radeon HD 5570 1gb z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2011 o 09:56, Papcio-ChmieL napisał:

Ja mam mały problemik a mianowicie chcę kupić płytę główną ale nie wiem jaką za bardzo
się nie znam ,ale jak powstał ten temat to może mi pomożecie , a mianowicie jak już wcześniej
wspomniałem chcę kupić płytę główną do 300zł aby pasował procek AMD ATHLON x3 i grafa
ATI Radeon HD 5570 1gb z góry dzięki


http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_318&products_id=29014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepsza będzie Gigabyte GA-870A-USB3 rev.3.1
Bardzo dobra, porządna płyta główna. W razie czego obsłuży też Bulldozery.
Ewentualnie Asus M5A78L/USB3. Ona też obsłuży Bulldozery.
W jakim sklepie kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2011 o 20:19, Papcio-ChmieL napisał:

RAM.net ESC.pl internetowy kumpel mi podał kilka


To chyba najgorsze z możliwych. Do ram.net nie sposób się dodzwonić i wysyłka trwa bardzo długo. Z kolei esc.pl ma ostatnio problemy z serwisem i realizacją gwarancji, ceny też do najniższych nie należą. Sprzęt kupuj w techplanet.pl lub morele.net, są to dobre i porządne sklepy. Ewentualnie agito, gral lub proline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 10:48, Papcio-ChmieL napisał:

jeszcze jedno bo chce kupić mój kumpel Intel Core i5 ale nie wie czy bedzie pasował mu
procek do płyty z ACER-a
G45T/G43T


Ta plyta obsluguje tylko procesory na socket 775.
Zaden i5 nie podejdzie niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ciągu najbliższego miesiąca planuje wymienić płytę główną, procesor i ram.. Myślę o zakupie procesora z i5 (na LGA1155), ale mam problem z wyborem płyty głównej
No więc: wśród jakich marek najlepiej wybierać?
Albo może ktoś by mi polecił, coś maksymalnie w okolicach 400 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyborem będzie AsRock P67 PRO3 B3. Porządna, 10-fazowa sekcja zasilania bez problemu poradzi sobie z kręconym i5-2500k. W tej cenie raczej nie znajdziesz lepszej płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 21:34, Szynkars napisał:

Najlepszym wyborem będzie AsRock P67 PRO3 B3. Porządna, 10-fazowa sekcja zasilania bez
problemu poradzi sobie z kręconym i5-2500k. W tej cenie raczej nie znajdziesz lepszej
płyty.


Na podkręcaniu mi nie zależy...
A kilka lat temu, jak dobrze pamietam, płyty AsRocka uchodziły za kiepskiej jakosci.. poprawiło się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 21:38, Assurubalit napisał:

A kilka lat temu, jak dobrze pamietam, płyty AsRocka uchodziły za kiepskiej jakosci..
poprawiło się?


Jest bez porównania lepiej. Tak naprawdę teraz ASRock nie odstaje jakością i wydajnością od Asusów... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że nie wszystkie płyty są tam opisane. Są pewnie tylko te, które przetestowali. Moim zdaniem lepiej czytać normalne testy, rankingi tego typu wiele nam nie powiedzą.
Swoją drogą do jakiego procesora chcesz dobrać tą płytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować