Zaloguj się, aby obserwować  
lisek_-medival2

Które forum lepsze-cd-action czy gram.pl

94 postów w tym temacie

Jak dla mnie Gram.pl ma o 100 razy lepsze forum niż Cd-Action. Więcej tematów i lepsi ludzie są na G.pl. Więc GRAM.PL NA ZAWSZE!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ..... gram.pl
1Zaleta forum gram.pl to że wszystko jest wystawione na tacy czyli wszystkie tematy są na jednej stronie, a forum cda to trzeba szukać z czego traci się czas.
2 zaleta to że cały czas się coś dzieje, dobrze jest pilnowane, Moderatorowie działają niezawodnie, nie wiem jak jest na cda.
Wady niema, na całe szczęście. Ludzie o to forum godne polecenia, tylko żeby nie było że się podlizuje ale tak na prawdę jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Na forum gram.pl cały czas ktoś jest, 24 na dobę, więc jest o czym podyskutować :).

Ps. Dzięki za wysłuchanie prośby :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie moge się wypowiedzieć bo na Forum Actionum [czy jak to sie tam pisze :P] byłem góra 2 razy .Za to jestem pewien że gdyby założyć tam temat "Które forum jest lepsze nasze czy tamto*"
Rozłożenie postów byłoby podobne.Tzn każdy chwali swoje zazwyczaj... Dlatego uważam że zakładanie tematów tego typu na siłe jest nie przemyślane i bezsensowne.
--
*to wpisz nazwe jakiegokolwiek forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 20:30, gesio napisał:

Oczywiście że ..... gram.pl
1Zaleta forum gram.pl to że wszystko jest wystawione na tacy czyli wszystkie tematy są na jednej
stronie, a forum cda to trzeba szukać z czego traci się czas.


Ty chyba nigdy nie iales do czynienia z prawdziym forum skoro tak piszesz.

"Forum" gram.pl to raczej lista dyskusyjna a nie forum

Fora takie jak IPB , phpbb , SMF maja 10000x wiecej mozliwosci konfiguracji i dodatkow

Zreszta tam po to sa rzne tablice i dzialy zeby kazde dyskusje mialy swoje miejsce i to jest wlasnie normalne a nie jak tutaj 500 stron temat po temacie jak jakis smietnik

Juz nie wspomne ze nie ma tu podstawowej opcji takiej jak edycja swojego postu


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2007 o 21:53, Unf napisał:


iales
rzne tablice

Dnia 04.06.2007 o 21:53, Unf napisał:


Juz nie wspomne ze nie ma tu podstawowej opcji takiej jak edycja swojego postu


Unf, zrobiles pare bledow... Popraw je!


A nie, sorry, zapomnialem, ze nie mozna tutaj edytowac :D Bo "zamieszanie" by bylo ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że gram.pl wygrywa pod wieloma względami. Na tymże forum łatwo można choćby znaleźć jakiś temat, a na forum CDA to się trzeba naszukać i naszukać. Tu również jest więcej użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDACTION nie ma za fajnego forum ;/ phpBB :| I w dodatku podstawowe, nie przema... Pełno dziur i w ogóle. Lumbago ma rację ;-) CDA powinno zainwestowac w IPB lub vB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jak nie umiesz np. na forum CDA korzystac z opcji " szukaj " to nie wina forum
2. Jak policzyles uzytkownikow ?
3. gram.pl przegrywa pod kazdym wzgledem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDA ma słabe forum, takie zwykłe, jak każde inne, a gram.pl jest wyjątkowe, ma świetną szatę graficzną, no i na gram.pl panuje większa kultura pisania, tj. polskie znaki, interpunkcja itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 22:16, ak.47 napisał:

CDA ma słabe forum, takie zwykłe, jak każde inne, a gram.pl jest wyjątkowe, ma świetną szatę
graficzną, no i na gram.pl panuje większa kultura pisania, tj. polskie znaki, interpunkcja
itp.


Wiadomo, ''niezwykle'' = od razu lepsze

Wieksza kultura pisania?
Masz na mysli to, ze NIE MOZNA wstawic przecinka gdy sie go zapomnialo lub poprawic bledu ort?


Faboye go go go!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 22:18, Hra'ko'lothanek napisał:

Wiadomo, ''niezwykle'' = od razu lepsze

Wieksza kultura pisania?
Masz na mysli to, ze NIE MOZNA wstawic przecinka gdy sie go zapomnialo lub poprawic bledu ort?


Faboye go go go!


Alei tak większość osób by tego nie robiło. Na forum CDA mają to gdzieś (przynajmniej w tych tematach, które czytałem). Niemożność edytowania postów zmusza też do przeczytania swojej wypowiedzi jeszcze raz. Dzięki temu zwiększa się kultura, ale najczęściej tylko od Przodownika wzwyż, niestety, bo nowi użytkownicy po częstokroć nie piszą polskich znaków i przecinków, przez co niekiedy można nie zrozumieć sensu ich wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc by tego nie robila to fakt, czy twoje przypuszczenie?
Stawiam na to drugie, ale tutaj nigdy nic nie wiadomo.

Btw Unf- postuj jak najwiecej i siedz na forum jak najdluzej- jesli bedziesz przodownikiem to bedziesz fajny i kulturalny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie forum Gram.pl jest lepsze. Co prawda forum CDA też jest dobre, jednak nie ma tej "przystępności" i "polotu". Poza tym jest kolosalna różnica na kożyść Gram.pl pod względem ilości tematów i forumowiczów. Lepsza jest też atmosfera tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie co by się stało gdyby na CDA powstał taki temat. Skąd wiecie że jest tu lepsza atmosfera? Byliście tam choć miesiąć? Poznaliście innych? No więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 22:13, Unf napisał:

1. Jak nie umiesz np. na forum CDA korzystac z opcji " szukaj " to nie wina forum
2. Jak policzyles uzytkownikow ?
3. gram.pl przegrywa pod kazdym wzgledem


Nie zgadzam się z tobą pod każdym względem ;) Gram.pl jest przejrzyste, łatwo się połapać "co, gdzie, jak?", forum zbudowane na własnych skryptach, chociaż szkoda że nie ma prywatnych wiadomości.

A CDA ? No czy ja wiem... Z tego co mi wiadomo jest ze skryptów phpbb. Zresztą może i trochę masz racji bo przydałoby się posegregować te wszystkie tematy a zablokowane do jakiegoś śmietnika wsadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad sensem tworzenia takiego tematu na tym forum. Nie wiem, czy założyciel nie miał już pomysłu na nowy temat, czy naprawdę nie domyśla się, jaka będzie odpowiedź większości.

Ale po kolei. Na widok phpBB mam odruchy wymiotne i za to CDA ma ogromny minus. Takich for jest multum i już powoli odchodzi sie od takiego rozwiązania. Coraz więcej for przypomina takie "listy dyskusyjne" i odrzuca się podział na kategorie. IMO rozwiązanie z gram.pl jest dużo bardziej czytelne - odczepiasz sobie to, co cię nie interesuje i masz wszystko jak na tacy. Jesli interesuje cie jedna kategoria, tylko ją zostawiasz, jesli dwie, zostawiasz dwie. Proste :)

Ktoś tu narzekał na moderatorów. Chyba nikt nie widział co robią moderatorzy-redaktorzy na forum CDA. Przy nich nasi moderatorzy obdarzeni są mądrością Salomona, a sprawiedliwością dorównują Bogu :)

Animowane awatary, sygnaturki, emotikony - zwyczajnie mnie denerwują. Sprawiają, że forum jest mniej czytelne i bardziej przypomina przedszkole. Pod tym względem gram.pl jest zdecydowanie lepsze.

Edycja postów. Jedna z największych bolączek gram.pl. Jednak przyznam szczerze, że wolałbym, aby nie było edycji wcale, niż gdyby miala ona wyglądać tak jak Forum Actionum. Jest wiele ciekawszych sposobów rozwiązania tego problemu, ale nikt nie kwapi sie aby coś z tym zrobić. W zasadzie to da się przyzwyczaić do braku edycji postów. Problem pojawia się, gdy korzystasz z kilku for, na wszystkich jest edycja, a na gram.pl nie ma. Wtedy piszesz coś na szybko, dodajesz i widzisz swą własną głupotę, której nie możesz cofnąć. :)
Poza tym mimo możliwości edycji, niewiele osób z niej korzysta - w przypadku gdy zapomniałem dodać przecinka, popełniłem jakąś głupia literówkę, to po prostu ją zostawiam. Na tym forum średnio raz w tygodniu mam ochotę edytować posta, a sytuacja, gdzie edycja była niezbędna zdarzyły mi się może 4 razy.

Priv - gram.pl obudziło się z ręką w nocniku i nie może jej wyjąc. To chyba rzecz, której najbardziej brakuje i żadnych kroków w tym kierunku nie widać. Tu ewidentna przewaga większości innych for.

Brak jakichkolwiek zmian jest widoczny na obu forach, więc tu mamy remis :]

I chyba najważniejsze - wydajność. Forum CDA zwyczajnie już nie wyrabia. Wystarczy, że pojawią się przecieki i wejście na forum graniczy z cudem. Wg mnie za bardzo sie rozrosło. Nie można w nieskończoność łatać tej samej starej koszuli. Powinni zrobić całkowicie nowe forum i porzucić to przebrzydłe phpBB. Czasami trzeba się odrodzić jak feniks z popiołów :]
EDIT: Post został napisany koło 0.30 i mimo ponad dwóch godzin czekania, nie udało się go dodać z powodu żółtej kartki. Jak dla mnie, człowieka prowadzącego raczej nocny tryb zycia, jest to pewien cios. Ale i tak wole, aby forum gram.pl działało w dzien, a padało w nocy, niż gdyby miało być tak jak na CDA - gdy najbardziej potrzebne, nie działa :)

I że tak powiem: fanboye (Forum Actionum) go go go. Jak na razie poza narzekaniem na brak edycji postów i ogólnym "bałaganie" (który większość użytkowników liczy sobie jako plus) nie spotkałem się z żadnym konkretnym argumentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować