• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Radiator - głośno mówiący :P

Pytanie

Mam w komputerze 3 radiatory - zasilacz, procesor ( nie ten z boxxa, całkiem inny) i na karcie graficznej. Ostatnio jeden z nich bardzo głośno (c)harczy. Aby sprawdzić który, zdjąłem boczną pokrywę i obserwowałem. Doszłem do wniosku, że to Akcelerator grafiki. Problem w tym, że moja karta ma ponad 3 lata (prawie 4) i to jest Radeon 9600pro. Boje się że może się spalić. OverClockowałem go troche o jakieś 20mhz +. (z 290 do 310). Objawy są takie. Najbardzuej harczy po długim nie używaniu komputera (7 do 10 godzin +)przy starcie. Po odpaleniu Windowsa cichnie, ale i tak harczy. Kompuer czyszczony był około 2miechy temu w serwisie, bo nie mam odpowiedniego kompresora. Kiedy delikatnie uderzem wskazującym palcem kartę grafiki od góry, cichnie na jakąś minutkę, po czym znowu jest tak samo. Kiedyś już miałem te objawy, ale wyłączenie komputera i od nowa jego odpalenie pomagało, ale teraz już nawet to nie pomaga. Co jest grane? Czy może coś tam wadzi? Czy nie zagraża to karcie? Pozzdro..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

  • 0

Radiator? A nie przypadkiem wiatraczek do niego przyczepiony? Jeśli to wiatrak, to prawdopodobnie jego godziny są policzone - możesz spróbować akcji reanimacyjnych (dokładne wyczyszczenie z kurzu, smarowanie łożyska), ale może być już na to za późno :) - wymiana jest chyba jedynym 100% pewnym wyjściem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować