Zaloguj się, aby obserwować  
Clear

Ostrze Cienia - gra forumowa RPG

98 postów w tym temacie

MG - Clear

Regulamin:

1.Tworzymy karte postaci:

-Imię- związane z klimatem RPG
-Rasa (Człowiek, Leśny Elf, Nocny Elf, Mroczny Elf, Krasnolud, Ork, Gnom)
-Klasa
Człowiek- Wojownik, Palladyn, Mag, Czarnoksiężnik, Łowca, Asasyn, Złodziej
Elf(każdy rodzaj Elfa)- Wojownik, Palladyn, Druid, Czarnoksiężnik, Łowca
Krasnolud- Wojownik, Szaman, Łowca, Złodziej
Ork- Wojownik, Szaman
Gnom- Wojownik, Szaman, Złodziej
Historia Postaci- minimum 3 linijki
Ekwipunek- na starcie max 4 rzeczy:
ORĘŻ - Pałka, Krótki miecz, Łuk, Mała kusza, Czarodziejska Laska, Topór, Szpada,
ZBROJA - Kolczuga, Szata Maga, Szata Druida, Szata Szamana, Przepaska, Słaby komplet Assasyna
POZOSTAŁE - Pozywienie na 1 tydz. Amulet siły, Amutel many, 100 sztuk złota

2. Piszemy posty minimum 10 linijkowe.
3. Dialogi wypisujemy po myślnikach (-)

FABUŁA:
Jest rok 2561 4 ery. W świecie Finevan panuje wojna pomiędzy Orkami, Goblinami i Mrocznymi Elfami a Ludzmi, Nocnymi Elfami, Leśnymi Elfami i Krasnoludami. Siły zła zajmują Północne tereny a dobro zamieszkuje południowe krainy. Wojna toczy się z powodu Ostrza Cienia czyli potężnego miecza-artefaktu, który pozwala panować żywiołem cienia. Orkowie twierdzą, że Ostrze znajduje się gdzieś na terenach Elfów, jednak nikt ze strony dobra o tym niewie. "Dobro" odpiera ataki "Zła" ale niewiedzą jak jeszcze długo zdołają. Jednak by zapobiec złu trzeba zrobić jedną rzecz. Wypędzić Orków i Gnomów ze stolicy Krasnoludów Caar-Dur..

Mam nadzieję, że to wystarczy na początek.

A o to moja karta postaci.

Imię:Annisiell
Rasa: Leśny Elf
Klasa: Druid
Historia postaci: Annisiell wychowywał sie w rodzinie magicznej. Ojciec i Matka zginęli podczas wojny z Krasnoludami. Od małego praktykuje magie Elfów. Obecnie przesiaduje w Daven i jest jednym z 5 druidów, którzy pracują nad przechytrzeniem Orków i Goblinów magią Elfów.
Ekwipunek: Czarodziejska Laska, Szata druida, Pożywienie na 1 tydz, 100 sztuk złota

Jeśli chodzi o świat Finevan to jego budowa zależy od nas wszystkich. ŻYCZĘ MIŁEJ GRY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... Kolejny myślący, że jak pograł w Gothica to wie już jak się prowadzi fRPGa. Bez urazy, ale to, że akurat coś Cię naszło, żeby założyć WŁASNĄ grę fRPG nie znaczy, że wiesz jak się za to zabierać. Już nie jednemu pisałem co powinien zrobić, tym razem zobaczę, może Tajemnic Ci to rozpisze ;D. Póki co kończę zaczęty przeze mnie offtop. Twoja wola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od przedstawienia mojej nowej postaci (Chyba mogę sie dołączyć nie?:) ).

Imię: Isak
Rasa: Człowiek
Klasa: Złodziej
Historia postaci: Isak, jako człowiek wychowany na ulicy, nauczyl sie zlodziejskiego fachu do perfekcji. Rodzina jego zgineła cała w wojnie o rodzinne miasto. Isak zdołał uciec. Mieszka teraz w lasach, napadając na podróżujące karawany...

*Charakter, wygląd* (nie pogniewacie sie, jak dodam to do postaci ?):

Charakter: Szybko wybucha kulą nerwów, jednak za zwyczaj chodzi zawsze w cieniu, nigdy sie nie odzywa, chyba ze ma cos waznego do powiedzenia. Tajemniczy i mroczny. Pomimo swojego fachu i zachowań jest troskliwy o innych.

Wygląd: Zawsze w szacie z kapturem. Rude wlosy az do konca plecow, zawsze splecione w warkocz. Ciemne blękitne oczy. Maly, ale muskularny. Wyraz twarzy zawsze pozostaje w cieniu.

Ekwipunek:

Oręż: łuk i krótki miecz.
Zbroja: Przepaska.
Pozostale: Pozywienie na tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oto moja karta postaci.

Imię:lorden
Rasa: ork
Klasa: szaman
Historia postaci: lorden pochodzi z szacownej rodziny orków. nie jest jakimś księciem ale odpowiednikiem szlachcica. od początku pasjonowało go rzucanie czarów więc "rodzice" posłali go do najsłynniejszego szamana orków i gnomów. ucząc się tam przez 15 lat lorden zmężniał, schudł, i "obrósł" mięśniami. jego specjalizacja to uzdrawianie i kule ognia.
Ekwipunek: krótki miecz, laska, szata szamana, Pożywienie na 1 tydz, 100 sztuk złota, amulet siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 21:43, lordlolek napisał:

Ekwipunek: krótki miecz, laska, szata szamana, Pożywienie na 1 tydz, 100 sztuk złota,
amulet siły.


Mozesz max. na początku 4 rzeczy:

Zobacz na cytat: "Ekwipunek- na starcie max 4 rzeczy:
ORĘŻ - Pałka, Krótki miecz, Łuk,..."

Usun po prostu parę rzeczy z editu lub od nowego posta i bedzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie doczytałem :/
poprawiam

Imię:lorden
Rasa: ork
Klasa: szaman
Historia postaci: lorden pochodzi z szacownej rodziny orków. nie jest jakimś księciem ale odpowiednikiem szlachcica. od początku pasjonowało go rzucanie czarów więc "rodzice" posłali go do najsłynniejszego szamana orków i gnomów. ucząc się tam przez 15 lat lorden zmężniał, schudł, i "obrósł" mięśniami. jego specjalizacja to uzdrawianie i kule ognia.
Ekwipunek: krótki miecz, laska, szata szamana, Pożywienie na 1 tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 21:53, lordlolek napisał:

nie doczytałem :/
poprawiam

Imię:lorden
Rasa: ork
Klasa: szaman
Historia postaci: lorden pochodzi z szacownej rodziny orków. nie jest jakimś księciem
ale odpowiednikiem szlachcica. od początku pasjonowało go rzucanie czarów więc "rodzice"
posłali go do najsłynniejszego szamana orków i gnomów. ucząc się tam przez 15 lat lorden
zmężniał, schudł, i "obrósł" mięśniami. jego specjalizacja to uzdrawianie i kule ognia.
Ekwipunek: krótki miecz, laska, szata szamana, Pożywienie na 1 tydz.


Ok teraz git :) A tak na marginesie, co bedzie dalej ?? Bedziemy wspolnie wymyslac jakąś historię, czy po prostu skonczy sie na opisie postaci ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2008 o 21:55, burczynski napisał:

Ok teraz git :) A tak na marginesie, co bedzie dalej ?? Bedziemy wspolnie wymyslac jakąś
historię, czy po prostu skonczy sie na opisie postaci ??


jak dla mnie to chyba trzeba czekać na MG ;/
ja już bym chciał zacząć ale trzeba przewodnika i trzeba więcej graczy...
i w sumie nie wiem jak to będzie bo ja jestem "zły" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak w każdej grze forumowej RPG zaczynamy historię np." Lorden jak co ranka siedział w swojej chacie i czekał na wiadomośc od..." Tylko przypominam min. 10 linijek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 22:02, Clear napisał:

Teraz jak w każdej grze forumowej RPG zaczynamy historię np." Lorden jak co ranka siedział
w swojej chacie i czekał na wiadomośc od..." Tylko przypominam min. 10 linijek.


ale ja jestem zły... to ja mam inną historię i z wami walczę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imię: Akin
Rasa: Człowiek
Klasa: Wojownik
Historia postaci: Akin pochodzi ze szlacheckiego rodu. Jest absolwentem prestiżowej szkoły szermierki, biegle włada sztuką dyplomacji. Jego marzeniem jest zostać dowódcą armii. Nie jest specjalnie umięśniony, lecz bardzo gibki. Zwykle nosi białą szatę z czerwonymi zdobieniami. Jest momentami pyszny i ironiczny.
Ekwipunek: Szpada, 100sz złota, Kolczuga, Szpada nr.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 22:03, lordlolek napisał:

> Teraz jak w każdej grze forumowej RPG zaczynamy historię np." Lorden jak co ranka
siedział
> w swojej chacie i czekał na wiadomośc od..." Tylko przypominam min. 10 linijek.


ale ja jestem zły... to ja mam inną historię i z wami walczę?


Ty żyjesz na północy bo jesteś zły. Ty wymyslasz historie. Każdy żyje swoim życiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2008 o 22:06, Clear napisał:

Ty żyjesz na północy bo jesteś zły. Ty wymyslasz historie. Każdy żyje swoim życiem....


i walczę przeciwko wam...
fajnie ^^

to powiedz kiedy zaczynamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 22:02, Clear napisał:

Teraz jak w każdej grze forumowej RPG zaczynamy historię np." Lorden jak co ranka siedział
w swojej chacie i czekał na wiadomośc od..." Tylko przypominam min. 10 linijek.


Dobra, ja swoją zacznę jutro. Dziś jestem za bardzo zmęczony. Ale te historie mają być powiązane ze sobą, czy każdy pisze o sobie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj działa wasza wyobraźnia. Tylko nie chodzi o to ze atakujecie się od razu. Wczujcie się jak byście pisali książke fantasy...początek spokojny, dopiero jak potem jak zabawa się rozkręci to wejdą w gre różne konflikty. Od czasu do czasu będe coś dopisywał czy dzieję się cos nowego w świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akin wybudził się z głębokiego snu w jaki zapadł po wczorajszej zabawie. Jeszcze zaspany, pospiesznie ubrał się i opuścił pokój, zostawiając śpiącą elfkę w łózku. Czasy były niespokojne, trwająca wojna dawała się we znaki Akinowi. Postanowił utopić swoje smutki w pobliskiej gospodzie "pod Świńskim Łbem". Drzwi od gospody zaskrzypiały lekko, i Akin wszedł do przybytku. Od razu dobiegły go ostry dławiący zapach dymu. Większość klientów gospody o tak wczesnej porze leżała pod stołem. Po chwili Akin zobaczył źródło dymu. Zakapturzona postać nieudolnie próbowała podpalić przybytek. Akin szybkim ruchem wyciągnął szpadę i popędził w kierunku podpalacza, który zobaczywszy pędzącego Akina chwycił za miecz. Przez chwilę próbował się bronić, lecz wobec świetnie wyszkolonego Akina nie miał szans. Akin energicznym ruchem rozbroił przeciwnika i warknął:
- Gadaj, kim jesteś ?!
W tym momencie drzwi od gospody zaskrzypiały i weszła kolejna zakapturzona postać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Annisiell kończył pić herbate z ziół apeninskich słońce wstawało zza horyzontu i przedzierało się przez okna chaty Druida. Annisiell ziewnął i wstał z drewnianego, bujanego fotela. Założył na palec jego ulubiony pierścień, który dostał w dzieciństwie od wuja i wyszedł na podwórze. Był przepiękny poranek. Wokół było cicho, nie było żadnego z mieszkanców wioski Daven. W tle słychać było tylko śpiew ptaków i odgłosy dzikich stworzeń z lasu na zachodzie. Powolnym krokiem Annisiell udał się na polane, gdzie zbierał zioła, by przygotować kolejny napój który wczoraj skończył projektować. Pod czas zbierania ziół rozmyślał nad tym jak daleko od stolicy Krasnoludów zdądżyli przesunąć się Orkowie wraz z Goblinami. Gdy zebrał wszystkie potrzebny mu do wyważenia eliksiru zioła udał się do swojej chaty. Tam schował zioła do ciemnej skrzyni na zapleczu i z powrotem wyszedł na podwórze. Usiadł sobie na ławeczce obok jego chaty i rozglądał się co chwile do okoła. Oczekiwał na to, że zjawi się ktos i będzie mógł z nim porozmawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był deszczowy dzień, gdy Isak wrócił z polowania. Nie udało mu się zdobyć żadnej większej zdobyczy. Przytargał jedynie do swojego obozu dzika. Dzik, to ulubiony smakołyk Isaka, a że był głodny, rozpalił ogień, nadział na wielki ruszt dzika, i zaczął piec. Gdy mięso sie piekło, Isak odszedł się opróżnić. Oddalając się od obozu, usłyszał tupot stóp. Od razu pobiegł do obozu po swoją broń, założył ja, wziął nowo zrobione strzały, dzika odłożył, zgasił ogień żeby nie robić śladów i pobiegł w stronę tupotów. Będąc bardzo blisko, Isak zaczynał odczuwać niepokój, ponieważ jest tylko złodziejem i przy okazji potrafi w miarę dobrze polować, ale otwarta walka jest dla niego za wielka. Zaczął się skradać, aby go nie zauważono i nie usłyszano. Szedł, aż w końcu zobaczył coś niewiarygodnego. Był to patrol orków, było ich około 8 z karawaną. Isak słyszał ich mowę, jakieś ryki, poryskiwania jednak nie rozumiał ich mowy.

- hulas, tess - isak nic nie rozumiał, jednak starał się zaobserwować, co robią orkowie w tym spokojnym lesie.
- Uraa - wszyscy orkowie uklękli. - Isak się ździwił, jak by miał zaraz wyjść jakiś ważny wódz.
- Szukać ich ! - Isak zrobił się blady, gdy zauważył orka, w szatach szamana, który mówił po ludzku.
- Oni nie mogą przeżyć. Szukać ich obozu !
- Wszyscy orkowie wstali oddając cześć swojemu wodzowi. coś w stylu hara hara !
Chwycili broń pożywienie, i rozdźielili się na 4 strony świata, po 2 w każdy kierunek.
Isaka dźiwiło, że karawana z wozem została sama. Postanowił podejść, bez szelestnie, aby podejrzeć co się dzieje i kto tam jest oprócz szamana. Podchodzi, zerka, i widzi szamana mądlącego się do jakiegoś posąga, który po chwili uniósł sie w gorę, szaman zaniepokojony tym, spojrzał w stronę Isaka, takim wzrokiem, jak by miał go zaraz pożreć. Isak myślał że to już koniec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie nie pogniewacie jak dodam na gs, link i zaproszenie do gry ? Bo mnie sie podoba gra, i chcialbym aby w niej bylo jak najwiecej uczestnikow.

Ps. Sorki za 2 posty pod rząd, ale w tamtym już zrobiłem edit żeby poprawić orty, a potem juz nie moglem go zrobic po raz 2. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie gra... Pan szanowny mistrz gry zajął by się mistrzowaniem, a nie graniem. Bo póki co wszyscy bohaterowie są w różnych miejscach, a Clear nie ma zamiaru tego zmieniać. W dodatku po co mistrzowi gry jest postać, NPC nie wystarczają... Jeśli się Clear nie poprawisz, to tutaj powstaną opowiadania, a nie gra forumowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować