Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Według mnie, a jestem fanem serii Gothic gra będzie niewypałem...Nie będzie miała tego specyficznego klimatu co trzy pierwsze części a właśnie dzięki niemu gra odniosła taki sukces pomimo nie oszukujmy się słabego sterowania i problemów technicznych. Gra może być dobra, ale dla nowych graczy, którzy nie są fanami Gothic. A fanów mam nadzieje, że zadowoli Risen...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 21:26, Chojna_90 napisał:

Według mnie, a jestem fanem serii Gothic gra będzie niewypałem...Nie będzie miała tego
specyficznego klimatu co trzy pierwsze części a właśnie dzięki niemu gra odniosła taki
sukces pomimo nie oszukujmy się słabego sterowania i problemów technicznych. Gra może
być dobra, ale dla nowych graczy, którzy nie są fanami Gothic. A fanów mam nadzieje,
że zadowoli Risen...:)



nie grałeś a już wiesz to ty jasnowidz jesteś ? Nie jesteś przypadkiem Cyganem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wam jedno powiem - spellbound nas czymś jeszcze zaskoczy, jak nic. Możesz mnie cyganem nazywać, jasnowidzem, ale gra musi być dobra. Chociaż wolałbym żeby robili ją Piranhy, ale zabili ducha w trójce. Cóż, Jowood żle postąpiło,kłocąc się z tymi ludzmi. Co do screenów: Przecież Gothic powróci! Nie widzicie bagien, których w trójce nie było? Ech.. Spellbound nas zaskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2009 o 21:35, Ezio napisał:

Spellbound nas zaskoczy.


owszem, zaskoczy. W tej grze jest już wszystko, tylko nie to czego spodziewałbym się po wyspach południowych, nie wspominając o roazwiązaniach z obliviona miast gothica. Nic tylko czekać na level scalling.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 21:49, Karol44 napisał:

Gdzieś czytałem ze niedawno się trochę pogodzili i piranha podpowiadała speldbulowi


Tia, a nie pamiętasz może gdzie czytałeś? I w czym mieli podpowiadać? "Pokażemy wam kawałek kodu, a wy nam podpowiedzcie co jest nie tak?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ale jak znajdę podam tu linka , widzę że nie zrozumiałeś pomagali przy fabule jak utrzymać klimat by to był gothic


W 2008 roku Piranha Bytes po długim konflikcie od nowa zaczęło współpracę z JoWooD Productions
Cytuje z Wikipedii , a o tym ze pomagają przy fabule troszkę gdzieś indziej czytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To był sarkazm :) Poza tym naprawdę ciężko mi jest wyobrazić sobie taką współpracę. Dla przykładu Wyspy Południowe w Arcanii to coś całkiem innego niż wyobrażenia ludzi z PB przedstawione w poprzednich Gothicach (głównie w dialogach). Skoro zmieniają świat jak chcą, to w czym im potrzebna pomoc? Nie dziwcie się, że mam taki dystans do tego - po wydaniu Gothica 3 seria się zaczyna drastycznie zmieniać - ciekawe co nas czeka w "czwórce"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 21:32, hammerfall87 napisał:

> Według mnie, a jestem fanem serii Gothic gra będzie niewypałem...Nie będzie miała
tego
> specyficznego klimatu co trzy pierwsze części a właśnie dzięki niemu gra odniosła
taki
> sukces pomimo nie oszukujmy się słabego sterowania i problemów technicznych. Gra
może
> być dobra, ale dla nowych graczy, którzy nie są fanami Gothic. A fanów mam nadzieje,

> że zadowoli Risen...:)


nie grałeś a już wiesz to ty jasnowidz jesteś ? Nie jesteś przypadkiem Cyganem ?


Cyganem nie jestem, ani też jasnowidzem. Myslę jednak, że tylko ludzie Piranhi potrafili stworzyć taki klimat. Nie mówię też, że Spellbound zrobi grę słabą ale na pewno to już ten sam Gothic nie będzie:( Pożyjemy zobaczymy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię też, że Spellbound zrobi grę słabą ale na pewno to już

Dnia 17.09.2009 o 22:54, Chojna_90 napisał:

ten sam Gothic nie będzie:( Pożyjemy zobaczymy:D


To już oczywista oczywistość , że tak zwany Gothic 4 , z całą serią ma wspólną właściwie tylko nazwę.Przynajmniej patrząc na zapowiedzi wydawcy.Inny bohater , inny styl graficzny , koniec z pełną eksploracją , a zamiast tego zamykanie dostępu do poszczególnych lokacji , inny system walki białą bronią i inne podejście do magii.To wszystko już wiadomo i tylko pozostaje pytanie , co w takim razie będzie nam przypominać dawne przygody Bezimiennego?
Wymienione przeze mnie zmiany nie oznaczają automatycznie nieudanej gry (chociaż bać się raczej można) , ale wrażenie nadużycia marki , przynajmniej moim zdaniem , nasuwa się dość wyraźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 23:17, KrzychW napisał:

Nie mówię też, że Spellbound zrobi grę słabą ale na pewno to już
> ten sam Gothic nie będzie:( Pożyjemy zobaczymy:D

To już oczywista oczywistość , że tak zwany Gothic 4 , z całą serią ma wspólną właściwie
tylko nazwę.Przynajmniej patrząc na zapowiedzi wydawcy.Inny bohater , inny styl graficzny
, koniec z pełną eksploracją , a zamiast tego zamykanie dostępu do poszczególnych lokacji
, inny system walki białą bronią i inne podejście do magii.To wszystko już wiadomo i
tylko pozostaje pytanie , co w takim razie będzie nam przypominać dawne przygody Bezimiennego?
Wymienione przeze mnie zmiany nie oznaczają automatycznie nieudanej gry (chociaż bać
się raczej można) , ale wrażenie nadużycia marki , przynajmniej moim zdaniem , nasuwa
się dość wyraźnie.

I to mnie boli jako fana Gothica...;/ Nadużycie marki nastąpiło już przy G3 ZM to było w pewnym sensie zabicie renomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wierzę spellboundowi. Że zrobi gr e, która nie będzie odstawała zbytnio od dwóch gothiców. I otrzyma ode mnie przynajmniej 8+ i że będę nad nią siedział bardzo dużo czasu. Tylko Bezimiennego brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS. Ludzie, jeszcze gry w akcji nie widzieliśmy, a wy już mówicie, że to nie ten gothic. Owszem, sccreeny na to wyglądają, ale to przysłowie dobrze mówi:Pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 06:48, Ezio napisał:

PS. Ludzie, jeszcze gry w akcji nie widzieliśmy, a wy już mówicie, że to nie ten gothic.


To nie my , ludzie , ale sam wydawca tak twierdzi.Informacje jakie nam serwuje , dotyczą przede wszystkim wprowadzonych w porównaniu do oryginałów zmian.Niezmieniony pozostaje właściwie tylko sam gatunek gry , co zresztą w porównaniu z takim Falloutem 3 , to i tak całkiem sporo.Z drugiej strony , można przypomnieć sytuację z Diablo 3 i StarCraftem 2. Blizzard ciągle odwołuje się do poprzedników i daje do zrozumienia , iż nowe gry są wiernymi kontynuacjami wcześniejszych odsłon.Chyba nie trzeba mocno zgadywać , co fanom spodoba się bardziej.Kontynuowanie ulubionego tytułu , czy też zmiany , zmiany , zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

G4 na pewno nie kupie, bo jakoś Gothic bez "pirani" to nie ten sam G. przynajmniej mi się wydaje, przede wszystkim dlatego, że będę zmiany wprowadzone przez nowego wydawce. W ogóle po tej porażce z G3 ZB JoWooD straciło u mnie no jakby zaufanie, mi się podobało tworzenie tej historii bezimiennego bohatera, mam do tej gry sentyment, a G4 zupełnie odbiega od G1, G2, G2 NK i G3... Póki co czekam na inną podobiznę Gothica, czyli Risen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedz co oni mają kontynuować po gothic 3 bycie królem i znów ratowanie świata przed orkami albo coś , gdyby tak zrobili to też by się ludziom nie spodobało jak tak krytykujecie gry to zróbcie lepszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 13:46, Karol44 napisał:

A powiedz co oni mają kontynuować po gothic 3 bycie królem i znów ratowanie świata
przed orkami albo coś , gdyby tak zrobili to też by się ludziom nie spodobało jak tak
krytykujecie gry to zróbcie lepszą.


I znowu kolejna odpowiedź nie całkiem na temat.Nie chodzi o krytykowanie gry , bo nie raz napisałem , że nie wykluczam dobrego poziomu Arcanii.To , że nie widzę specjalnych podobieńst do serii , to tylko i wyłącznie "zasługa" wydawcy i materiałów umieszczanych w sieci , z których wynika , iż nastąpi bardzo znaczne odejście od pierwowzorów.
A kontynuować można klimat , styl graficzny , sposób rozwoju bohatera , system walki , system magii , klimat muzyki , dość jajcarskie dialogi jakie były wcześniej itp.itd.Nawiązań do poprzednich Gothicków może być wiele.Jednak jak na razie , w tym co widziałem , mało jest czerpania z serii , za to sporo nowych , niesprawdzonych pomysłów , zaimplantowanych przez studio nie mające doświadczenia w produkcji tego rodzaju gier.Sorki , ale nie wydaje mi się , aby to wszystko nastrajało szczególnie optymistycznie.
Jako fan gry Gothic , po kolejnej pozycji o tym tytule , oczekuję niczego więcej , niż tylko bycia Gothickiem.I już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale gdyby zrobili to samo to byśmy mieli bardzo podobne do siebie gry G4 I Risen
ale i tak się ciesze że będzie świat i życie dawnego beziego z za pleców innego bohatera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować