Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejny jubileusz DS-a, nowe funkcje wkrótce

25 postów w tym temacie

pepsi

Przenośna konsola Nintendo rozeszła się na Wyspach Brytyjskich już w czterech milionach egzemplarzy. Tymczasem Satoru Iwata w jednym z wywiadów zapowiedział, że DS wkrótce zostanie wyposażony w nowe funkcje, niezwiązane bynajmniej z grami.

Przeczytaj cały tekst "Kolejny jubileusz DS-a, nowe funkcje wkrótce" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 11:09, Klimos napisał:

Szczerze mówiąc, to na Wyspach zdecydowanie częściej na ulicy, w autobusach czy w pociągu widywałem
ludzi z PSP.


Z prostego powodu... PSP wiele osób używa jako MP3, a DS pomimo iż ma świetną przystawkę umożliwiającą słuchanie MP3 przyjął się głównie jako konsola, dlatego ludzie nie zabierają go w krótkie trasy (do metra czy autobusu)

I jeszcze sprzedaż handheldów na wyspach:

NDS 4,194,454
PSP 2,130,201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 12:35, 1602 napisał:

Z prostego powodu... PSP wiele osób używa jako MP3 /.../


I tego nie zrozumiem. Miniaturyzacja ze wszystkich stron, iPod Shuffle jest już znacznie mniejszy od pudełka zapałek i tańszy ze 2-3 razy od PSP a ludzie taką krowę ze sobą wożą, żeby mzyki posłuchać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 12:35, 1602 napisał:

> Szczerze mówiąc, to na Wyspach zdecydowanie częściej na ulicy, w autobusach czy w pociągu
widywałem
> ludzi z PSP.

Z prostego powodu... PSP wiele osób używa jako MP3, a DS pomimo iż ma świetną przystawkę umożliwiającą
słuchanie MP3 przyjął się głównie jako konsola, dlatego ludzie nie zabierają go w krótkie trasy
(do metra czy autobusu)

I jeszcze sprzedaż handheldów na wyspach:

NDS 4,194,454
PSP 2,130,201


a widziałeś co robią ludzie w londyńskim metrze z PSP ?
bynajmniej nie słuchają muzyki, tylko grają w gry ... więc Twoja teoria lega w gruzach

jeszcze dodam, że użytkownicy DSa i PSP to różne grupy ludzi na Wyspach, DSa używają w większość kobiety i dzieci, mniej mężczyźni i biznsmeni. Natomiast PSP rozchodzi się świetnie w środowisku studenckim oraz biznesowym.
Powiedziałbym, że DS jeszcze jest dla CasualGamerów, a PSP dla bardziej wymagających, nawet pomimo tego, że są świetny gry na obie konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 12:54, Klimos napisał:

I tego nie zrozumiem. Miniaturyzacja ze wszystkich stron, iPod Shuffle jest już znacznie mniejszy
od pudełka zapałek i tańszy ze 2-3 razy od PSP a ludzie taką krowę ze sobą wożą, żeby mzyki
posłuchać :P


Co powiedzieć o tych którzy swego czasu tachali Discmany? ;) (np. ja)

A sam news jest o niczy. Będą nowe funkcje, ale nie wiadomo jakie. Bomba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 10:40, Makratos napisał:

Gdyby tą konsole miało chociaż 3% polaków to też bym kupił , ale tak jestem skazany na samotność.


3% Polaków to ponad 1,15 mln ;) Ilość sprzedanych PS2 (najpopularniejsza konsola w naszym kraju) może oscylować w granicach max 300 tys. sztuk. ;) Więc nie przesadzaj z takimi liczbami. 0,03% to bardziej realna "liczba".

Dnia 31.10.2007 o 10:40, Makratos napisał:

I tego nie zrozumiem. Miniaturyzacja ze wszystkich stron, iPod Shuffle jest już znacznie mniejszy od pudełka zapałek i tańszy ze 2-3 razy od PSP a ludzie taką krowę ze sobą wożą, żeby mzyki posłuchać :P


Nie słyszałem, żeby ktokolwiek kupował PSP czy DSa do słuchania muzyki. Odtwarzanie MP3 to w końcu dodatkowa funkcja. Konsole służą do grania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 15:00, Vojtas napisał:

Co powiedzieć o tych którzy swego czasu tachali Discmany? ;) (np. ja)


Swego czasu. Dobrze powiedziane. Sam miałem całkiem sporego walkmana, potem discmana. Ale tak jak wspomniałem, mamy miniaturyzację wszystkiego, zatem czemu nie iść z jej postępem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2007 o 15:31, albandi2 napisał:

Nie słyszałem, żeby ktokolwiek kupował PSP czy DSa do słuchania muzyki. Odtwarzanie MP3 to
w końcu dodatkowa funkcja. Konsole służą do grania. :)


I otóż to, konsole są do grania, a nie do wszystkiego, jak leci ;-)
Mnie deczko wkurza, jak np. ludzie biorą PSP, a nie NDS, bo to pierwsze ma wbudowane odpalanie filmów i muzyki...
A przecież wiadomo, co jest do wszystkiego - to jest do niczego ^^ Może za brutalnie, PSP jest dobre, ale przecież to obłęd, żeby wybierać tą konsolę, a nie inną, bo może odtwarzać multimedia (tak btw. bo kupnie programu - oryginalnego - NDS też może odpalać Mp3 :) Filmy niby też, ale to głupie i tak ^^ ), a nie patrzy się na gry...
Zresztą, już tak bardziej nie na temat, moim zdaniem większość Polaków łyka PSP, bo można go łatwiej "z-piracić"...
Ale to moja tylko opinia, oparta co prawda na faktach, no ale ;-)

@ Azreix - żałuj, ja mam 2xNDS Lite i jestem zadowolony ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 15:42, Klimos napisał:

Swego czasu. Dobrze powiedziane. Sam miałem całkiem sporego walkmana, potem discmana. Ale tak
jak wspomniałem, mamy miniaturyzację wszystkiego, zatem czemu nie iść z jej postępem?


Owszem. Dlatego ostatnio zakupiłem dwu gigabajtowego mp3 playera Sandisk Sansa Express wielkości pendrive''a i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 13:07, SHADOW-XIII napisał:

a widziałeś co robią ludzie w londyńskim metrze z PSP ?
bynajmniej nie słuchają muzyki, tylko grają w gry ... więc Twoja teoria lega w gruzach

Jedno nie wyklucza drugiego. Mają przy sobie MP3 na którym w każdej chwili mogą zagrać i tak czynią, podobnie jest z komórkami.

Dnia 31.10.2007 o 13:07, SHADOW-XIII napisał:

jeszcze dodam, że użytkownicy DSa i PSP to różne grupy ludzi

Rzeczywiście odbiorcy PSP i DSa różnią się od siebie, ale nie w taki sposób jak raczyłeś to przedstawić...
DSa kupuje przede wszystkim młodzież czyli główni odbiorcy handheldów, z kolei PSP kupują przede wszystkim fani stacjonarnych konsol Sony...

Dnia 31.10.2007 o 13:07, SHADOW-XIII napisał:

Powiedziałbym, że DS jeszcze jest dla CasualGamerów

DS swój sukces zawdzięcza głównie temu, że jest konsolą dla wszystkich, a "casuale" to tylko jedna z grup, która z resztą powoli staje się normalnymi graczami, bo Cooking Mama, Brain Age czy Touch generation to dla nich dopiero początek grania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować