Zaloguj się, aby obserwować  
Gall_Gael

Inne RPG-i czyli WFRP, Neuroshima ITD

39 postów w tym temacie

Dark heroic napisałem bo WFRP ciężko zakwalifikować do dark fantasy patrząc na definicje wikipedii : "to podgatunek łączący ze sobą fantasy (wraz z charakterystycznymi dla niej niezwykłymi zdolnościami) i horror.", bo zawiera elementy Epickie w późniejszej grze. Myślę że dark heroic się nie wyklucza bo świat może zawierać elementy epickiści(Sigmar np) jak i dark(życie przeciętnych ludzi, chaos ETC) oczywiście też można użyć tego drugie terminu "dark fantasy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 09:51, Basajew napisał:

To ja wszystkim polece Cyberpunk 2020... Według mnie lepsze od Neuroshimy... NIe wiem w zasadzie
dlaczego, ale bardziej przypadło mi do gustu

Podobno ma kiepska mechanike :P(za dużo liczenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 09:59, Gall Gael napisał:

Podobno ma kiepska mechanike :P(za dużo liczenia)


Nie tak bardzo, mechanika ujdzie... szczególnie, że grałem w to tuż po grze w młotka (warhammer), gdzie rzuca się nawet na długość palenia świecy, hyhy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 10:10, Basajew napisał:

> Podobno ma kiepska mechanike :P(za dużo liczenia)

Nie tak bardzo, mechanika ujdzie... szczególnie, że grałem w to tuż po grze w młotka (warhammer),
gdzie rzuca się nawet na długość palenia świecy, hyhy


Stary wszystko zależy od mistrza wszystko... można rzucać na długośc palenia świecy tylko po co? przecież nie na kostkach polega rpg...
Mam do młotka sentyment ma świetny klimat (tu też wszystko oczywiście zależy od mistrza) i świat :) a i mechanika którą wielu uważa za słabą jest moim zdaniem fajna prosta, szybka i dobra dla początkujących (tylko dwie kostki tak na prawdę).
Neuroshima jest genialnie napisana a i gra się świetnie :) chociaż ja bardzo lubie deadlands i dzikie pola ale znaleźć do tego graczy to mission impossible ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzikie pola są świetne, nie wątpie. Ja zaczynałem od legendy 5 kręgów, tylko k10, ale skomplikowany świat... Ale pokochałem tą gre i to ona rozpoczęła moją podróż w krainie RPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Basajew, powiedz mi gdzie w Warhammerze rzuca się na długość palenia świecy? Bo jakoś po lekturze wszystkich podręczników do 1 ed. i wszystkich do 2.ed które wydano po polsku nigdzie takiej tabeli nie widziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 09:25, Nagaroth napisał:

Basajew, powiedz mi gdzie w Warhammerze rzuca się na długość palenia świecy? Bo jakoś po lekturze
wszystkich podręczników do 1 ed. i wszystkich do 2.ed które wydano po polsku nigdzie takiej
tabeli nie widziałem...


Ja bym raczej zaryzykował, że taki test to prędzej w DeDeku się znajdzie (tabelka 298któraśtam xD) chociaż i w to się dużo grywało ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.11.2007 o 12:24, Szubens napisał:

Ja bym raczej zaryzykował, że taki test to prędzej w DeDeku się znajdzie (tabelka 298któraśtam
xD) chociaż i w to się dużo grywało ^^

mi osobiscie DeDek podpasowal narazie chyba najbardziej ze wszystkich systemow mi znanych. idealnie w moim typie-moj klimat:) i ladnie opracowany:) komplecik podrecznikow posiadam osobiscie i dobrze mi sluzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę w co ja grałem:) zaczynałem oczywiście od DnD, ale szybko zrezygnowałem zeń, na rzecz szukania czegoś ciekawego. Buszowałem w Wiedźminie, L5K, Wampirze ale nic mi się nie podobało. Za to pewnego słonecznego dnia odnalazłem w empiku na półce zapomnianą książkę pt. Neuroshima. Poczytałem chwilę, a za tydzień mieliśmy drużynę:D. Do dziś uważam że to najlepszy z systemów w które grałem, choć grałem w niewiele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 18:34, Rudy Karzeł napisał:

<ciach>

Neuroshima zapomnianym systemem?:) dziwne jak dla mnie to jest to system dosc dobrze znany graczom... nie jest wielce popularny ale na pewno nie leza resztki nakladu na polkach empikowskich:) mi system podobal sie rowniez jednak wole utrzymywac sie narazie w klimatach D&D:) jeden podrecznik 89zl komplet kosci 15zl
pamiec o pierwszej sesji-bezcenna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 20:49, Rudy Karzeł napisał:

nie, nie, nie zapomniany system. To było jeszcze przed premierą suplementu - a i empiki zawsze
były i są na bakier z neuroshimą ;)

dziwne jest to co mowisz;p bo ilekroc bylem w empiku w olsztynie a nawet gdansku czy warszawie to ten tytul byl zawsze dostepny:) i nie byl wcale bagatelizowany czy rzucany w kat "bo nikt tego nie kupi";p tytuł jest ladnie wykupowany jednak na polkach szybko braki sa uzupelniane;p jednak jak mowilem preferuje D&D. choc podobal mi sie takze taki autorski polski system "Arkona" nie wiem czy kojarzysz. calkiem mily. niezbyt profesjonalny ale gry calkiem mozna sie wciagnac;p mistrzowalem i przyznam ze nie jest skomplikowany a sesje mogly ciagnac sie nawet po kilkanascie godzin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, mieszkam w gdańsku i ilekroć chciałem zdobyć nowy dodatek do neuroshimy bądź uzupełnić braki nie mogłem książki znaleźć w empiku, musiałem do rebela wybywać.

Arkony nie kojarzę, nazwę słyszałem, ale pewnie nie odnośnie tego systemu. Rozejrzę się tak czy inaczej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 21:01, Rudy Karzeł napisał:

No nie wiem, mieszkam w gdańsku i ilekroć chciałem zdobyć nowy dodatek do neuroshimy bądź uzupełnić
braki nie mogłem książki znaleźć w empiku, musiałem do rebela wybywać.

Arkony nie kojarzę, nazwę słyszałem, ale pewnie nie odnośnie tego systemu. Rozejrzę się tak
czy inaczej;)

no ja gdansk jedynie bardzo czesto odwiedzam. ale chociazby w gdanskim emipku bylem w srode i na polce stala neuroshima z jakimis dwoma dodatkami tytulow nie zapamietalem. chodzi mi o emik w centrum oczywiscie a nie ten w alfie centrum czy jakikolwiek inny:) bardzo dobrze zaopatrzony jest i zawsze ubilem tam sie rozejrzec. w kazdym badz razie narazie mam pauze co do gry w RPGi bo team sie rozpadl i musze szukac nowego;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 21:11, Rudy Karzeł napisał:

A widzisz, dwa dodatki stały... no i co z tym zrobić jak chcesz któryś z pozostałych kilkunastu?;)
Też mówię o tym w głównym, bo jest największy:D

w takim wypadku musisz zwrocic sie do wydawnictwa lub do dzialu info w empiku i tam poprosic o wykombinowanie danego tytułu. oni zawsze sprowadza;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oo tyle to ja wiem, ale po co czekać w empiku i płacić więcej(empik drogi jest) jak można pojechać do rebela - sklepu, żeby nie przesadzić, specjalistycznego:) Zresztą w internecie też jest - rebel.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 21:16, Rudy Karzeł napisał:

Oo tyle to ja wiem, ale po co czekać w empiku i płacić więcej(empik drogi jest) jak można pojechać
do rebela - sklepu, żeby nie przesadzić, specjalistycznego:) Zresztą w internecie też jest
- rebel.pl

fakt:) ale kurde ja wole przejsc sie do empiku mimo wszystko:) jakis sentyment taki mam:) ale dobra zaczyna sie robic offtop bo to nie temat o ksiegarniach tylko rpgach;p
pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować