Zaloguj się, aby obserwować  
Tyler_D

Pecety, konsole, Internet, nowinki techniczne itp. - Wasi rodzice i ich poglądy na ten temat :) - Temat ogólny

23 postów w tym temacie

Witam. Zapraszam do dyskusji. Temat jak sama nazwa wskazuje ma być miejscem do rozmowy i wymiany poglądów o tym co Wasi rodzice sądzą o komputerach, konsolach, grach, internecie i nowinkach technicznych ... czy znają się na tym ... czy używają ... a może trzymają się od tych "zjawisk" z daleka? Wasze opinie, przemyślenia, sugestie i inne myśli ;).

Może ja powiem na początek jak sytuacja wygląda u mnie ... mianowicie ... rodzice nie mają zbyt wiele czasu aby zajmować się graniem czy wielogodzinnym siedzeniem przy pececie ale jakieś pojęcie o tym i o tamtym mają ... wiedzą jak kompa włączyć itp. po sieci też sobie posurfują bez większych problemów ale raczej nie "kręcą" ich gry, net itd. ;). Czasem obejrzą na blaszaku film czy posłuchają muzyki ... tak to mniej więcej u mnie wygląda :). A u Was ?

PS. podobnego tematu nie zauważyłem ale jak już jakiś w tym stylu był to miał kłódeczkę ;). Więc chyba zamknięty nie zostanie ;) ... ale to już ocenią moderatorzy ... a tym bardziej na tym podforum może się topic rozwinie :). Zapraszam do dyskusji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 17:23, Harpagan napisał:

Moja mama to tylko piszę i surfuje po necie ;P


No to już coś ;). Na początek dobre i to :D. Próbuj dalej rodziców przekonywać do neta i kompa :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, moja mama z internetu korzysta czasami, a tata już raczej bardzo często :) Internet jest dla niego źródłem informacji, głównie za sprawą portali typu gazeta.pl, dziennik.pl, bo na nie najczęściej wchodzi. Oczywiście oprócz tego używa on internetu do wielu innych rzeczy.
Co sądzą o konsolach, komputerach i nowinkach technicznych? O ile mama nie przywiązuje do tego wagi, tak tata już tak. Ceni sobie wszystkie takie nowości, a po kupnie konsoli był bardzo zaskoczony jej możliwościami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nowe technologie to też kamery, aparaty cyfrowe, komórki, GPSy i inne. Sama z mojego otoczenia zaobserwowałam, że wielu ludzi zainteresowało się fotografią. Cyfrówki są coraz tańsze i mają sporo plusów np. od razu możemy zobaczyć zdjęcie - wyszło, czy nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 17:44, Paladynka napisał:

Ale przecież nowe technologie to też kamery, aparaty cyfrowe, komórki, GPSy i inne. Sama
z mojego otoczenia zaobserwowałam, że wielu ludzi zainteresowało się fotografią. Cyfrówki
są coraz tańsze i mają sporo plusów np. od razu możemy zobaczyć zdjęcie - wyszło, czy
nie :)


Nie twierdzę że tak nie jest ;). Co do cyfrówek to od kiedy się w nią zaopatrzyłem od razu rodzinka prosi mnie o "zrobienie fotek i przerobieniu na kompie" ... rodzice jakoś sobie z aparatem radzą ale wolą zostawić mnie zrobienie zdjęć ;). Choć trzeba przyznać że nowoczesne aparaty są na tyle proste ( mówię o kompaktach i zaawansowanych kompaktach ) że po chwili już "starsze roczniki pstrykają mnóstwo niezgorszych fotek :). Co do GPSów ... od kiedy stały się one dość przydatne i stosunkowo tanie rodzice, wujkowie i znajomi też doceniają te wynalazki bo niejednokrotnie ułatwiają one życie ... a komórki ? Spróbujcie znaleźć teraz osobę bez telefonu ... prawie niemożliwe ... teraz dosłownie KAŻDY ma telefon ... a jak on ułatwia życie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No moja mama korzysta z neta, wiecie poczta i te sprawy. Tata raczej nie, no czasem jakieś samochody na allegro itp. A jak przychodzi kurier z paczką to zawsze jest pytanie "Ile?!" :D I no za wiele na sprzęcie się nie znają, bo dla mamy 2-letni komp to "nowy sprzęt" :P Gdy wchodzą do mnie do pokoju i widzą, że gram albo siedzę w necie to naturalnie jest tekst typu: "oślepniesz od tego komputera", "daj już spokój temu komputerowi" albo "lepiej poczytaj książkę" itd. A tak ogólnie to samo siedzenie przed komputerem nie jest dla nich "złe", bo też korzystają, ale za to każde pieniądze w niego włożone (części, gry) to już strata pieniędzy i głupota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój tata korzysta z netu, podłącza swoje własne urządzonka do kompa i je programuje, pisze w Wordzie, ogólnie komputer nie jest mu obcy. Ale o tym, która karta nadaje się do gier a która nie to już nie wie, w tym temacie to bardziej ja już siedzę niż on. Z moją mamą już gorzej (ma często problemy z obsługą jej laptopa), a to jej się coś nie skopiuje, nie wydrukuje albo gmail się nie otwiera, ale z jej własnego laptopa korzysta praktycznie codziennie, więc może czegoś się jeszcze nauczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 17:44, Paladynka napisał:

Ale przecież nowe technologie to też kamery, aparaty cyfrowe, komórki, GPSy i inne. Sama
z mojego otoczenia zaobserwowałam, że wielu ludzi zainteresowało się fotografią. Cyfrówki
są coraz tańsze i mają sporo plusów np. od razu możemy zobaczyć zdjęcie - wyszło, czy
nie :)


noo Zgadam się z tym heh bo moja mama że tak powiem ostatnio coraz bardziej zaczyna się interesować nowinkami technicznymi

BTW: żeby nie było offtopa.
Moja mama gdyż z ojcem nie mieszkam czasami potrafi sobie poserfować po internecie :D muzykę nawet w winampie potrafi odpalić hahaha,

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój tata używa tylko Komórki, GPS, aparatu,kamery, neta,kompa ^^ A mama komy i czasem aparatu. A ja wszystkiego z tego co wymieniłem (oprócz GPS) + MP4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój tata jak na swój wiek (43) jest dosyć obeznany ;] Normalnie posługuje się Internetem, często gada na Skype, rzadziej na GG, bdb zna się na Photoshopie i trochę mniej na Corelu ;] Nawet w gry gra ! Przeważnie są to typowe strategie np. Civilization (szczególnie ubóstwia 3 i 4), Total War (Medieval 2), lubi też przygodówki, pamiętam jak jeszcze grywał w starego Jack Orlando ;P No i mamy jeszcze PS2 (szykuje się Xbox360), na którym to tatuś namiętnie pocina w NHL, FIFA, bardzo mu się podoba patrzenie gdy ktoś gra ;] Pamiętam jak mnie dopingował gdy grałem m.in w Onimusha 2 czy DMC ;] Na koniec został jeszcze bardzo ważny element. Aparat. Od ładnych paru, jak nie -nastu lat ojciec interesuje się fotografią. Najpierw miał lustrzanke Canona (zawsze chwalił się jaaaki to sprzęcior ;]), od niedawna kupił sobie Canona 30D-lustrzanke cyfrową. Muszę powiedzieć, że zdjęcia naprawdę mu wychodzą, a jak jeszcze w Photoshopie dopracuje to hoho ;] No i w tym PS bawi się w czyszczenie staruśkich zdjęć moich przodków i starych pocztówek, które ma w swojej kolekcji. Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj tata najbardziej lubi pc.Konsole sa dla niego za skomplikowane.Pamietam jak 2 lata temu mial kupic mi ps3
a zamiast tego kupil mi wiatrowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uuu, kiedyś to było ciężko. Komputery/konsole: bezsensowne pudło za kilka tysięcy zł. A teraz, gdy pokazałem możliwości multimedialne X0 i wtajemniczyłem w obsługę komputera nie ma najkrótszego słowa marudzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja mam siedzi na komunikatorach i czasami polata po necie no wiecie kosmetyki i takie tam xD, a tata czasami wchodzi na bramke sms zeby do kogoś wysłać esa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice jakoś nie mogą tego zaakceptować. Są przeciw rozwojowi i uważają, że to psuje młodzież. A oni to niby nie korzystali z nowości jak byli młodzi? Nic tylko ciągle gadają, że za dużo gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja mama z komputerem nie ma nic wspólnego, za to ojciec potrafi siedzieć po kilka godzin dziennie (NK motoAllegro) i jakoś wolę opcję preferowaną przez moją mamę zwłaszcza że w chwili obecnej jest tylko jeden komputer w domu... mój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest spokoj... tata czasem wejdzie z rana na kopma ale ja wtedy spie wiec nie ma problemu.
co do pani matki :P to ona na komputerze nie robi zupelnie nic, za to strasznie mnie od niego wygania xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tata ostatnio nie gra. Kiedyś leciał po tytułach: Hotel Giants, Traffic Giants, Railroad Tycoon 2 pół roku temu zakupił nawet Tycoon City: New York ale nie pograł za długo. Teraz to serfuje po forach i innych Allegrach. :) Matka to czasem jakieś forum, NK itd. Tak pozatym to jęczą że za długo gram i siedze na Gram.pl ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować