Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Piłkarski poker z managerami piłkarskimi - dzień trzeci

11 postów w tym temacie

Hakken

Śmiało można powiedzieć, że Championship Manager jest najbardziej klasycznym tytułem spośród managerów. To właśnie od niego zaczęło się to szaleństwo. Niestety jakiś czas temu tytuł ten mocno podupadł i oddał palmę pierwszeństwa FM-owi. Czy w tym roku uda mu się odzyskać pierwszą pozycję? Przeczytajcie sami.

Przeczytaj cały tekst "Piłkarski poker z managerami piłkarskimi - dzień trzeci" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak nie wiedziałem który manager kupić tak nadal nie wiem.. no może wybór jest o tyle prostszy że dokonywać go będe między Fifa Manager 08 a Football Managerem 08.. ale to nadal trudna decyzja :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Śmiało można powiedzieć, że Championship Manager jest najbardziej klasycznym tytułem spośród managerów. To właśnie od niego zaczęło się to szaleństwo. Niestety jakiś czas temu tytuł ten mocno podupadł i oddał palmę pierwszeństwa FM-owi. "
LOL, w tej chwili FM tworzy ekipa która robiła początki CM, ale jakieś 3 lata temu prawa autorskie straciła, więc Cm to klasyk pod względem nazwy, tylko i wyłącznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno ale... "Testując Championship Managera 2008 nie sposób nie dostrzec jego korzeni i już praktycznie od pierwszej chwili mamy wrażenie, że gramy w coś na kształt „młodszego brata” FM’a." <--- CM był wcześniej, więc jak już coś to gramy w coś na kształt ojca FM''a, albo starszego brata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałbyś rację gdyby nie jeden drobny szczegół. To właśnie Football Manager jest bezpośrednim kontynuatorem wcześniejszego Championship Managera.
To co dzisiaj nazywa się "Championship Manager" jest zupełnie nową grą, tworzoną od podstaw. Nazwa to jedyny element wspólny, poza tym z tamtym, starym CM ma nie wiele wspólnego;) Więc z podanym przez Ciebie zdaniem jest wszystko w najlepszym porządku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm... z całym szacunkiem, ale to porównanie przypomina recenzje pewnego portalu komputerowego - który dziwnym trafem ma także sklep... ale nie o tym miało byc - FM, to odgrzewany kotlet, pomimo ze nie oferuje praktycznie nic nowego jest wychwalany i polecany jako najlepszy manager, a konkurencja w postaci Championship manager czy fifa manager 08 jest duzo bardziej do przodu praktycznie pod każdym względem (Głównie mam na mysli Fifa M, oczywiscie ma to tez wady w postaci większych wymagań). Sama rozgrywka w Fifa M 08 też jest o wiele przyjemniejsza. Ale mimo wszystko jestem pod wrażeniem recenzji, chociaż brakuje troche obiektywizmu :P chociażby przez to ze autorem jest redaktor kolektywu FM. Brakuje tez jakiegos bezposredniego zestawienia wszystkich 3 produktów wraz z opisem wad i zalet. CM z roku na rok jest coraz lepszy i moim zdaniem tegoroczna odsłona może z powodzeniem konkurowac z przestarzałym FM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zajchow1 Fm 2008 nie wprowadza nic nowego? Wprowadza i to dużo nowych i ciekawych rozwiązań. Fifie Manager brakuje jeszcze duuuużo. CM jest już bliżej. Dużo bliżej i od wersji 07 jest to już gra godna polecenia. Fifa Manager to gra prościutka jak budowa cepa. Za mało rozbudowana. Za dużo pierdółek ekonomicznych, a za mało typowo managerskich. Wolę kropki i więcej statystyk i tabelek, niż grafikę i za dużą prostotę. Ale jak to się mówi, są gusta i guściki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować