Zaloguj się, aby obserwować  
Geek_with_AS

Transhumanizm ; H+ ; >h ;

291 postów w tym temacie

Co to Transhumanizm ? To jakoby filozofia która postuluje użycie szeroko pojętych nam zdobyczy nauki na nasze potrzeby . Wszystko niby pięknie, ale trzeba się zastanowić . Tak, już dzisiaj . Nadszedł czas kiedy ludzie którzy nie mają biologicznych nóg chcą rywalizować z tymi co mają. Głuchoniemi z Słyszącymi i powoli nawet niewidomi .
Ja widzę w tym nadzieję a zarazem upadek ludzkości . Dlaczego nadzieję . Pomyślcie , żyjecie 140 lat , zostają prawie zahamowane procesy starzenia się , nie grozi ci żadna choroba czy przypadłość. Z drugiej strony to przyniesie jeszcze większe rozwarstwienie społeczne, ludzkość nie będzie miała się czego bać - przyniesie to jescze większe rozbestwienie.Pomijając ten fakt że biorąc podporządkowując sobie całą naturę bierzemy na siebie wielką nadzieję - ale i także jescze większą ODPOWIEDZIALNOŚĆ...

Jednego jestem pewien - To nadejdzie, właściwie już nadchodzi...

Jakie jest wasze zdanie Nt tego . Ja jednocześnie jestem entuzjastą ale i sceptykiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem że taki proces zahamowania stażenia się napewno bedzie kosztowac co podzieli jeszcze bardziej spoleczenstwo a nawet jezeli bylibysmy nieśmierteli to i tak albo zniszczymy Ziemie albo wybijemy się nawzajem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, że to o czym mówisz nastąpi jeszcze dużo później... Nie jesteśmy na ty inteligentni (??) żeby być w stanie w takim stponiu panować nad naturą.Ale pokolenie naszych dzieci może już się o to otrzeć.. czego im nie życzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 01:06, Mroczny Joga napisał:

Powiem że taki proces zahamowania stażenia się napewno bedzie kosztowac co podzieli jeszcze
bardziej spoleczenstwo a nawet jezeli bylibysmy nieśmierteli to i tak albo zniszczymy Ziemie
albo wybijemy się nawzajem :)

Hehe, masz rację. Na Ziemi, czyli naszej planecie-matce będzie brakować surowców i miejsca dla ludzi, jeżeli każdy będzie nieśmiertelny. Co innego jeśli będzie coś, co nas odmłodzi.
Poza tym starszych ludzi jest więcej niż młodych, a efekt tego w wypadku takiego odkrycia już został wyżej napisany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 01:09, Radek Morrowind napisał:

ja myślę, że to o czym mówisz nastąpi jeszcze dużo później... Nie jesteśmy na ty inteligentni
(??) żeby być w stanie w takim stponiu panować nad naturą.Ale pokolenie naszych dzieci może
już się o to otrzeć.. czego im nie życzę...

Czy ja wiem, na pewno nie panować ale modyfikować tak... > Genetycznie np. zmodyfikowana kukurydza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale kukurydza to nie człowiek... mówi się że wszystko co żyje myśli... być może i to prawda ale chyba tylko u człowieka widać to najbardziej... człowiek jest na tyle skomplikowaną istotą że analizujemy już od wieków :) być może wiemy już wiele ale to i tak wciąż za mało. nie prędko nadejdzie era "grzebania w ludziach" na poziomie genetycznym na tyle żeby były widoczne dobroczynne zmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jacyś naukowcy już ''prawie'' wynaleźli sposób na ponowne ''odrodzenie'' serca (czy coś w tym stylu), jeszcze wynaleźć taki sposób na płuca, wątrobę, mózg i parę innych rzeczy i można stworzyć człowieka który 500 lat będzie żył. ta era chyba przyjdzie szybciej niż się spodziewamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 01:25, Mroczny Joga napisał:

już chyba wystarczy np. chemicznie wrabiane wino nie :D? a ja i tak tego nie dożyje ja jeszcze
jakieś 50lat pożyje xD

Tylko że grzebanie w zarodkach to coś trochę innego niż mieszanie składników chemicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 01:28, Vincent Law napisał:

Jacyś naukowcy już ''prawie'' wynaleźli sposób na ponowne ''odrodzenie'' serca (czy coś w tym
stylu), jeszcze wynaleźć taki sposób na płuca, wątrobę, mózg i parę innych rzeczy i można stworzyć
człowieka który 500 lat będzie żył. ta era chyba przyjdzie szybciej niż się spodziewamy.

Nie można prawie czegoś wynaleźć. Tak jak kobieta nie może być prawie w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadazam sie ale co bedziesz żył 500lat i bedziesz jak Pamela Aderson sztuczny do bulu i jaka z tego przyjemnosc a wogóle za te extra narządy to tylko ten z M$ będzie pewnie wstanie zapłacic x]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 01:38, Mroczny Joga napisał:

Zgadazam sie ale co bedziesz żył 500lat i bedziesz jak Pamela Aderson sztuczny do bulu i jaka
z tego przyjemnosc a wogóle za te extra narządy to tylko ten z M$ będzie pewnie wstanie zapłacic
x]

Mi to żadna różnica bowiem sam nie wiem kiedy jestem sztuczny a kiedy (jak to mówią subkultury ) TRÓ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 01:02, Geek with AS napisał:

Nadszedł czas kiedy ludzie którzy nie mają biologicznych nóg chcą rywalizować z tymi co mają.
Głuchoniemi z Słyszącymi i powoli nawet niewidomi .

Niemi przemówią, Głusi usłyszą, Ślepi przejrzą na oczy, a kalecy znowu będą sie poruszać o własnych siłach... nie bardzo rozumiem co ty w tym takiego złego widzisz. Jak na razie cybernetyka jest w powijakach... nawet nie w powijakach, w łonie matki jeszcze, a protetyka się zaczyna rozwijać, nie jest tak źle. Dzięki temu całemu sprzętowi ludzie którzy mają różne upośledzenia fizyczne będą mogli normalnie funkcjonować, a w przyszłości cybernetyka posłuży do "ulepszania ludzi"

Dnia 18.01.2008 o 01:02, Geek with AS napisał:

Ja widzę w tym nadzieję a zarazem upadek ludzkości .

Upadkiem Ludzkości to nas straszą od zawsze. Wszystko musi iść naprzód, rodzaj ludzki też, to co się teraz dzieje to rozwój i pnie się człowieka coraz wyżej i wyżej. Zdobywa nową wiedzę i informacje dzięki którym coraz lepiej kształtuje zarówno środowisko wokół siebie jak i samego siebie. Jeśli to porównać z przeszłością to ludziom żyje się dużo lepiej niż w przeszłości. W sumie to gdyby nie medycyna to wielu z nas by już tutaj nie było, albo by zmarli jako noworodki, albo później. Żyjemy w sumie dzięki technologii ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nio teraz jak chesz miec pewnosc że coś jest prawdziwe najlepiej zrobic to samemu xD

Hubi Koshi-"ulepszanie ludzi" to jest to czego sie boje ulepsza cię tak że bedziesz taki niezniszczalny cyborg i wojny nigdy przez to się nie skoczą

Hmm...a co do medycyny wszystko ma swoje plusy i minusy gdyby nie medycyna niebyło by dziś w polsce strajków xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 01:47, Mroczny Joga napisał:

Hubi Koshi-"ulepszanie ludzi" to jest to czego sie boje ulepsza cię tak że bedziesz taki niezniszczalny
cyborg i wojny nigdy przez to się nie skoczą

A komu się będzie chciało prowadzić wojny jak będziemy mieli cały wrzechświat na wyciągnięcie ręki, wojny zawsze toczyły się O Coś zazwyczaj terytorium czy zasoby, a gdy będziemy mieli taki ogrom do dyspozycji, to komu potrzebne wojny. Poza tym chyba za dużo filmów Sci-Fi się naoglądałeś, nie ma czegoś takiego jak Niezniszczalny, każdy materiał można zniszczyć, a do zasilania takiego bojowego cyborga potrzebne by było niezgorsze źródło zasilania do tego dochodzi chłodzenie, paliwo itd. itp. Cyborgi to będą kosztowne i skomplikowane w obsłudze zabawki, a nie jakieś Terminatory. Poza tym poprzez ulepszanie miałem raczej na myśli poprawę pamięci, podniesienie inteligencji, oczywiście również czysto fizyczne jak siła, zręczność, wytrzymałość, ale na bank nie będą na poziomie "Niezniszczalnego Cyborga"

Dnia 18.01.2008 o 01:47, Mroczny Joga napisał:

Hmm...a co do medycyny wszystko ma swoje plusy i minusy gdyby nie medycyna niebyło by dziś
w polsce strajków xD

To akurat wina komunistów. Na zachodzie lekarze za swoje długie i kosztowne studia i naukę dostają godziwą zapłatę, a u nas ?? A u nas figa z makiem i to zakalec na dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 01:44, Hubi Koshi napisał:

> Nadszedł czas kiedy ludzie którzy nie mają biologicznych nóg chcą rywalizować z tymi co
mają.
> Głuchoniemi z Słyszącymi i powoli nawet niewidomi .
Niemi przemówią, Głusi usłyszą, Ślepi przejrzą na oczy, a kalecy znowu będą sie poruszać o
własnych siłach... nie bardzo rozumiem co ty w tym takiego złego widzisz.

Co złego w tym widzę? Niby nic, ale wyobraź sobie że wszyscy ludzie są tacy sami...
Straszne... Nawet dla mnie który jestem niepełnosprawny w stopniu lekkim
>Jak na razie cybernetyka

Dnia 18.01.2008 o 01:44, Hubi Koshi napisał:

jest w powijakach... nawet nie w powijakach, w łonie matki jeszcze, a protetyka się zaczyna
rozwijać, nie jest tak źle. Dzięki temu całemu sprzętowi ludzie którzy mają różne upośledzenia
fizyczne będą mogli normalnie funkcjonować, a w przyszłości cybernetyka posłuży do "ulepszania
ludzi"

W sumie to też źle bo zadziała natura ludzkiego umysłu - po co uważać na oczy - i tak wstawi się nowe...

Dnia 18.01.2008 o 01:44, Hubi Koshi napisał:

> Ja widzę w tym nadzieję a zarazem upadek ludzkości .
Upadkiem Ludzkości to nas straszą od zawsze. Wszystko musi iść naprzód, rodzaj ludzki też,
to co się teraz dzieje to rozwój i pnie się człowieka coraz wyżej i wyżej. Zdobywa nową wiedzę
i informacje dzięki którym coraz lepiej kształtuje zarówno środowisko wokół siebie jak i samego
siebie.

Wszyscy kształtują siebie nawzajem, wszyscy indoktrynują... Uważasz że tak jest dobrze ?

Dnia 18.01.2008 o 01:44, Hubi Koshi napisał:

Jeśli to porównać z przeszłością to ludziom żyje się dużo lepiej niż w przeszłości.

Zależy co uważasz za "lepiej" . Mnie fascynują lata 20 i chyba chciałbym żyć w tamtych realiach

Dnia 18.01.2008 o 01:44, Hubi Koshi napisał:

W sumie to gdyby nie medycyna to wielu z nas by już tutaj nie było, albo by zmarli jako noworodki,
albo później. Żyjemy w sumie dzięki technologii ^^

Zgadzam się , ja dzięki zidioceniu społeczeństwa jestem w stanie dalej w nim żyć. A tak to bym był gdzieś pewnie zabity. Mój brat starszy dzięki technologii też by nie przeżył. Tylko zadajmy sobie pytanie - czy to nie idzie za daleko jak ludzie są w stanie podtrzymać przy życiu istotę bez mózgu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że z ciebie zrobią takiego "cyborga" ,hmm a Hitler czemu zaczoł wojne wojny zawsze będa nawet jak bedziemy mieli cała galaktykę dla siebie xD a co do filmów SCI-FI hmm... nie lubie zabardzo ale mam niezła wyobraźnie xD a co do tych lekarzy zagadzam się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2008 o 01:53, Hubi Koshi napisał:

> w polsce strajków xD
To akurat wina komunistów. Na zachodzie lekarze za swoje długie i kosztowne studia i naukę
dostają godziwą zapłatę, a u nas ?? A u nas figa z makiem i to zakalec na dodatek.

Poczekajcie jak średnia płaca w Polsce się podwyższy... A dopiero później gadajcie czy dużo czy mało EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować