Zaloguj się, aby obserwować  
M461

Riva Tuner-Jak podkręcać by nie ukręcić(karta gf 6600)

15 postów w tym temacie

Przepraszam, że odświerzam stary temat ale mam podobny problem a innego tematy nie znalazłem.
Mimo, że jestem stary jak nie wiem nie podkręcałem do tej pory zbytnio kart graficznych - nie miałem potrzeby po prostu :)
Postanowiłem jedak wyciągnąć trochę więcej ze swojego GF 6600 AGP - standardowo : 300 Mhz - Core Clock, 550 - Memory Clock. Podkęciłem Rivą Tuner do 360/620 - wszytsko płynnie - 500 pkt więcej w 3Dmatku ''03. Wszytsko OK. Podkęcił bym bardziej ale się troszkę boję by mi się nie sfajczyła karta...
Do ilu MHz mogę sobie kręcić , jakim programem sprawdzić temp. karty graficznej (nie mam dodanego żadnego fabrycznie) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 20:15, Evil Khan napisał:

Przepraszam, że odświerzam stary temat ale mam podobny problem a innego tematy nie znalazłem.
Mimo, że jestem stary jak nie wiem nie podkręcałem do tej pory zbytnio kart graficznych - nie
miałem potrzeby po prostu :)
Postanowiłem jedak wyciągnąć trochę więcej ze swojego GF 6600 AGP - standardowo : 300 Mhz
- Core Clock, 550 - Memory Clock. Podkęciłem Rivą Tuner do 360/620 - wszytsko płynnie - 500
pkt więcej w 3Dmatku ''03. Wszytsko OK. Podkęcił bym bardziej ale się troszkę boję by mi się
nie sfajczyła karta...
Do ilu MHz mogę sobie kręcić , jakim programem sprawdzić temp. karty graficznej (nie mam dodanego
żadnego fabrycznie) ?


jeżeli masz czujniki na karcie to sciągnij sobie program everest on mówi wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 20:18, Jack Bauer napisał:

jeżeli masz czujniki na karcie to sciągnij sobie program everest on mówi wszystko :D

mam eversta - na której zakładce są te wskazania temp. bo jakoś nie mogę znaleść ....
PS: udało mi się jeszcze podkęcić troszkę 370/655 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W PC format numer z marca był taki prgoramik do podkręcania kart graficznych GF. Jak chcesz to daj mejla i wyślę CI go, + jak to zrobić (z gazety skan). Ja podkręciłem niewiele ale widziałęm jednak przyrost FPS-ów w grach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 20:24, bobek89 napisał:

W PC format numer z marca był taki prgoramik do podkręcania kart graficznych GF. Jak chcesz
to daj mejla i wyślę CI go, + jak to zrobić (z gazety skan). Ja podkręciłem niewiele ale widziałęm
jednak przyrost FPS-ów w grach :)

było by fajnie :)
jak możesz prześlij na szaku23@o2.pl
z góry dzięki, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 20:27, Jack Bauer napisał:

tam klikasz KOMPUTER i później czujnik i czekasz chwile :) powinny tam Ci wyskoczyć wszystkie
temp.:)

No to chyba nie mam czujników na karcie graficznej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2006 o 20:26, Evil Khan napisał:

było by fajnie :)
jak możesz prześlij na szaku23@o2.pl
z góry dzięki, pozdrawiam



nie ma sprawy, wyśle Ci go wieczorem bo na razie muszę iść się biologii uczyć bo chcę mieć 4 na koniec by mnieć średnią 4.0 :D Mam nadzieję że coś Ci on pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 20:29, Evil Khan napisał:

> tam klikasz KOMPUTER i później czujnik i czekasz chwile :) powinny tam Ci wyskoczyć wszystkie

> temp.:)
No to chyba nie mam czujników na karcie graficznej....


hehe no to tak jak ja :D nie boj żaby :D da sie żyć bez czujników ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 20:32, Jack Bauer napisał:

hehe no to tak jak ja :D nie boj żaby :D da sie żyć bez czujników ;D

Mi też one na nic nie potrzebne ale wolałbym wiedzieć że karta ma już dość kręcenia zamiast zobaczyć/poczuć dymek palonego sprzętu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że w 3D Marku tudzież w grach zaczną się robić przekłamania graficzne / będą się tekstury gubić. Na jakieś 90% będzie to wina przekręcenia karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 20:48, Arclight napisał:

Wystarczy, że w 3D Marku tudzież w grach zaczną się robić przekłamania graficzne / będą się
tekstury gubić. Na jakieś 90% będzie to wina przekręcenia karty.

Ok. dzięki
PS: Podkręciłem do 375/670 - wynik ponad 1000 pkt więcej w 3DMarku niż bez kręcenia :)
Zastanwialem się nad kupnem GF 7600 GS AGP ale jeszcze się wstrzymam bo kosztuje 1100 zł a kartę mam dość dobrą - wszytsko śmiga a teraz to już wogóle będzie wypas..
Gdyby tak jeszcze podkręcić procesor...Mam Athlona 64 3000+ podobno ładnie się kręci do 2,5 GB (obecnie 2,0) ale nie próbowałem - wstyd mi że taki zielony jestem w tym podkęcaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 21:00, Evil Khan napisał:

> Wystarczy, że w 3D Marku tudzież w grach zaczną się robić przekłamania graficzne / będą
się
> tekstury gubić. Na jakieś 90% będzie to wina przekręcenia karty.
Ok. dzięki
PS: Podkręciłem do 375/670 - wynik ponad 1000 pkt więcej w 3DMarku niż bez kręcenia :)
Zastanwialem się nad kupnem GF 7600 GS AGP ale jeszcze się wstrzymam bo kosztuje 1100 zł a
kartę mam dość dobrą - wszytsko śmiga a teraz to już wogóle będzie wypas..
Gdyby tak jeszcze podkręcić procesor...Mam Athlona 64 3000+ podobno ładnie się kręci do 2,5
GB (obecnie 2,0) ale nie próbowałem - wstyd mi że taki zielony jestem w tym podkęcaniu ;)



Nie bój żaby, każdy kiedyś był (zielony) :P ,ale lepiej nie wyciskaj z procka ostatnich potów ,bo jak Ci sie spali to pewnie nie sam :). A jakie masz pamiątki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować