Zaloguj się, aby obserwować  
Mar12

GPS - Co i jak?

16 postów w tym temacie

Witajcie
Jakie są wasze odczucia przy używaniu GPS''ków. Jakie mapy są najdokładniejsze? I jaka firma produkuje najdokładniejsze GPS''y lub PDA z modułem GPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jedno z najtańszych urządzeń . Akirę MM-517 . Oczywiście sprzedawcy polecali mi droższego tomtoma psiocząc na akirę . Tyle że odblokowałem w niej windowsa CE i mogę mieć tomtomka czy filmy za małą cenę. Filmy bardzo ładnie wyglądają ( choć nie widać tego na moim GS) . A moją ulubioną aplikacją GPS jest Mapa Map - to niepowtarzalne uczucie jak jedzie się pod nowy domek jednorodzinny a to pokazuje gdzie dokładnie się zatrzymać i na jakim rondzie gdzie skręcić... Zdjęcia na moim GS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka (muszę przyznać dość banalnych) pytań odnośnie gpsu.

1. Czy jak zakupię GPS mogę od razu z niego korzystać? Czy muszę wykupić najsampierw program np. MapaMap?
2. Czy oprócz zakupu GPS (i ewentualnie oprogramowania) ponoszę jakieś dodatkowe koszty - np. abonament na program, koszty transmisji itp.
3. Jakie obecnie GPS-y uważacie za godne polecenia.

Myślę, że odpowiedzi na te pytania pomogą nie tylko mnie ale i (przynajmniej) kilku osobom. Proszę nie pisać wiadomości niepewnych, niesprawdzonych, nierzetelych.

Niech moc(z) będzie z wami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 17:44, RadeXMaster napisał:


Powiedz tylko czy GPS-ik ma byc tylko do nawigacji po drogach, czy chcesz też np. pójść do lasu czy cos w tym stylu.
No i do jakiej kwoty ma to być? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mj ojciec kiedy wylatywał z tydzień temu do Hiszpani kupił GPS za 300 zł jakiegoś Siemensa Fujitsu i stwierdzam że naprawde dobry. Chyba tylko raz GPS pomylił kierunek ale tak to miłe i dobre urządzonko tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 17:47, Rumcajs52 napisał:

>
Powiedz tylko czy GPS-ik ma byc tylko do nawigacji po drogach, czy chcesz też np. pójść
do lasu czy cos w tym stylu.
No i do jakiej kwoty ma to być? ;)

do 400zł bo na wiecej mnie nei stac (student co ledwo kloniec z koncem wiaze :D) hmm. nom nie wiem dobrze by bylo zeby mi i w miescie pomagal droge na ulice np X znalezc droge.
a te co tutaj przedstawilem? moga byc?? i tak sie zastanawiam czy na te moglbym kiedys dokopic i wgrac jakis program typu tom tom?? czy nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojciec szuka Nawigacji samochodowej, a ani ja ani TYM BARDZIEJ ON się na tym nie znamy :]

Kwota: Do 1000 zl
Jak największy ekran wskazany (starszy nie widzi na jedno oko :P)
Musi zawierać mapy Polski, Holandii i Niemiec :]

Proszę o pomoc kogoś "obeznanego" w tych sprawach x]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm ja mam pantopa i mam za granice tomtom navigator i po polsce automapa naprawde swietne :D polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 23:36, MTSMAFIOSO napisał:

Ojciec szuka Nawigacji samochodowej, a ani ja ani TYM BARDZIEJ ON się na tym nie znamy
:]

Kwota: Do 1000 zl
Jak największy ekran wskazany (starszy nie widzi na jedno oko :P)
Musi zawierać mapy Polski, Holandii i Niemiec :]

Proszę o pomoc kogoś "obeznanego" w tych sprawach x]

hm znalazlem cos takiego zobacz
http://gps-y.pl/product_info.php/cPath/24/products_id/131
Jest bardzo pozyteczny kolega ma i sobie chwaili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jechałem z gościem który ma TomToma i cóż...byłem pod niesamowitym wrażeniem,wybraliśmy najkrótszą trasę ,wyprowadził nas w głęboki las i bagno...którego nie udało się przekroczyć...Świetna rzecz taki gps choć jazda z kompasem też jest bardzo ciekawa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 17:34, Ćpunek01 napisał:

Orientuje się ktoś może jakie są najlepsze mapy do GPSa z funkcją dla TIRów?

polecam najnowsza automape jest cala w 3d naprawde ladnie zrobiona ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować