Zaloguj się, aby obserwować  
Crops

The Prodigy

37 postów w tym temacie

Jak w podpisie ;]. Temat ogólny...
Temat dla fanów the Prodigy,mam nadzieje że jacyś sie znajdą....;p
Nie trzeba nic mówić,to najlepsza grupa robiąca muzę na świecie moim zdaniem.
Mówcie tu co chcecie , ciekawostki,itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że preferuje zupełnie inną muzykę, to jednak kilka kawałków tego zespołu mi się podoba, np: Smack my bitch up lub Breathe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że wątek zamarł ale może coś na to poradze sam kocham ich muzykę za to że jest taka pokręcona inna po prostu szalona zawiera coś z innymi gatunkami muzyki i ją miksuje przez co trudno jest zaszufladkować.Najlepszą płytą jest według mnie Toftl(the fat of the land) . Był ktoś z forumowiczów na wczorajszym koncercie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno przez przypadek na nowo trafiłem na ten zespół. Wiedziałem o nim całe życie, ale kojarzył mi się z jakimś komercyjnym techno. Jest to może jeszcze w sprzedaży, albo można gdzieś ściągnąć to legalnie z neta? Niestety jedyne co mi pozostało to you tube, a za dużo tam tego nie ma. Muzyka jak dla mnie doskonała jeżeli chodzi o techniawki - przynajmnije te kawałki, które słyszałem. Super fajne jest pomieszaie gitar i łupanki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt... Ten zespół jest chyba po prostu "unikalny" :) Sam go dość często słucham, muzyka - nie ukrywam - bardzo fajna, taka... inna. Widziałem miesiąc temu we Wrocku ich płytę - zahaczyłem o Empik. Jedyne zastrzeżenie, to "trochę" niewyraźnie napisane tytuły na tylnej okładce. Imho, wolę rock, rap, nu-metal (vide Linkin Park) oraz... psychodeliczną muzykę:) Pisząc to mam na myśli Chemical Brothers oczywiście... Ale Prodigy też lubię, taka miła odmiana. Nie wszystkim się może spodobać, rzecz gustu, więc lepiej wpierw posłuchać na You-Tube kilka kawałków lub od kolegi/koleżanki pożyczyć jakąś ich płytę (o ile ją mają:D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj ciężko będzie...takich zespołów jak Prodigy to nie ma za dużo. Jednak ja znam kilka kawałków podobnych do ich stylu: "Sureshot"--Sido feat Tomcraft, "Headshakerz"--Paul van Dyke. Cośtam jeszcze jest ale musialbym sobie przypomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnei też dzięki you tube odkryłem ten zespół na nowo. Niestety w mojej okolicy chyba raczej mało kto to słucha, ale kto szuka ten znajdzie :-) Zawsze alternatywą jest Empik, czy inny sklep muzyczny. Co do psychodelicznych to polecam K44 "Księga tajemnicza", bądź jak kto woli psychodela. Najlepiej w ciemnym klimacie, samemu, po browarku, czy po czym tam kto co lubi ;-) i na słuchawkach. Z psychodelicznych znam jeszce Gorillaz, ale oni to tez ewenmenty, których ciężko dokładnie skwalifikować. Hmm, możesz cos polecic z psychodelicznych?

Sarturias

Dzięki, zaraz spawdze na you tube :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak już wspomniałem - Chemical Brothers. Gdyby nie oni to raczej bym się z psychodelią nie bawił, Gorillaz - owszem słuchałem, całego albumu Demon Days ~~7x, ale niektóre piosenki są średnie. Imho, to i tak płyta warta polecenia, of coz przedtem sprawdź na YouTube, żeby się dowiedzieć czy Ci ta muzyka odpowiada (ale widzę, że Ty z Gorillaz już obeznany jesteś:)) A co do CB, to ostatnio trzech piosenek słucham: "Do It Again"; "Galvanize" oraz "Hey Boy Hey Girl"... Innych zespołów Tobie nie polecę, bo po prostu nie znam, albo nie wiem, że to ten gatunek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no, chemiczni są też całkiem kozak jeżeli chodzi o techno - hmm, czyzbm zmieniał styl muzyczny ;-) Jednak po usłyszeniu paru kawałków Gorillaz, czy z psychodeli maja one jak dla mnie trochejeszcze dalego do psychodelicznej muzyki. Ale wiadomo, że nikt nie mówi, że psychodela jest wzorcem :-) Tutaj widze bardziej alternatywne techno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak kto na to patrzy:) Szczególnie "Do It Again" to bardziej taka psychodelia jak mniemam. Inne piosenki też słyszałem, ale jakoś nie przykuły mojej uwagi na tyle, żeby je odsłuchać drugi raz. Gorillaz to taka w sumie hybryda, nie wiadomo co, więc wolę się już nie wypowiadać na temat gatunku muzyki, jaki oni grają, bo każdy może powiedzieć co innego i każdy będzie miał rację. Możliwe, że jeszcze dzisiaj poszperam i odsłucham kilku/kilkunastu piosenek CB, ale to jak najdzie mnie ochota. Jeżeli będzie więcej takich piosenek, jakie wymieniłem w poprzednim poście to z chęcią kupię ich najnowszą płytę, która chyba jest złożona z ich największych i najlepszych kawałków. Tak słyszałem... Co do Prodigy, to jedna z najlepszych wg. mnie piosenek jest "You''ll be Under my Wheels" z albumu "Always Outnumbered, Never Outgunned". Możemy tą piosenkę usłyszeć pod koniec filmu Fast & Furious: Tokyo Drift. Z innych zespołów techno też za bardzo nie znam, większość to i tak DJ-e, którzy remixują różne utwory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś Kaliber 44 i ich psychodele? Nie jest w konwencji techno, ale wiesz, tez dobrze wykręca ;-) Gorillaz to w sumei taka muzyka alternatywna. Z Prodigy to akurat to co mi się podoba można znaleźć na you tube, tytułów nieche wymieniać, bo raczje wiecej jest tych co im się podoba, niż tych co niezbyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 nowe kawalki:
first warning, pojawia sie w filmie "smokin aces" - http://www.youtube.com/watch?v=8b-qnlC6Xew
shadow, specjalnie dla project gotham racing 4 - http://www.youtube.com/watch?v=YrbfVsAmRWE
prodigy sie starzeje... ale wcale tego nie widac:)
poza tym czekam tez na nowa plyte, ktora ma sie ukazac na poczatku przyszlego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam nadzieje że jak będę starszy że wogule pojadę na ich koncert choć jeden bo muszę ich zobaczyć na żywo....wogule oni mają swój własny styl starzeją się i to jest najgorsze ale ich muza nigdy nie odejdzie w niepamięć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda... Ostatnio na MTV (dokładnie to program alt.tv zdaje się, tam muzykę alternatywną puszczają) był teledysk "Firestarter". Taki... Dziwny :) Ale najwyraźniej to jest po prostu ich styl. A cała piosenka "rozgrywa się" w tunelu bodajże metro ;P Imho teledysk mistrzostwem nie jest, mogę nawet powiedzieć, że się nie postarali, ale muzyki się miło słuchało :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem widziałem ten teledysk ale był jeszcze jeden już nie pamiętam jak byłem mały widziałem to było breathe ale jest teledysk to w takim starym domu sie dziej jakies karaluchy itp a kidys był inny niepamiętam działo to sie...niewidem pamiętam że Keith biegał po takich rurach wielkich szerokich metalowych z dziurkami nie wiem niewiele pamiętam może ktoś coś kojarzy???o ile ktoś rozumie mój bełkot ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować