Zaloguj się, aby obserwować  
willy16

Problem z Age of empires 2 (nie dziala na win XP )

6 postów w tym temacie

Problem tak jak w temacie od pol godziny proboje znaleźć na forach rozwiazanie tego problemu ale jak naraazie udalo mi sie tylko znaleźć wypowiedzi ze nie tylko ja mam ten problem czy moze ktos mi pomóc?? trzeba wgrac jakiegos patcha czy jedyna mozliwoscia jest przeinstalowanie systemu na win 98??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AoE 2 działa poprawnie na Win Xp. Spróbuj odpalić gre ze zgodnościami na 98''. Na właściwościach .exe gry i uruchom ze zgodnościami. Sterownik tu nie gra roli bo to stara gra i wątpie byśmiał za stary. Dx też raczej to nie jego wina. No chyba że masz bardźo starą karte. Sprecyzuj troszke bardziej to nie działa ;)
1.Czy wogóle nie ma żadnej reakcji na uruchamianie gry?
2.Jeśli występuje błąd to podaj jego treść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 12:51, WoWmen napisał:

AoE 2 działa poprawnie na Win Xp. Spróbuj odpalić gre ze zgodnościami na 98''. Na właściwościach
.exe gry i uruchom ze zgodnościami. Sterownik tu nie gra roli bo to stara gra i wątpie byśmiał
za stary. Dx też raczej to nie jego wina. No chyba że masz bardźo starą karte. Sprecyzuj troszke
bardziej to nie działa ;)
1.Czy wogóle nie ma żadnej reakcji na uruchamianie gry?
2.Jeśli występuje błąd to podaj jego treść.



1 po nacisnieciu start.exe wyskakuje komunikat: aplikacja lub biblioteka DLL D:/gry/age/language.dll nie jest poprawnym obrazem systemu windows NT. sprawdź to z dyskietka instalacyjna
komputer mam:
CPU 1880
256 ram
karta radeon 9200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod XP nie może odczytać biblioteki. Są takie możliwości :
1)Uruchom ze zgodnościami na 98''
2)Może zainstaluj nowszą lub inną biblioteke (DirectX)
3)Uszkodźona płyta i źle rozpakował się ten plik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź tu [url]www.empires2.net[/url] z działu "Download" ściągnij plik AoC_Polish lub AoC_English, zależy jaką cchesz mieć wersję gry (polecam angielską). Rozpakuj pliki i wgraj do katalogu z grą, do folderu Age2x jeśli dobrze pamiętam, jeśli spyta się czy zamienić pliki wciśnij "tak", powinno działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować