Zaloguj się, aby obserwować  
kabak5

Alchemia - odrywamy oczy od mangi

29 postów w tym temacie

Oderwijmy oczy od mang i innych nieprawdopodobnych rzeczy jak nap. Fullmetal Alchemist, który robił znaki i niszczył wszystko. Otoz interesuję się historią prawdziwej alchemii. Z tego co wiem alchemia jet to łączenie elementów przeciwnej natury. Trzy podstawowe składniki to rtęc, sól i siarka. Znam też alfabet z roku 1579r.n.e. lecz ta wiedza mi nie wystarcza czy ktoś z forumowiczow wie coś więcej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 16:47, kabak5 napisał:

Oderwijmy oczy od mang i innych nieprawdopodobnych rzeczy jak nap. Fullmetal Alchemist, który
robił znaki i niszczył wszystko. Otoz interesuję się historią prawdziwej alchemii. Z tego co
wiem alchemia jet to łączenie elementów przeciwnej natury. Trzy podstawowe składniki to rtęc,
sól i siarka. Znam też alfabet z roku 1579r.n.e. lecz ta wiedza mi nie wystarcza czy ktoś z
forumowiczow wie coś więcej??

Alchemia to "nauka" o zamienianiu różnych rzeczy w złoto. Badaczami byli m.in Isaack Newton oraz Gaileusz. Alchemia była bardzo popularna w w XVI i XVII wieku. Ówczesna nauka wyjaśniła że alchemia jest jedną wielką bzdurą ale są jeszcze ludzie którzy ją badają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 16:54, ziomal1234 napisał:

> Oderwijmy oczy od mang i innych nieprawdopodobnych rzeczy jak nap. Fullmetal Alchemist,
który
> robił znaki i niszczył wszystko. Otoz interesuję się historią prawdziwej alchemii. Z tego
co
> wiem alchemia jet to łączenie elementów przeciwnej natury. Trzy podstawowe składniki to
rtęc,
> sól i siarka. Znam też alfabet z roku 1579r.n.e. lecz ta wiedza mi nie wystarcza czy ktoś
z
> forumowiczow wie coś więcej??
Alchemia to "nauka" o zamienianiu różnych rzeczy w złoto. Badaczami byli m.in Isaack Newton
oraz Gaileusz. Alchemia była bardzo popularna w w XVI i XVII wieku. Ówczesna nauka wyjaśniła
że alchemia jest jedną wielką bzdurą ale są jeszcze ludzie którzy ją badają.

Masz rację że to w sumie bzdura a znasz jakiś alchemików z 15 bądx 16 wieku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 16:56, kabak5 napisał:

> > Oderwijmy oczy od mang i innych nieprawdopodobnych rzeczy jak nap. Fullmetal Alchemist,

> który
> > robił znaki i niszczył wszystko. Otoz interesuję się historią prawdziwej alchemii.
Z tego
> co
> > wiem alchemia jet to łączenie elementów przeciwnej natury. Trzy podstawowe składniki
to
> rtęc,
> > sól i siarka. Znam też alfabet z roku 1579r.n.e. lecz ta wiedza mi nie wystarcza
czy ktoś
> z
> > forumowiczow wie coś więcej??
> Alchemia to "nauka" o zamienianiu różnych rzeczy w złoto. Badaczami byli m.in Isaack Newton

> oraz Gaileusz. Alchemia była bardzo popularna w w XVI i XVII wieku. Ówczesna nauka wyjaśniła

> że alchemia jest jedną wielką bzdurą ale są jeszcze ludzie którzy ją badają.
Masz rację że to w sumie bzdura a znasz jakiś alchemików z 15 bądx 16 wieku??

Znać to nie xD ale słyszałem onich n to Gaileusz chyba żyl w XVI wieku i tylko jego znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 17:01, rogoz94 napisał:

Ale co ma piernik do wiatraka?!
Co mają wspólnego manga, która jest dziedziną grafiki, do alchemii, pokrewnej sztuki do chemii?

Ale kabak5 chciał chyba napisać "...oczy od magi" a nie od mangi bo to by sensu nie miało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 17:01, rogoz94 napisał:

Ale co ma piernik do wiatraka?!
Co mają wspólnego manga, która jest dziedziną grafiki, do alchemii, pokrewnej sztuki do chemii?

przecie wyraźnie jest napisane:alchemia-odrywamy oczy OD mangi" czy teraz widzisz róznice?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.01.2008 o 17:08, kabak5 napisał:

przecie wyraźnie jest napisane:alchemia-odrywamy oczy OD mangi" czy teraz widzisz róznice?!

Słabe porównanie... Ale cóż.

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 16:47, kabak5 napisał:

Oderwijmy oczy od mang i innych nieprawdopodobnych rzeczy jak nap. Fullmetal Alchemist, który
robił znaki i niszczył wszystko. Otoz interesuję się historią prawdziwej alchemii. Z tego co
wiem alchemia jet to łączenie elementów przeciwnej natury. Trzy podstawowe składniki to rtęc,
sól i siarka. Znam też alfabet z roku 1579r.n.e. lecz ta wiedza mi nie wystarcza czy ktoś z
forumowiczow wie coś więcej??


Jeszcze stwórz kamień filozoficzny, golema to będziesz cool i w ogóle ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 17:12, ribik napisał:

> Oderwijmy oczy od mang i innych nieprawdopodobnych rzeczy jak nap. Fullmetal Alchemist,
który
> robił znaki i niszczył wszystko. Otoz interesuję się historią prawdziwej alchemii. Z tego
co
> wiem alchemia jet to łączenie elementów przeciwnej natury. Trzy podstawowe składniki to
rtęc,
> sól i siarka. Znam też alfabet z roku 1579r.n.e. lecz ta wiedza mi nie wystarcza czy ktoś
z
> forumowiczow wie coś więcej??

Jeszcze stwórz kamień filozoficzny, golema to będziesz cool i w ogóle ;-P

i to świadczy o twoim poziomie że jestes dzieciakiem który nie rozumie że ty interesujesz się czymś innym a ja jeszcze innym i musisz to krytykowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 17:40, kabak5 napisał:

> Jeszcze stwórz kamień filozoficzny, golema to będziesz cool i w ogóle ;-P
i to świadczy o twoim poziomie że jestes dzieciakiem który nie rozumie że ty interesujesz się
czymś innym a ja jeszcze innym i musisz to krytykowac.

Tak samo ty też jesteś, jak to nazwałeś, dzieciakiem! Co robił FMA? Jakie znaki? A z resztą co ty masz do mangi? To, że ktoś coś stworzył, wykreował świat w którym używa się alchemii w taki, a nie inny sposób to jego sprawa (raczej Bogu dzięki ;))! Tak samo z tą twoją "realną" alchemią, ciekawe czym ona jest? Rozszerz temat.... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 17:56, Smoczy Wilq napisał:

> > Jeszcze stwórz kamień filozoficzny, golema to będziesz cool i w ogóle ;-P
> i to świadczy o twoim poziomie że jestes dzieciakiem który nie rozumie że ty interesujesz
się
> czymś innym a ja jeszcze innym i musisz to krytykowac.
Tak samo ty też jesteś, jak to nazwałeś, dzieciakiem! Co robił FMA? Jakie znaki? A z resztą
co ty masz do mangi? To, że ktoś coś stworzył, wykreował świat w którym używa się alchemii
w taki, a nie inny sposób to jego sprawa (raczej Bogu dzięki ;))! Tak samo z tą twoją "realną"
alchemią, ciekawe czym ona jest? Rozszerz temat.... Pozdrawiam.

Nie mam nic do mangi bo FMA bardzo lubie ale prawdziwą alchemią się interesuje bardziej niż taka nierealną niż w mangach. Poszukiwałem w takich źródłach jak internet i więcej to co wymieniłem w pierwszym poście nie znalazłe a forumowicz ribik po prostu zadrwił z mojego zainteresowania bardzo nie kulturalnie zachowując się przy tym bardzo dziecinnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 18:14, kabak5 napisał:

Nie mam nic do mangi

to dobrze :)
>bo FMA bardzo lubie
to bardzo dobrze :D

Dnia 06.01.2008 o 18:14, kabak5 napisał:

ale prawdziwą alchemią się interesuje bardziej niż
taka nierealną niż w mangach.
Poszukiwałem w takich źródłach jak internet i więcej to co wymieniłem

No to dawaj! :P

Dnia 06.01.2008 o 18:14, kabak5 napisał:

w pierwszym poście nie znalazłe a forumowicz ribik po prostu zadrwił z mojego zainteresowania

rzeczywiście, taki mały prowokatorek xD

Dnia 06.01.2008 o 18:14, kabak5 napisał:

bardzo nie kulturalnie zachowując się przy tym bardzo dziecinnie.

To chyba efekt zbyt długiego grania w Tibię lub Diablo xP A tak ogólnie, bo mnie to zainteresowało, to czym ogólnie jest alchemia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ma alchemia FMA do alchemii europejskiej??
Pełny metraż właśnie miał wyjaśnić takim ludziom jak ty, że to jest Amestris!! A nie Europa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 18:21, Smoczy Wilq napisał:

> Nie mam nic do mangi
to dobrze :)
>bo FMA bardzo lubie
to bardzo dobrze :D
> ale prawdziwą alchemią się interesuje bardziej niż
> taka nierealną niż w mangach.
> Poszukiwałem w takich źródłach jak internet i więcej to co wymieniłem
No to dawaj! :P
> w pierwszym poście nie znalazłe a forumowicz ribik po prostu zadrwił z mojego zainteresowania
rzeczywiście, taki mały prowokatorek xD
> bardzo nie kulturalnie zachowując się przy tym bardzo dziecinnie.
To chyba efekt zbyt długiego grania w Tibię lub Diablo xP A tak ogólnie, bo mnie to zainteresowało,
to czym ogólnie jest alchemia?

Zobacz poprzednie posty tam masz wszystko wyjaśnione to nie takie trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 18:28, Hubi Koshi napisał:

Najłatwiej będzie chyba po prostu przeczytać co o tym pisze Wikipedia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Alchemia
Alchemia to w sumie po prostu przodek współczesnych nauk takich jak chemia choćby dla przykładu
z pewną dozą mistycyzmu w nią wplecioną. Ot i cała historia.

Ja juz to czytałem mówiłem że internet przeszukałem moze macie jakieś info z książek bo ja nie mam jak?? Albo nie wiem cokolwiek jakiś film o tym kiedy jakis będzie czy coś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zbyt dużo to o alchemikach nie wiem ale powiem to co wiem, a więc alchemicy to po prostu przodkowie chemików można rzecz gdyż też zajmowali się tworzeniem różnych roztworów itp oprócz tego ich głównym zadanie było wynalezienie tak zwanego "kamienia filozoficznego" dość dużo różnych alchemików uważało ze go odkryli choć nikt nie ujawnił żadnych dowodów.

ribik: mały szczegół ale golemy były tworzone przez Żydów z gliny i dzięki świętym słowom które miały umieszczone w głowie i nie mają nic wspulnego z alchemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 19:20, Xsaw napisał:

zbyt dużo to o alchemikach nie wiem ale powiem to co wiem, a więc alchemicy to po prostu przodkowie
chemików można rzecz gdyż też zajmowali się tworzeniem różnych roztworów itp oprócz tego ich
głównym zadanie było wynalezienie tak zwanego "kamienia filozoficznego" dość dużo różnych alchemików
uważało ze go odkryli choć nikt nie ujawnił żadnych dowodów.

ribik: mały szczegół ale golemy były tworzone przez Żydów z gliny i dzięki świętym słowom
które miały umieszczone w głowie i nie mają nic wspulnego z alchemią.

Cóż musze się z tobą nie zgodzic gdyz alchemicy przed cemikami poza tym alchemia zjamowała się wynalezieniem kamienia filozoficznego to już na pewno wiemy. A czy znasz ze swoich źródeł jakis alchemików??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.01.2008 o 19:29, kabak5 napisał:

Cóż musze się z tobą nie zgodzic gdyz alchemicy przed cemikami poza tym alchemia zjamowała
się wynalezieniem kamienia filozoficznego to już na pewno wiemy. A czy znasz ze swoich źródeł
jakis alchemików??


A więc : Albertus Magnus ten to nie wiem co zbytnio robił oprócz tego że był księdzem .Paracelsus i Agricola oraz Boyle, ta trójka podała definicje pierwiastka.Stahl, a ten kolo próbował wyjaśnić reakcje chemiczną.Reszty nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować