Zaloguj się, aby obserwować  
Firefly94

Akhlaen - forumowa gra RPG

21 postów w tym temacie

Akhlaen to gra RPG osadzona w świecie (wymyślonym przeze mnie) w którym magia miesza się z prochem i parą, czyli Akhlaen. W Akhlaen było omijane przez wojny, zarazy, choroby... Ale ostatnio przeprowadzane są zamachy an króla. Wcielamy się w jednego z Strażników Cienia, osobistej straży królewskiej, oraz szpiegów w jednym. Zaczynamy w miasteczku Hirren. Na razie nie wiadomo, co mamy robić...

Moja karta:
Imię: Marcus;
Nazwisko: Lwie Serce;
Płeć: mężczyzna;
Ranga: Rekrut (każdy ma zaczynać z tą rangą)
Dośw.: 0/5000 (druga liczba, to punkty, których potrzebujemy do następnej rangi);
Ubranie i wygląd: niebieskie włosy, skórzana kamizelka, brunatne spodnie, kaptur, buty;
Broń: 2x miecz jednoręczny, fuzja;
Wyposażenie plecaka: prowiant, 300 naboi do fuzji, 500 szt. pl. (platyny; każdy ma zacząć z taką sumą).
Profesja: Szturmowiec;
Profesja drugorzędna: Strzelec;
Rasa: Elf;
Umiejętności: szybkie cięcia i pchnięcia, celne strzelanie na średnich dystansach;

Rasy:
Człowiek: jest uniwersalny, może się specjalizować w każdej profesji.
Elf: świetny szturmowiec, jak i dobry mag krwi.
Krasnolud: jako bojownik jest b. dobry, jako strzelec - nie ma
sobie równych.
Półolbrzym (tylko mężczyzna): jest niezastąpiony jako szturmowiec i wojownik.
Driada (tylko kobieta): świetna jako bard oraz mag ducha.

Profesje:
Bojownik: klasa sama w sobie, może używać każdej broni do walki
wręcz.
Szturmowiec: prawie ten sam co Bojownik, ale w przeciwieństwie do niego może walczyć na dwie bronie oraz używać broni dwuręcznych.
Strzelec: może obsługiwać każdą broń palną.
Bard: świetnie strzela z łuku oraz swoimi utworami leczy lub podtrzymuje na duchu swoją drużynę.
Mag krwi: specjalizuję się w czarach ofensywnych.
Mag ducha: specjalizuję się w czarach defensywnych.

ZASADY:
1. Działamy w drużynie, każdy zaczyna w tym samy miejscu.
2. NIE obrażać.
3. Słuchać MG bądź MG zapasowego (czyli mnie i dominikańczyka)
4. Storytelling obowiązuje.
5. Nie na temat gry piszemy w nawiasach kwadratowych oraz na GG.

Poniżej mapa świata (j. zielony - ziemia; ciemny ziel. - lasy; j. nieb. - woda płytka; ciemny nieb. - woda głęboka).

Życzę wspaniałej zabawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 15:37, swietlik94 napisał:

[Sorry za dublowanie postów, ale nie dodałem mapy.]

widze ze nie grywales w RPGi... jak mozesz byc MG i graczem jednoczesnie? pffff...smieszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imię:Ivo
Nazwisko:Julazza
Płeć:Męszczyzna
Ranga: Rekrut
Dośw: 0/ 5000
Ubranie i wygląd: Dłuuugie biało czarne włosy,Długa biała szata, siwe rękawice, magiczny rodzinny łańcuch na szyi, czarne buty
Broń: Długi kostur, krutki miecz, czar kuli ognia
Wyposażenie plecaka: kilka eliksirów uzdrawiających i powiększających manę, 500 szt. pl., mała tiara
Profesja: mag krwi
Profesja drugorzędna: bojownik
Rasa: elf
Umiejętności:szybkie cięcia i pchnięcia, duża ilość many, dobre chowanie się, perswazja, znajomości wśrud wielu ważnych osobistości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 15:57, Samildanach napisał:

> [Sorry za dublowanie postów, ale nie dodałem mapy.]
widze ze nie grywales w RPGi... jak mozesz byc MG i graczem jednoczesnie? pffff...smieszne...

[Grałem i grywam, tylko u mnie są inne zasady. Jak się nie podoba - to nie graj.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2008 o 15:59, swietlik94 napisał:

[Grałem i grywam, tylko u mnie są inne zasady. Jak się nie podoba - to nie graj.]

grywales? chlopie masz 13 lat.. ale dobra nie w tym rzecz. w rpg nie moze mg byc graczem bo jakze ma byc zachowana uczciwosci i obiektywizm kiedy ktos kto rzadzi jest jednoczesnie "normalnym" uczestnikiem..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 16:01, Samildanach napisał:

grywales? chlopie masz 13 lat.. ale dobra nie w tym rzecz. w rpg nie moze mg byc graczem
bo jakze ma byc zachowana uczciwosci i obiektywizm kiedy ktos kto rzadzi jest jednoczesnie
"normalnym" uczestnikiem..?

[Nie związane z grą piszemy w nawiasach, poza tym skąd możesz wiedzieć ile mam lat. Jak nie grasz, to nie pisz.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tamtej karcie były błędy GM się zgodził na drugą


Imię:Ivo
Nazwisko:Julazza
Płeć:Mężczyzna
Ranga: Rekrut
Dośw: 0/ 5000
Ubranie i wygląd: Długie biało czarne włosy miejscami czerwone od krwi,Długa czarno- czerwona szata , siwe rękawice, magiczny rodzinny łańcuch na szyi, czarne buty
Broń: Długi kostur, krótki miecz, czar kuli ognia
Wyposażenie plecaka: kilka eliksirów uzdrawiających i powiększających manę, 500 szt. pl., mała tiara
Profesja: mag krwi
Profesja drugorzędna: bojownik
Rasa: elf
Umiejętności:szybkie cięcia i pchnięcia, duża ilość many, dobre chowanie się, perswazja, znajomości wśród wielu ważnych osobistości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[Bardzo jest możliwe,że masz 13 lat(podobnie jak ja),gdyż w nicku masz końcówke ''94,dużo osób daje końcówki z datami swoich narodzin,oczywiście mógł by byc to zbiego okoliczności z tą końcówką]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Attention! Achtung!

Pierwszy Gramowicz, który się zgłosi (i który będzie chciał :D), zostanie zamiast mnie MG.

Kartę będę miał tą samą.

swietlik94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 16:01, Samildanach napisał:


> [Grałem i grywam, tylko u mnie są inne zasady. Jak się nie podoba - to nie graj.]

grywales? chlopie masz 13 lat.. ale dobra nie w tym rzecz. w rpg nie moze mg byc graczem
bo jakze ma byc zachowana uczciwosci i obiektywizm kiedy ktos kto rzadzi jest jednoczesnie
"normalnym" uczestnikiem..?

Samil ja też mam 12 lat a zaczynam MG''ować w D&D xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 20:13, swietlik94 napisał:

Uwaga! Attention! Achtung!

Pierwszy Gramowicz, który się zgłosi (i który będzie chciał :D), zostanie zamiast mnie
MG.

Kartę będę miał tą samą.

swietlik94


dobra ja moge być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 20:18, lordlolek napisał:

dobra ja moge być ;)

[A znasz się na tym?]
[PS. Zapomniałem napisać, że kiedy 5 osób się zgłosi, to zadecyduję, kto ma być MG.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 20:20, swietlik94 napisał:

> dobra ja moge być ;)
[A znasz się na tym?]
[PS. Zapomniałem napisać, że kiedy 5 osób się zgłosi, to zadecyduję, kto ma być MG.]


tzn na czym? na byciu MG??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 20:26, lordlolek napisał:

> > dobra ja moge być ;)
> [A znasz się na tym?]
> [PS. Zapomniałem napisać, że kiedy 5 osób się zgłosi, to zadecyduję, kto ma być
MG.]

tzn na czym? na byciu MG??

[Piszemy w nawiasach kwadratowych. Pogadamy na GG, ale nie dziś.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2008 o 20:15, Bingolo napisał:

Samil ja też mam 12 lat a zaczynam MG''ować w D&D xD.

nie przecze iz mozna grac w tym wieku... lecz ciezko byc w tym dobrym bo do tego trzeba praktyki. a z tego co widze to swietlik nie ma bladego pojecia o prowadzeniu jakiegokolwiek systemu nie mowiac o prostym forumowym... to co on robi to nie jest bycie MG
A tak to zycze tobie wielu milych chwil z D&D bo to piekny i mily system. Sam przed nim spedzilem wiele godzin bawiac sie wysmienicie:) A wiec milej zabawy i powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować