Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Vista z lepszą wydajnością w grach w przyszłym roku

100 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2007 o 13:43, Ufo2 napisał:

Tak poza tym. Wszyscy którzy tu gnoją Vistę...mieliście kiedykolwiek okazję na niej popracować?
Otóż tak się składa, że na kompie C2D E6300, 2,5 GB ramu i GF 7300GS mój brat ma w tej chwili
Vistę Ultimate edition i działa ona znacznie lepiej niż XP. Jak tylko zainstalowałem sterowniki
do grayf pod Vistę, wszystkie moje ulubione gierki śmigają bez problemu! Tylko tekstury mają
złe kolory w Age of Empires 2 (gra z 2000 roku...), ale to przez grafę, bo pod XP było tak
samo....

Widać jesteś jednym z tych szczęśliwców, którym działa dobrze. Poza tym masz 2,5 GB RAM-u...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 13:43, Ufo2 napisał:

Tak poza tym. Wszyscy którzy tu gnoją Vistę...mieliście kiedykolwiek okazję na niej popracować?
Otóż tak się składa, że na kompie C2D E6300, 2,5 GB ramu i GF 7300GS mój brat ma w tej chwili
Vistę Ultimate edition i działa ona znacznie lepiej niż XP. Jak tylko zainstalowałem sterowniki
do grayf pod Vistę, wszystkie moje ulubione gierki śmigają bez problemu! Tylko tekstury mają
złe kolory w Age of Empires 2 (gra z 2000 roku...), ale to przez grafę, bo pod XP było tak
samo....


MS sam przyznał sie do błędu zapowiadając nowy system już za 3 lata!
i co, mam kupić dzisiaj Viste za pare setek by za 3 lata wydać kolejne na nowy system? ..przecież to pozbawione jest sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Visty i jestem z niej zadowolony . Co z tego że bierze dużo ramu , przy 2 giga mi to nie przeszkadza . Co do gier to nie widać żadnej różnicy poza tym że ja w nowych grach będę się cieszył lepszymi efektami . A tych jest zapowiadanych dużo na najbliższe miesiące

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2007 o 13:48, deuser napisał:


MS sam przyznał sie do błędu zapowiadając nowy system już za 3 lata!
i co, mam kupić dzisiaj Viste za pare setek by za 3 lata wydać kolejne na nowy system? ..przecież
to pozbawione jest sensu



Vista nie kosztuje aż tak dużo żeby narzekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 13:51, exastrid napisał:


>
> MS sam przyznał sie do błędu zapowiadając nowy system już za 3 lata!
> i co, mam kupić dzisiaj Viste za pare setek by za 3 lata wydać kolejne na nowy system?
..przecież
> to pozbawione jest sensu


Vista nie kosztuje aż tak dużo żeby narzekać


to daj mi na nią hajs, hehe ..na XP jest mi dobrze i nie widze sensu zmiany jego na żaden inny system, poczekam na rewelacje związane z windows 7
po za tym ci którzy mają Viste i chodzi im dobrze ( kupili zapewne z nowym komputerem i wyjścia innego nie mieli ) powinni być zadowoleni. wszystko ok! ale ja tam wole poczekać na to jak rozwinie sie sytuacja i te pare złotych spożytkować inaczej niż tylko przesiadać sie na nowy system tylko dlatego że jest nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 14:02, deuser napisał:

>
> >
> > MS sam przyznał sie do błędu zapowiadając nowy system już za 3 lata!
> > i co, mam kupić dzisiaj Viste za pare setek by za 3 lata wydać kolejne na nowy system?

> ..przecież
> > to pozbawione jest sensu
>
>
> Vista nie kosztuje aż tak dużo żeby narzekać

to daj mi na nią hajs, hehe ..na XP jest mi dobrze i nie widze sensu zmiany jego na żaden
inny system, poczekam na rewelacje związane z windows 7
po za tym ci którzy mają Viste i chodzi im dobrze ( kupili zapewne z nowym komputerem i wyjścia
innego nie mieli ) powinni być zadowoleni. wszystko ok! ale ja tam wole poczekać na to jak
rozwinie sie sytuacja i te pare złotych spożytkować inaczej niż tylko przesiadać sie na nowy
system tylko dlatego że jest nowy

Każdy używa tego co mu pasuję

Ja Viste kupiłem osobno i wcale tego nie żałuję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jedno, czemu ludzie którzy tak psioczą na Vistę, zarzekają się ze nigdy jej nie kupią, że to chłam, takie zło wcielone, swoje wnioski opierają na wypowiedziach innych a sami.. nigdy nie używali tego OS-u

Mam dla was pewnego Newsa, Ja od pół roku mam Vistę i jakoś, nie wiedzieć czemu nie krzyczę w niebogłosy że Bill wypuścił crapa.
dlaczego zapytacie? już odpowiadam:
Vista jest nowa, fakt że ma trochę błędów, może wkurzać np. potwierdzanie uruchomienia aplikacji w trybie administratora (np. instalacja niektórych programów) czy brak jasnej "ikonki" wyłączenia kompa ( jest zamiast tego hibernacja a "power off" jest na liście pomocniczej) no i spadek wydajności też jest odczuwalny ale TYLKO W NIEKTÓRYCH GRACH, często bywa tak ze na Viście liczba klatek dalej gry nie różni się niczym od jej ilości w XP-ku, a czasem nawet je przewyższa, wynika to z dobrego supportu gier Seri "Games for Windows" dla Vsty znajdziecie też większość nowych sterowników, np. przypadek sprzed kilku miesięcy gdy sterowniki Nvdii do kart graf.. były w wyższej (nowszej) wersji pod Vistę a pod XP były jeszcze starsze.
nie mówię że macie się przesiadać na Vistę, ja zainstalowałem Vistę tylko by sobie ją oblukać i mnie urzekła, teraz XP używam tylko w momentach gdy Vista nie daje rady ( np. niektóre gry które nie współpracują z nowym dzieckiem M$)
Tak czy owak sądzę że sami powinniście sobie zainstalować Vistę i zobaczyć czy to naprawdę taki syf jak twierdzicie, nie mając własnego doświadczenia z tym OS-em, zwłaszcza ze Windows Vista jest całkowicie legalny i darmowy przez... no właśnie, ja używam go już 6 miesięcy za free, wystarczy tylko nie podawać klucza podczas instalacji a samą instalkę sobie zessać* z sieci (Moderatorów proszę o przeczytanie do końca mojej wypowiedzi) po 30 dniach wystraczy wpisać do wiersza poleceń pewną formułkę i mamy Vistę za free na kolejne 30 dni, i tak do 120 dni.
Po czym wystarczy format i znowu heja banana ;) (poszukajcie sobie w google "Vista 120 dni)
Ten zabieg jest całkowicie legalny.

*Nie wiem czy to legalne do końca ale wydaje mi się że to raczej o CD-key biega a nie o sam DvD jak jednak coś nie nakłaniam nikogo do piractwa (jeśli macie znajomego który ma Vistę od niego możecie pożyczyć płytkę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Windows Vista, jak każdy system operacyjny, ma trochę zalet i trochę wad."

To Vista ma jakieś zalety? :] Jakoś o żadnych nie słyszałem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 14:35, SlimPole napisał:

> "Windows Vista, jak każdy system operacyjny, ma trochę zalet i trochę wad."

To Vista ma jakieś zalety? :] Jakoś o żadnych nie słyszałem ;p


Cóż, przede wszystkim Vista jest zbudowana na nowej bazie, a nie tak jak w przypadku XP, zmodyfikowanym Windows 2000. Tak poza tym, XP używane przez pół roku ma tak zasyfiony rejestr, że jego wydajność spada o połowę, kiedy (z tego co zaobserwowałem u mojego brata), Vista nie ma takich problemów, a wręcz działa szybciej.
W każdym razie nie zmuszam ani nie nakłaniam nikogo do kupna Visty. Po prostu uważam, że jeśli ktoś teraz składa/kupuje kompa, to nie ma sensu kupować XP, bo Vista jest ledwo 200zł droższa (i to jej najlepsza wersja) , a oferuje o wiele więcej niż jej poprzednik.
Tak poza tym, Vista jest za XP jeśli chodzi o gry, bo nie jest supportowana przez producentów. Dajmy na to takie EA Games, które wypuszcza demo MoH:Airborne, działające tylko na XP (na viście też, ale tylko 32-bitowej). I dlaczego? bo im się nie chciało. To tak jakby teraz mówić, że Windows 98 jest tandetne, bo nie działają nowe gry, a fakt jest taki, że po prostu nie produkują na niego gier (choć jako system operacyjny, 98 SE jest jednym z moich ulubionych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vistą byłem zauroczony ze względu na Aero i rozpoznawaniem mowy, którego nie ma( w polskiej wersji). Po pewnym czasie zrobiłem update XP-ka...i wszystko było super fajnie dopóki nie odpaliłem gierki, mowa o Gothic 3...na Viście nie pograsz, wydajność do bani+ wywala 10 razy częściej niż w XP. Więc idąc za ciosem wywaliłem Viste i zainstalowałem XP od podstaw(czyli stary dobry format c:). Ponowna aktywacja Xp bez problemu, natomiast Viste zainstalowałem jako 2 system i próba aktywacji nie powiodła sie, mimo instalacji na tym samym komputerze tylko na innej partycji, czyli podsumowując: nie warto narazie inwestować w ten system, po wyjściu SP do Visty sytuacja powinna ulec zmianie(mam nadzieje), podobnie z aktywacją,jest bardziej problemowa niż w XP-ku. Dodam, że XP i Viste mam oryginalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak napisał kolega exastrid: Każdy używa tego co mu pasuje

Dnia 01.09.2007 o 14:32, Dark SMG napisał:

*Nie wiem czy to legalne do końca ale wydaje mi się że to raczej o CD-key biega a nie o sam
DvD jak jednak coś nie nakłaniam nikogo do piractwa (jeśli macie znajomego który ma Vistę od
niego możecie pożyczyć płytkę)


chyba do końca legalne nie jest skoro takie zabiegi jak piszesz trzeba robić, kurde stary, to nie miejsce do informowania co jak zrobić by nielegalne było choć w części legalne.

po za tym widziałem Viste w ruchu i musze ci powiedzieć że wygląda ładniej i obsługuje DX10.. to wszystko. przyjdzie też taki czas że na XP będziemy sie cieszyć DX10, więc po prostu chodzi o wygląd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 14:48, Sejo. napisał:

Vistą byłem zauroczony ze względu na Aero


Akurat to można odpalić nawet na XP tak jak Sidebar, którego zresztą sam używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 14:50, deuser napisał:

chyba do końca legalne nie jest skoro takie zabiegi jak piszesz trzeba robić, kurde stary,
to nie miejsce do informowania co jak zrobić by nielegalne było choć w części legalne.


Chodziło mi o to ze nie wiem czy zesaanie instalki z neta jest do końca legalne, sam zabieg jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 14:57, Dark SMG napisał:

> chyba do końca legalne nie jest skoro takie zabiegi jak piszesz trzeba robić, kurde stary,

> to nie miejsce do informowania co jak zrobić by nielegalne było choć w części legalne.


Chodziło mi o to ze nie wiem czy zesaanie instalki z neta jest do końca legalne, sam zabieg
jak najbardziej.


to napisz z jakiej stronki zassałeś Viste, lookne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kazdy system ms jest dobry po drugim sp :P , kiedys peirwsza lata do w98 wazyla ponad 200 mega a ze bylo to w czasach netu przez modem 56k to mozna sobie wyobrazic jak kleli wtedy ci ktorzy kupili w98 zaraz po premierze;
poza tym majac orginalny os jakkolwiek by to nie bylo sprzeczne z naszymi pogladami zawsze mzona napisac maila do ms z uwagami itp , czy odpisza czy przeczytaja nie wiadomo ale kto wie , a tak jak ukradles to nie narzekaj i ciesz sie ze nie bylo tam robala co ci pali hardware ( to do tych posiadaczy osu nabytego legalnei inaczej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować