Zaloguj się, aby obserwować  
PawelSuzuki

Wasz pierwszy format

43 postów w tym temacie

Myślę że każdy choć raz formatował ,,twardziela" .Więc dlaczego go formatowaliście i ile razy?
Ja formata robiłem 3 razy
1.dostałem komputer zacząłem grzebać w folderze ,,Windows" i sie dogrzebałem do formatu dawno to było dokładnie nie pamiętam ale chyba coś usunąłem i sie już winda włączyć nie chciała:)...Format
2.Jakimś cudem folder z grami sie przeniósł do folderu z windą dysk sie zapchał i po mimo usunięcia tego folderu z grami miejsce sie nie zwalniało i winda zaczęła świrować ..Format
3.pierwszy dzień z internetem ... ponad 250 wirusów ...Format :)

a wy ile razy formatowaliście twardego?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem pierwszy raz formatować, gdy mi sie okres aktywacji Windows skończył :) Miesiąc kasowałem wyskakujące dymki typu: "do końca aktywacji pozostało 17 dni" bo nie wiedziałem co sie stanie jak nie aktywuję... i sie dowiedziałem... format :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komputer od 4 lat i jakos nigdy mi sie format nie trafil ;). Ale powiem wam jedno wszyscy koledzy,których znam graja nalogowo w tibie, wy przy nich jestescie harcerze. Oni maja nawet do 4 formatów miesiecznie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy format był w 1999 roku. Nie pamiętam co się wtedy stało, ale grubo namieszałem :P Potem był pamiętny dla mnie rok 2002 i dwa formaty - nie ma to jak udawać, że się jest informatyk ;p... Ostatni format był jakiś miesiąc temu... Długo chodził mi ten XP bez awarii a tu nagle BUM... Coś się przedostało i popsuło winde... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 10:10, ReWelot napisał:

Ja mam komputer od 4 lat i jakos nigdy mi sie format nie trafil ;). Ale powiem wam jedno wszyscy
koledzy,których znam graja nalogowo w tibie, wy przy nich jestescie harcerze. Oni maja nawet
do 4 formatów miesiecznie ;p


A po co oni tak to formatują często?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiec formatowales tylko raz w zyciu nie grajac w tibie... to bardzo dobry wynik ;p. Przez te wiruchy w tibii nawet im sie filmy odtwarzac nie chcialy. Wiec sie dziwisz czemu 4 formaty no dobra podkolorowalem troche do 2 miesiecznie mieli przez tibie... albo z glupoty bo antywirusów nigdzie nie moglem u nich zlokalizowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 10:38, ReWelot napisał:

A wiec formatowales tylko raz w zyciu nie grajac w tibie... to bardzo dobry wynik ;p.


Formatowałem dwa razy nie grając w Tibię :)

Dnia 22.08.2007 o 10:38, ReWelot napisał:

Przez
te wiruchy w tibii nawet im sie filmy odtwarzac nie chcialy. Wiec sie dziwisz czemu 4 formaty
no dobra podkolorowalem troche do 2 miesiecznie mieli przez tibie...


Nie dziwię się tylko nigdy nie grałem i nie wiedziałem dlaczego :)

Dnia 22.08.2007 o 10:38, ReWelot napisał:

albo z glupoty bo antywirusów
nigdzie nie moglem u nich zlokalizowac...


Dobry antywirus to podstawa. Ja miałem najpierw antywirusa a późnie j internet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdarza sie raz na miesiąc, i raz na 4. ;)
Kompa mam 6 lat (to mój drugi, chociaż teraz siedze na laptopie, bo czekam na swojego xD - czyli tak jakby miałem 3xP) i nie pamiętam swojego 1 formata, bo to było b. dawno temu ;) A formatów miałem kilka razy więcej od tego ile mam lat xD (13 x ? = ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 10:41, jakoktochce napisał:

Dobry antywirus to podstawa. Ja miałem najpierw antywirusa a późnie j internet :)



To jest dopiero podstawa ;). Moim zdaniem najlepszy jest Avast, wczesniej mialem AVG ale nie byl az tak skuteczny jak mi mówili ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz na miesiąc-dwa.

Po prostu po pewnym czasie komp zaczyna chodzić wolno. Niektóre aplikacje nie działają tak jak należy... Po co się męczyć z "naprawą" i konserwacją systemu jeżeli mogę zrobić szybki formacik i zainstalować najpotrzebniejsze oprogramowanie w godzinkę-dwie ?: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy format... Jakiś tydzień po kupnie kompa :-) Powód - chciałam sama zainstalować po raz pierwszy system. Było to jakieś 5 lat temu... Jak to wygląda dziś : najczęstszy powód formatowania dysku to oczywiście wredne wirusy, których usunięcie jest bardzo kłopotliwe. No a oprócz tego zmiany systemów :-P Staram się unikać formatowania wszystkich partycji, bo raz, że szkoda, a dwa, że czasu też trochę zajmuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile to było... Z 10 razy co najmniej. ;) Powód? Kilka razy wirusy, które nie umożliwiły start Windowsa. Poza tym to zawsze robie format dysku co około trzy miesiące, bo system zaczyna mulić niemiłosiernie, że nawet defragmentacja nie pomaga. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas robiłem raz na półtora roku, potrafię dbać o Windows. Ostatnio na tymczasowym PC wszystko się zaczęło wywalać, musiałem robić co tydzień. Choć już to opanowałem, teraz jadę już dziesięć dni.

Aha, dobry antywirus to wcale nie podstawa. Ja nie mam żadnego, tylko porządny firewall + troszkę ostrożności i jestem bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować