Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2008 o 23:00, Skie napisał:

Witam
Zupełnie się nie znam, wiec prosze o radę - jaki monitor polecacie, za około 1000zł?
Głównie gram i pisze/czytam różne teksty.
Do tej pory uzywałem 19'''' CRT Fujitsu-Siemens, ale potrzebuje czegoś łatwiejszego w
transporcie ;)
Z góry dzięki za rady!

Proponuję na początek przeczytać to:
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=89364&n=45
A jeżeli po lekturze nadal będziesz chciał coś na matrycy TN (co to jest, dowiesz się z tekstu :)), to może być Samsung 226CW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh dlaczego ''nadal''? Bardzo uzyteczne info, dzieki - czyli bede szukał PVA jakiegoś. W tej chwili mam 19'''' i mi wystarcza, wiec pewnie daruje sobie IPSy. A z ciekawości - sam jakiego monitora uzywasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję monitora LCD dla brata do 900 zł, ponieważ w obecnym pojawiły się ogromne plamy, tak jakby piksele się wypaliły.W tej cenie znalazłem coś takiego: http://tnij.org/cbjc
Czy firma Gateway jest dobra, bo słyszałem, że podobno dobrze sprzedaje się w USA?
Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 09:19, Skie napisał:

Heh dlaczego ''nadal''? Bardzo uzyteczne info, dzieki - czyli bede szukał PVA jakiegoś.
W tej chwili mam 19'''' i mi wystarcza, wiec pewnie daruje sobie IPSy. A z ciekawości
- sam jakiego monitora uzywasz?

Eizo S2231W. Model na matrycy PVA przeznaczony głównie dla zawodowych grafików. Ale gra się na nim naprawdę dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 14:48, chinek423 napisał:

Witam. Poszukuję monitora LCD dla brata do 900 zł, ponieważ w obecnym pojawiły się ogromne
plamy, tak jakby piksele się wypaliły.W tej cenie znalazłem coś takiego: http://tnij.org/cbjc
Czy firma Gateway jest dobra, bo słyszałem, że podobno dobrze sprzedaje się w USA?
Z góry dzięki za pomoc

Gateway jest dość dobry. Bez wypasu, ale porządny. A ten monitor co znalazłeś to rzeczywiście prawdziwa okazji - monitory na S-PVA zazwyczaj dostaniemy dużo drożej. Bierz w ciemno!
Z tego co mi wiadomo, to jedyną wadą monitorów Gatewaya jest to, że...piszczą. Nie jakoś strasznie głośno, ale im się to zdarza (pomaga niewielkie zmniejszenie jasności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 14:58, ziptofaf napisał:

> Witam. Poszukuję monitora LCD dla brata do 900 zł, ponieważ w obecnym pojawiły się
ogromne
> plamy, tak jakby piksele się wypaliły.W tej cenie znalazłem coś takiego: http://tnij.org/cbjc

> Czy firma Gateway jest dobra, bo słyszałem, że podobno dobrze sprzedaje się w USA?

> Z góry dzięki za pomoc
Gateway jest dość dobry. Bez wypasu, ale porządny. A ten monitor co znalazłeś to rzeczywiście
prawdziwa okazji - monitory na S-PVA zazwyczaj dostaniemy dużo drożej. Bierz w ciemno!
Z tego co mi wiadomo, to jedyną wadą monitorów Gatewaya jest to, że...piszczą. Nie jakoś
strasznie głośno, ale im się to zdarza (pomaga niewielkie zmniejszenie jasności).


Ok dzięki raczej go wezmę, i jeszcze jedno pytanie, czym czyścić monitor, bo obawiam się, że przez czyszczenie monitora mogły się pojawić plamy, choć nie wykluczam psucia się go ze starości.
Ps. Używałem specjalnego płynu do monitorów bez zawartości alkoholu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 15:03, chinek423 napisał:

Ok dzięki raczej go wezmę, i jeszcze jedno pytanie, czym czyścić monitor, bo obawiam
się, że przez czyszczenie monitora mogły się pojawić plamy, choć nie wykluczam psucia
się go ze starości.

Ja używam papierowego ręcznika (ew. ściereczki, ale to rzadziej) + środek do czyszczenia monitorów.

Dnia 05.11.2008 o 15:03, chinek423 napisał:

Ps. Używałem specjalnego płynu do monitorów bez zawartości alkoholu.

Czyli używałeś tego, co trzeba. I to raczej nie to jest winne uszkodzenia monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 15:06, ziptofaf napisał:

> Ok dzięki raczej go wezmę, i jeszcze jedno pytanie, czym czyścić monitor, bo obawiam

> się, że przez czyszczenie monitora mogły się pojawić plamy, choć nie wykluczam psucia

> się go ze starości.
Ja używam papierowego ręcznika (ew. ściereczki, ale to rzadziej) + środek do czyszczenia
monitorów.
> Ps. Używałem specjalnego płynu do monitorów bez zawartości alkoholu.
Czyli używałeś tego, co trzeba. I to raczej nie to jest winne uszkodzenia monitora.


Ok no to wiem, że już LG nie kupie,no chyba, że będzie to coś innego niż badziewie na TN.
Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,
chciałbym prosić o pomoc z wyborem monitora LCD. Zapatruję się na jakiś 20'''' calowy. Ale przeglądam agito.pl i te wszystkie dane i nie mam zielonego pojęcia jakimi parametrami kierować się przy wyborze. 600-700zł to kwota wydaje mi się całkiem rozsądna ale w tym przedziale cenowym samych Samsungów 20'''' jest w pytę, a nie ukrywam, że właśnie design tej marki mi się podoba i wygląd jest dla mnie nie bez znaczenia przy wyborze monitora.

Może więc ktoś poradzić na jakie parametry zwracać uwagę i na co one się konkretnie przekładają w codziennym użytkowaniu? Może nawet jakieś konkretne modele?
Krótki wpis "ziptofaf''a" o matrycach przeczytałem i zdecydowanie chciałbym monitor na matrycy PVA/MVA. Reszta pozostaje dla mnie jednak wciąż czarną magią. Aha, no i jak poznać z jaką matrycą mamy do czynienia, skoro nie jest ona podana w danych technicznych? Rozumiem, że jeśli czas reakcji wynosi 2ms to przy cenie 600-700zł jest to z pewnością TN?

Zaznaczam, że gram nie wiele i monitor nie musi być jakoś super wydajny (obecnie pracuję na Samtronie 76E więc to i tak będzie niebo a ziemia ;)).

Aha, i prosiłbym jeszcze o objaśnienie tych wszystkich złącz - jakie warto posiadać, które do czego służą.
Wiem, że to dość obszerny temat ale z góry dziękuję za poświęcony czas.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze żeby zawęzić krąg poszukiwań...
..jak już wspomniałem interesują mnie Samsungi - bo ładnie wyglądają ;)
No ale jak tak rozglądam się i np. spodobał mi się model 2032MW (z tunerem TV):
http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/features.do?group=computersperiphera ls&type=monitors&subtype=lcdtvtuner&model_cd=LS20PMASF/EDC

tak ten i jemu podobne są w większości na matrycy TN :/

No i trochę mnie już to wszystko dezorientuje w wyborze. Z jednej strony z tego co wyczytałem, kupowanie TN mija się z celem, a z drugiej strony chcąc mieć jednak przydatny tuner TV i lepszą matrycę to nawet do 800zł się człowiek nie wyrobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 17:34, chinek423 napisał:

>
Jeśli chcesz kupić dobry monitor w tej cenie to zobacz ten: http://tnij.org/cbjc
Jest na matrycy S-PVA Samsunga


problem z nim jest taki, ze mają plamki/ryski na matrycy (dlatego są tańsze). Pani z obsługi wysłała mi dwa zdjecia - plamki jakies są, nie wiem na ile mogą przeszkadzać i razić przy pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też to zauważyłem. Niektórzy mówią też, że to odpadki z USA, ale ile jest w tym prawdy tego nie wiem.
Ciężko raczej będzie znaleźć na matrycy PVA/S-PVA dobry monitor panoramiczny w tej cenie, ale jeśli chcesz mniejszy to zobacz te które zasugerował Ziptofaf kilka postów wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie omieszkam w swoim czasie przejrzeć te monitory od Ziptofafa. Dzięki.
A co do tego Gateway to rzeczywiście mi się spodobał. Odpowiada niemal w 100% moim wymaganiom. Co więcej - dwa egzemplarze już obejrzałem po tym jak go poleciłeś. Okazało się, że mój dobry znajomy ma takowy od roku i jest z niego baaardzo zadowolony. On wtedy zapłacił za niego akurat ok. 1300zł. Kolejny znajomy także ma ten sprzęt i jest także zadowolony... No nic. Do kupna jeszcze się tak mocno nie przymierzam, na razie badam sytuację więc może coś się jeszcze pojawi/zmieni na przestrzeni paru miesięcy.
Dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 23:59, PC4ever napisał:

Co myślicie o tym monitorze
http://www.best-bazar.pl/szczegoly/4968/hp_24_lcd_flat_panel_monitor_lp2475w_kd911 a4

Pod koniec stycznia mam zamiar sobie sprawić jakiś dobry monitor. Na razie po wielu przeczytanych
recenzjach jest moim faworytem.


Fajny monitor znalazłeś. Matrycę S-IPS widzę, a do gwarantuje niesamowitą jakość obrazu :) Cena też dość rozsądna jak na TEJ klasy monitor. Bierz w ciemno, bo to prawdziwa okazja. Ja za 22" na PVA zapłaciłem 1500 zł. A tu za 1750 jest 24" na S-IPS. Czyli po prostu cudo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm... możecie mi polecić jakiś dobry telewizor LCD do 1700? (cena internetowa nie ze sklepu bo ze sklepu jest o wiele drożej ;/ ) chodzi mi o jak najwyższy kontrast i o to żeby z odległości 1m patrzenia (może być ciupkę więcej) nie było smużenia i była ostrość! a nie pikseloza jak u sąsiada... (a tak sie zachwyca...)

Myslę że najciekawszą oferte ma Samsung i LG mimo wszyskto nie chce zamówić kota w worku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 21:55, struksik napisał:

hmmm... możecie mi polecić jakiś dobry telewizor LCD do 1700? (cena internetowa nie ze
sklepu bo ze sklepu jest o wiele drożej ;/ ) chodzi mi o jak najwyższy kontrast i o to
żeby z odległości 1m patrzenia (może być ciupkę więcej) nie było smużenia i była ostrość!
a nie pikseloza jak u sąsiada... (a tak sie zachwyca...)


Nie było smużenia i była ostrość? To nie LCD ci potrzebny, a plazma. Tylko one nie mają żadnego smużenia. I jako TV/monitory pod konsole nadają się świetnie.

Dnia 10.11.2008 o 21:55, struksik napisał:

Myslę że najciekawszą oferte ma Samsung i LG mimo wszyskto nie chce zamówić kota w worku...

Samsung i LG? Mi one się z dobrym sprzętem akurat nie kojarzą...Panasonic, Hitachi, Pioneer - te firmy robią dobre TV. Ale Samsung? Niekoniecznie.
Ja osobiście polecę taki TV:
http://www.electro.pl/produkt-PANASONIC_Plazma_TH_37PV8P_28gwarancja_PANASONIC_ Polska_29_2B_udzial_w_losowaniu_samochodu_Toyota_AY-65260,13.html (troszkę przydługi link...). Co prawda droższy niż 1700 zł, ale perfekcyjny. Osobiście taki mam i uważam za cudo. Rozdzielczość HD Ready, zero smużenia, świetna czerń i kontrast. No, ale czego innego się spodziewać po markowej plazmie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? plakac mi sie chce jak czytam te twoje glupoty na temta TV. Zgodze sie z tym ze najlepsze plazmy robio Pionnier a tuz zanim jest Panasonic, ale w przypadku LCD to dziecko gadasz takie brednie a inni Cie sluchaja i mysla jaki ty niby jestes madry. Ja uzywam pod kompem SAMSUNA A656A 32" FulllHD i jest to najmonciejszy TV/monitor w swojej klasie wiec do jasnej caisnej przestan gadac ze Samsung to jakis badziew, sam jestes badziew, bo nie masz pojecia o rynku a robisz z siebie nie wiadomo jakiego znawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować