Zaloguj się, aby obserwować  
Samildanach

Quiz - Twórczośc Salvatore'a i Davida Gemmela

1002 postów w tym temacie

Też nie, jeszcze jedna próba i daje odpowiedź ;)
W Bezgwiezdnej nocy tylko raz pojawia się ta nazwa gdy Dentrag ''rozmawia'' z Khazid''hea i stwierdza, że Uthegental nawet jakby wygrał pozostałby przy swojej broni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie, tą bronią był trójząb ;)

Spoiler

– Ale mógłbyś go zabić?
Dantrag znów się zaśmiał, bowiem pytanie to miało za zadanie zakpić z niego, popchnąć go do walki, której Khazid''hea pragnęła od tak dawna. Miecz był dumny, przynajmniej tak dumny jak Dantrag albo Uthegental, i desperacko chciał znaleźć się w dłoniach bezdyskusyjnie najlepszego fechmistrza w Menzoberranzan, którykolwiek z nich nim był.
– Módl się, żebym mógł – odparł Dantrag, zmieniając sytuację na niekorzyść bezczelnego miecza. – Uthegental woli swój trójząb. Gdyby okazał się zwycięzcą, to Khazid''hea mogłaby skończyć w pochwie gorszego wojownika.
– Używałby mnie.


No teraz coś prostego: jakie bronie zwyczajowo używały drowy (podaj przynajmniej 2 rodzaje)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już było by 4 a ty chciałeś i tak 2 ;)

Czego drowy nie lubiły na powierzchni (no oczywiście oprócz elfów, ludzi itp.) a Drizzt się do tego przyzwyczaił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ja bym jeszcze dodał, że byli to tylko mężczyźni i w większości byli byłymi członkami szlachty domów, którzy z rożnych powodów (zniszczenie domu czy obrażenie matki opiekunki lub którejś z sióstr) szukali swojego miejsca w Bregan D''aerthe
Elminster +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był łysy ;)
Miał magiczne dzwonki i kiedy chciał były ciche albo głośne jak nie wiem co :)
Miał specyficzne hobby, lubił wkurzać matki opiekunki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować