Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Giełda sprzętu komputerowego

17 postów w tym temacie

Witam. Chciałbym zapytać, czy na takich giełdach można legalnie kupić NIEUŻYWANY oryginalny sprzęt, np. Karty graficzne etc. ?

Bo wiem że na takich giełdach można kupić dużo taniej. Chciałem kupić nowy sprzęt za 1900 złotych w sklepie, ale tyle pieniędzy nie mam. Dlatego te pytanie.

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę żeby sprzęt komputerowy mógł być nieoryginalny. Nigdy nie widziałem przykładowo ruskiej podróbki GeForce, czy płyty głównej od Rumunów. Pamiętaj, że zawsze lepiej kupić komputer składając go z części kupionych u zaufanych użytkowników giełd typu allegro.pl, bo tam jest najtaniej. Jednak i tak wszystko zależy od szczęścia i psychologicznego podejścia do sprzedawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 14:30, Lord FANat1c napisał:

Pierwsze słyszę żeby sprzęt komputerowy mógł być nieoryginalny. Nigdy nie widziałem przykładowo
ruskiej podróbki GeForce, czy płyty głównej od Rumunów. Pamiętaj, że zawsze lepiej kupić komputer
składając go z części kupionych u zaufanych użytkowników giełd typu allegro.pl, bo tam jest
najtaniej. Jednak i tak wszystko zależy od szczęścia i psychologicznego podejścia do sprzedawcy.


to nie musi chodzić o oryginalność tylko powiedzmy taki cwaniak który pracował w magazynie mógł zgłośić zepsucie się 3 kart graficznych i je potem sprzedać albo je po prostu ukraść i sprzedać za połowe ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Giełdy mają tę zaletę, że masz bezpośredni kontakt ze sprzedawcą, który dość często nie jest ograniczony sztywnymi ramami cenowymi. Zakup sprawdzasz na miejscu, więc nie ma możliwości zakupu "ziemniaka w worku"...

Jeżeli mieszkasz w Wawie, to polecam giełdę obok klubu Stodoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 14:21, Jackal-pl napisał:

Witam. Chciałbym zapytać, czy na takich giełdach można legalnie kupić NIEUŻYWANY oryginalny
sprzęt, np. Karty graficzne etc. ?

Bo wiem że na takich giełdach można kupić dużo taniej. Chciałem kupić nowy sprzęt za 1900 złotych
w sklepie, ale tyle pieniędzy nie mam. Dlatego te pytanie.

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrowienia.

Ja tam nie mam zaufania do takich rzeczy, jeśli chodzi o legalność to ponoć i kradzione sprzęty można tam znaleźć, ja zaufania do takich miejsc nie mam i nigdy nic tam nie kupiłem, nigdy nie będziesz miał gwarancji że wszystko jest ok i w pełni tak jak przed zakupem ustaliłeś, kilku znajomych miało różne problemy z zakupionym tam sprzętem, ale to było jeszcze za czasów pegasusa :) jeśli chodzi o Allegro, to tam też brał bym tylko u zaufanych sprzedawców, najlepiej ze sklepów, gadałem ostatnio z kolegą z serwisu z komórkami, mi mówił jak jego znajomi sprzedają telefony... Wiem dzięki temu, że nigdy nie kupię telefonu, ani innej elektroniki na Allegro, chyba, że ze sklepu, który istnieje już bardzo długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 14:31, Inki napisał:

to nie musi chodzić o oryginalność tylko powiedzmy taki cwaniak który pracował w magazynie
mógł zgłośić zepsucie się 3 kart graficznych i je potem sprzedać albo je po prostu ukraść i
sprzedać za połowe ceny


No właśnie tu ma pojawić się ta psychologia. Nie kupisz przecież chyba karty u byle kogo i bez jakiejkolwiek gwarancji (choćby możliwość zwrotu i odzyskanie kosztów). Poza tym wątpię, żeby ktoś był taki "durny", że kupi przysłowiowo od ręki:

-Dobre to?
-Tak b.dobre.
-Ok. Dawaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcecie mieć w 100% oryginalny, działający i czyściutki sprzęt, to kupujcie w MM, w Saturnie lub w Biedronce.

Wiadomo, że jeśli na kompach znasz się tyle, że wiesz tylko gdzie jest POWER na obudowie, to na giełdę nie masz się co wybierać. Jeżeli jednak potrafisz wyczuć dobry sprzęt za przyzwoitą cenę, to giełda jest miejscem dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działający tak, ale za to jego możliwości rozbudowy zwykle pozostawiają wiele do życzenia. Z resztą całkowicie się zgadzam - czytaj dużo pism testowych (Chip Komputer Test, Komputer Świat Test etc.), serwisy internetowe, a będziesz potrafił wyczuć każdą dobrą ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 14:57, Dark Templar napisał:

Jeżeli chcecie mieć w 100% oryginalny, działający i czyściutki sprzęt, to kupujcie w MM, w
Saturnie lub w Biedronce.

Wiadomo, że jeśli na kompach znasz się tyle, że wiesz tylko gdzie jest POWER na obudowie, to
na giełdę nie masz się co wybierać. Jeżeli jednak potrafisz wyczuć dobry sprzęt za przyzwoitą
cenę, to giełda jest miejscem dla Ciebie.



HAHHAHAH, procesor z biedronki !!! HAHAHA, nie ze krzemu tylko z biedronki ;p

Mi tu chodziło głównie o to czy jak dostane gwarancję to mogę ją zrealizować na tej giełdzie ;p ;p ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupisz u regularnego sprzedawcy to masz zapewnioną gwarancję. Jednakże okazję najczęściej są bez gwarancji :/ Nie mówię tu o sprzęcie kradzionym, ale o ludziach którzy nie znają prawdziwej wartości sprzedawanej rzeczy albo zależy im na czasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 14:57, Dark Templar napisał:

Jeżeli chcecie mieć w 100% oryginalny, działający i czyściutki sprzęt, to kupujcie w MM, w
Saturnie lub w Biedronce.


Nie wiem czy napisałeś to na poważnie, ale w supermarketach i Biedronce :P nie kupisz dobrego i taniego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować