Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

I jednak G4 będzie produkować firma Spellbound Entertainment :D Dla mnie to dobra wiadomość bo gry które produkowali czyli Airline Tycoon, Robin Hood, Desperados przypadły mi bardzo do gustu ;)

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=36074

Kilka godzin temu jeden z naszych redaktorów przekazał Wam informację podaną przez niemiecki serwis 4Players, jakoby za przygotowanie czwartej odsłony serii Gothic miała odpowiadać niemiecka firma Funatics Software GmbH. Doniesienia te jednak nie potwierdziły się – dosłownie przed chwilą JoWooD Productions Software przesłało nam oficjalną informację prasową, że za „czwórkę” odpowiedzą developerzy z Spellbound Entertainment.

Firma ta powinna być znana miłośnikom elektronicznej rozrywki, zwłaszcza tym PeCetowym, za sprawą gier spod znaku Desperados czy Airline Tycoon. Miejmy nadzieję, że więcej informacji na temat Gothic 4 – nowego projektu Spellbound Entertainment – otrzymamy od naszych korespondentów, którzy dzielnie na bieżąco przesyłają materiały z lipskich targów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O cholera ! Spellbound Entertainment robi Gothica 4 a średnie ich gier to około 70 %... i z RPG to oni majątyle wspólnego co Postal z bajką dla dzieci ... masakra ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 18:24, Lord Riven napisał:

I jednak G4 będzie produkować firma Spellbound Entertainment :D Dla mnie to dobra wiadomość
bo gry które produkowali czyli Airline Tycoon, Robin Hood, Desperados przypadły mi bardzo do
gustu ;)


no to po klimacie Gothica :P
R.I.P. Gothic ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 20:14, lothar-mb napisał:

no to po klimacie Gothica :P
R.I.P. Gothic ;))


Skąd to możesz wiedzieć? Gra jeszcze nie wyszła i o tym czy klimat będzie zatracony przekonamy się dopiero po premierze Gothic 4 więc teraz nie oceniajmy czegoś pochopnie;) Myślę, że będzie dobrze, fakt mam małe obawy ale staram się o nich nie myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 20:18, wdowiakm napisał:

> no to po klimacie Gothica :P
> R.I.P. Gothic ;))

Skąd to możesz wiedzieć? Gra jeszcze nie wyszła i o tym czy klimat będzie zatracony przekonamy
się dopiero po premierze Gothic 4 więc teraz nie oceniajmy czegoś pochopnie;) Myślę, że będzie
dobrze, fakt mam małe obawy ale staram się o nich nie myśleć.


stąd że oni nie mają doświadczenia w cRPG. Robili dobre gry, ale strategiczne (np. Airline Tycoon, Desperados).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 20:14, lothar-mb napisał:

no to po klimacie Gothica :P
R.I.P. Gothic ;))


Dokładnie to samo mogę powiedzieć o części trzeciej. Jak dla mnie, po Gothicu 3, zmiana ekipy na inną może być zmianą wyłącznie na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 20:22, ad0 napisał:

Dokładnie to samo mogę powiedzieć o części trzeciej. Jak dla mnie, po Gothicu 3, zmiana
ekipy na inną może być zmianą wyłącznie na lepsze.

no tak w stosunku do trójki to może byc i lepsze :).
Gorzej z powrotem do klimatu G1 i G2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 20:25, ArcydemonXXX napisał:

> Już zaczynam tęsknić za Piranią ;(.
ja też. Chciałbym, żeby dokończyli twórczość gothica

ta? a ja bym nie chciał , to co zaprezentowali w gothic 3(programisci) w 4 by sie powtorzyło, bo błedy w optymalizacji ciagna sie od gothica 2, ale co sie dziwic? co moze zrobic 5 programistów. dobrze ze za g4 wziela sie wieksza firma, moze cos z tego bedzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 20:40, danzelmario napisał:

> > Już zaczynam tęsknić za Piranią ;(.
> ja też. Chciałbym, żeby dokończyli twórczość gothica
ta? a ja bym nie chciał , to co zaprezentowali w gothic 3(programisci) w 4 by sie powtorzyło,
bo błedy w optymalizacji ciagna sie od gothica 2, ale co sie dziwic? co moze zrobic 5 programistów.
dobrze ze za g4 wziela sie wieksza firma, moze cos z tego bedzie..

ja bym jednak wolał piranhę bytes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2007 o 20:42, ArcydemonXXX napisał:

ja bym jednak wolał piranhę bytes

to odpowiem tak: piranie niech by sie zajęłi fabułą, a napisanie tych 2 mln czy ilu linijek kodu niech zajmie sie kto inny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden plus jednak jest - Spellbound wydaje gry dopracowane, więc można będzie liczyć na grę z mniejszą ilością błędów (tak jak było to w G3 :P). Więc pod względem technicznym gra powinna być dobrze zoptymalizowana i dopracowana.

Pozostaje tylko sprawa fabuły i klimatu - tu już może być gorzej, ponieważ Spellbound jako tako nie miał wcześniej doświadczenia z grami RPG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 20:47, lothar-mb napisał:

Jeden plus jednak jest - Spellbound wydaje gry dopracowane, więc można będzie liczyć na grę

Zgadza się. Szczególnie dopracowana była gierka "Chicago 1930". Do dziś się zastanawiam czemu AI jest w niej tak złe, skoro w poprzednich grach było na bardzo dobrym poziomie.

Dnia 23.08.2007 o 20:47, lothar-mb napisał:

Pozostaje tylko sprawa fabuły i klimatu - tu już może być gorzej, ponieważ Spellbound jako

Klimat Dzikiego Zachodu i Sherwood wyszedł im wyśmienicie. Dlatego o to się no boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 21:01, Bajuj napisał:

Klimat Dzikiego Zachodu i Sherwood wyszedł im wyśmienicie. Dlatego o to się no boje.

Tylko że to były gry taktyczne a nie cRPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 02:01, Vormulac napisał:

Kilka shot''ów z prezentacji Gothic''ka 4, oczywiście z prezentacji na Games Convention:

A, zaproponowali też pomoc w patch''owaniu G3 (nie zmieścił się już screen, więc link):
http://img181.imageshack.us/img181/8118/62375525vv1.jpg

Gothic 4 Genesis... hym... Musze powiedzieć że zapowiada się ciekawie. Ciekawi mnie ta postać na pierwszym screenie i póki co nie podoba mi się w samym logu cyfra 4 w literze "c". Nowatorskie, oryginalne, ale niefajne ;( Jak widać projekt zaczął się 7 sierpnia. Trzymam kciuki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warte zauważenia zasługują te informacje:

"...Najważniejszą informacją z perspektywy fanów jest to, że Gothic 4 nie będzie bezpośrednią kontynuacją trylogii. Co prawda zostaną zachowane takie elementy rozgrywki jak: historia, charakter gry, dialogi i będą utrzymane we wcześniejszym stylu, jednak fabuła gry nie będzie bezpośrednio łączyć się z tą ze wcześniejszych części gry. Spellbound chce od nowa stworzyć interface, oraz przerobić system walki, tak, by bardziej odpowiadał naturalnym reakcjom bohatera. Więcej informacji na chwilę obecną nie zostało ujawnionych..."

Serwis GothicSite pierwszy news: http://www.gothic.phx.pl/

Coś mi się wydaje że jednak G4 będzie prequelem, czyli powrót do przeszłości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować