Zaloguj się, aby obserwować  
Learzi

Parkan II - Temat ogólny

26 postów w tym temacie

Nie wiem, czy jeszcze ktokolwiek gra w tą gierkę, ale nigdy nie szkodzi zapytać :)
Otóż jestem w trakcie szukania mojego skradzionego statku. W pewnym momencie dowiaduje się, że został on widziany w pewnym sektorze wraz z eskadrą piratów, (dokładnej lokacji nie będę podawał, bo pewnie i tak nikt jej nie pamięta) a po udaniu się na miejsce dostaje informację, iż atak piratów został odparty przez siły samoobrony, a mój uszkodzony Parkan udał się w kierunku... i tu właśnie jest problem - podana została mi ta sama lokalizacja, w której właśnie jestem (załączam obrazek wiadomości) - nie orientuje się ktoś, czy to jest jakiś popularny błąd gry i czy mój statek będzie jeszcze możliwy do odzyskania?

20091120161905

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hospita dokładnie mam ten sam problem i stanałem w tym samym momencie co ty mama głowna misje znaleśc wedrowca i odszukać tego parkana oraz wyjaśnic dziwne zjawiska w sektorze lentis i nie wiem co dalej zrobic, mogłbys mi cos podpowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy ma się problem i nie wiesz co zrobić to poczytaj co mówiła Ajrin. Misje w większości otrzymujesz od Ajrin, ale musisz nie raz przelecieć się na powieszchnię planety i odbierać misje z panelu wiadomości (misje główne to te na żółto jak ktoś nie wie), ewentualnie można też tak zrobić ze stacjii kosmicznej. Jak ktoś będzie chciał to mogę napisać jakie trzeba misje wykonać, w jakiej kolejności itd.
A teraz moje rady i sztuczki xD :
1. Jest BARDZO prosty sposób na kasę (paliwo) otóż - otwierasz zakładkę handlową i przeciągasz przedmiot ze swojego panela do panela sprzedarzy, wracasz do swojego panela (musisz zachaczyć przynajmniej o jedno pole w panelu sprzedarzy i dopiero wracasz), upuszczasz go i znów go klikasz ale teraz item delikatnie przesuwasz w odrębie jego kawdratu i upuszczasz ale nie możesz przenieść go do innego kawdratu bo trik nie wypali. I teraz poprostu przesuwasz przedmiot i upuszczasz i tak do uzyskania satysfakcjonującej Cię kwoty :)
WAŻNE!!!
To działa tylko jeśli ten item(że przedmiot-najlepiej klucz/wytrych elektroniczny bo to jeden z najdroższych itemków a dostajesz go na początku gry pod koniec 1 misji) jest w PIERWSZEJ KOLUMNIE kawdratów u Ciebie, przy reszcie kwadratów nie działa to :(
2. Ja osobiście jestem leniem więc zdecydowaną większość walk zostawiam dronom kosmicznym i naziemnym bo to proste - poprostu wystrzeliwujesz drony a one robią sieczke z wrogów (wyjątek na powierzchniach planet bo do budynków nie mogą wejść)
3. Jeśli dopiero co uzyskałeś/aś mapę 5

Spoiler

(wszystkich jest 6 sektorów ale nie będę więcej zdradzał tym co nie doszli do tego etapu :))

sektorów to ja polecem od razu polecieć do sektora Pomarańczowego i tam się wyzbroić, zdobyć zapas dronów kosmicznych i naziemnych oraz dobre wyposażenie do statku jak i naszego bohatera i dopiero ruszać na misje z głównego wątku.
4. Co do statku to Wasz wybór ale ja preferuje statek Xenordów(drony naziemne respią się jeden za drugim a po za tym możesz tworzyć na nim rakiety naprowadzające)
Spoiler

, a później jak już zdobędziecie możliwość kupna statku Astronów(A-krążownik jak coś :D) to polecam bo też jest fajniusi xD(pod względem technicznym jest tylko trochę gorszy od naszego Parkana więc łajba niezła szo nie? :>


Dobra to tyle jeśli o mnie chodzi(jezu, a żem się rozpisał...).
Jak ma ktoś pytanie albo coś to pisać będę zaglądał na ten temat przez pół roku od opublikowania tego posta(mogę też zajrzeć później ale nic nie gwarantuje)
A teraz pytanie ode mnie : Są jakieś narzędzia do edycji Parkana II, bo chciałbym trochę pozmieniać w grze i dodać tego i owego :D. Więc jeśli coś wiecie to pisać hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 16:19, Hoplita napisał:

Nie wiem, czy jeszcze ktokolwiek gra w tą gierkę, ale nigdy nie szkodzi zapytać :)
Otóż jestem w trakcie szukania mojego skradzionego statku. W pewnym momencie dowiaduje
się, że został on widziany w pewnym sektorze wraz z eskadrą piratów, (dokładnej lokacji
nie będę podawał, bo pewnie i tak nikt jej nie pamięta) a po udaniu się na miejsce dostaje
informację, iż atak piratów został odparty przez siły samoobrony, a mój uszkodzony Parkan
udał się w kierunku... i tu właśnie jest problem - podana została mi ta sama lokalizacja,
w której właśnie jestem (załączam obrazek wiadomości) - nie orientuje się ktoś, czy to
jest jakiś popularny błąd gry i czy mój statek będzie jeszcze możliwy do odzyskania?

Cóż jeśli moje szare komórki dobrze pracują to teraz musisz polecieć na jakąś planetę i wylądować i kupić informacjię i tak rozpoczniesz nową misję z fabuły, a odnośnie Parkana to odyskasz go ale dopiero na stacji Huambo(tak się chyba pisze)ale wcześniej musisz przejść misję "Maszyna Czasu" i kilka innych a patrząc na to gdzie jesteś to luzem masz kilkanaście godzin grania(chyba że nie wczytujesz się w treści zadań i innych tylko nawalasz co popadnie :D to kilka gdzieś ale nie mniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2014 o 14:53, sergiej93 napisał:

hospita dokładnie mam ten sam problem i stanałem w tym samym momencie co ty mama głowna
misje znaleśc wedrowca i odszukać tego parkana oraz wyjaśnic dziwne zjawiska w sektorze
lentis i nie wiem co dalej zrobic, mogłbys mi cos podpowiedziec.

1. Znaleść Wędrowca - odnajdziesz go jak zdobędziesz 3 części sygnalizatora awaryjnego Wędrowca, a zdobywasz je wykonyjąc misje fabularne(jak coś to te na żółto pisane). Jak już skompletujesz to Ajrin te 3 części złoży w kompletny projektor awaryjny i na podstawie zdjęcia (układu gwiazd,a kolor odpowiada sektorowi jak coś) jakie otrzymasz na projektorze to szukasz odpowiednika w "realu" i tam on będzie a wysja się skończy jak do niego podlecisz albo wejdziesz na pokład.
2. Parkana odzyskasz dopiero na stacji Huambo ale to pod koniec gry, więc narazie to odpuść sobie to martwienie się o Parkana xD
3. Wyjaśnij dziwne zjawiska w sektorze Letnis - ta misja wypełnia się gdy przejmiesz kontrolę nad portem kosmicznym na planecie z Maszyną Czasu, z resztą dojdziesz tam wypełniając misje fabularne jedna po drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować