Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin's Creed - polska wersja językowa na konsolę Xbox 360!

98 postów w tym temacie

Najbardziej szokujące jest to, że info o tej premierze dyndało na sklepie Cenegi wraz z ceną 149 zł kilka dni. Dziwna jest polityka Cenegii, powinni się tym chwalić, a tu cisza.
Zresztą sam odkryłem to w czwartek, w piątek pobiegłem do MediaMarkt i z kierownikiem działu dochodziłem racji, że na PS3 jest wersja PL. Koleś zadzwonił do Cenegi i to potwierdził. Za tydzień będzie to w sklepach.
A ponoć EA szczyci się, że "pierwsza" zlokalizuje grę na PS3... cóż... refleks szachisty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 21:02, Radok napisał:

A ponoć EA szczyci się, że "pierwsza" zlokalizuje grę na PS3... cóż... refleks szachisty
;)


Cóż, tak jak powiedziałem, pierwsza zlokalizowana (w ogóle, nie chodzi mi tylko o dubbing) gra na PS3 została już wydana: Buzz! Quiz TV, polski dystrybutor: SCEP (w życiu nie słyszałem...), w którym zagrał m.in. Piotr Gąsowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 21:02, Radok napisał:

A ponoć EA szczyci się, że "pierwsza" zlokalizuje grę na PS3... cóż... refleks szachisty
;)


Muszę się i Cię poprawić - to właśnie Sony Polska (SCEP) zapowiadało, że pierwsze zlokalizuje grę na PS3. I rzeczywiście, chodzi mi o wspomnianego Buzza, jednak planowano, że pierwszą taką premierą będzie Killzone 2. Więc jednak SCEP pod tym względem zwyciężył. Ale Assassin''s Creed to delikatnie mówiąc nieco bardziej licząca się premiera. A ponadto... wychodzi na to, że mamy pierwszą grę wydaną na więcej niż dwie platformy, która została zlokalizowana na ich wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, tytuł o którym wspomniałeś Buzz!, jakoś umknął mojej uwadze, najwidoczniej nie jestem w grupie "targetowej" tej gry ;). Gdy w piątek rozmawiałem z kierownikiem działu gier w MediaMarkt, dowiedziałem się wtedy, że EA coś przebąkiwało o nowej grze z serii FIFA jako "pierwszej" zlokalizowanej, ale jak mówię to są słowa gościa który uwierzył mi o lokalizacji Assassin''s Creed dopiero po telefonie do Cenegi.
Według mnie błędem ta informacja nie jest. Na stronie sklepu widnieje gotowe foto pudełka. Jeśli to żart to po co by takie coś robili?
Strasznie mnie dziwi, że PS3 jest tak często pomijane, nawet na stronie sklepu Gram.pl gdy była reklama GTA IV widniała wersja tylko na X360. Cenega robi to samo, spolszcza grę na X360, a o PS3 milczy. czyżby PS3 była dyskryminowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem maila do Cenegi czy to prawda że mają polska wersję AC na ps i taką dostałem odpowiedz :
"Witam

To nie błąd, sprzedajemy ten tytuł w polskiej wersji na PS3

Pozdrawiam

Cenega Poland Sp. z o.o

Ul. Działkowa 37

tel. (22) 5742525
"
Czyli naprawdę to jest dziwne. Konsola PS 3 jest dyskryminowana przez Cenege i Cd - Projekt oraz wszelkie portale z grami. Gram.pl zawiodłem się na was - poważnie. Nawet każda recenzja jest wystawiana na podstawie wersji na x- box 360 a nie na ps 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 13:22, dark_darek napisał:

Czyli naprawdę to jest dziwne. Konsola PS 3 jest dyskryminowana przez Cenege i Cd -
Projekt oraz wszelkie portale z grami.


Chyba nie jest aż tak dyskryminowana, skoro Cenega spolszcza AC na PS3, no nie?

Dnia 30.06.2008 o 13:22, dark_darek napisał:

Gram.pl zawiodłem się na was - poważnie. Nawet
każda recenzja jest wystawiana na podstawie wersji na x- box 360 a nie na ps 3.


Wiesz, chodzi o to, że X360 jest u nas dużo popularniejszy aniżeli taki PS3, o Wii, PSP, etc. etc. nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 14:33, Jaro7788 napisał:

> Czyli naprawdę to jest dziwne. Konsola PS 3 jest dyskryminowana przez Cenege i Cd
-
> Projekt oraz wszelkie portale z grami.

Chyba nie jest aż tak dyskryminowana, skoro Cenega spolszcza AC na PS3, no nie?

> Gram.pl zawiodłem się na was - poważnie. Nawet
> każda recenzja jest wystawiana na podstawie wersji na x- box 360 a nie na ps 3.


Wiesz, chodzi o to, że X360 jest u nas dużo popularniejszy aniżeli taki PS3, o Wii, PSP,
etc. etc. nie wspominając.

Jak nie jest skoro Cenega nie zamieszcza oficjalnej informacji o tym że gra została także spolszczona na ps 3.
Dla mnie to oznacza jakby ta informacja była zupełnie nie istotna dla końcowych odbiorców, więc sorry ale brak informacji o tym oznacza brak szacunku dla ludzi grających na konsoli Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dark_darek trochę się zagalopowałeś z tą dyskryminacją PS3 - po pierwsze jest na polskim rynku krócej, a po drugie jest mniej popularna. Cenega wydaje AC PL na X''a i PS3,więc nie rozumiem dlaczego PS3 jest dyskryminowane? Każdy tytuł jaki Cenega czy inna firma wydaje na X''a pojawia się również na PS3.

I żeby PS3 było dyskryminowane przez "wszelkie portale z grami" ? To dziwne stwierdzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> dark_darek trochę się zagalopowałeś z tą dyskryminacją PS3 - po pierwsze jest na polskim
> rynku krócej, a po drugie jest mniej popularna. Cenega wydaje AC PL na X''a i PS3,więc
> nie rozumiem dlaczego PS3 jest dyskryminowane? Każdy tytuł jaki Cenega czy inna firma
> wydaje na X''a pojawia się również na PS3.
>
> I żeby PS3 było dyskryminowane przez "wszelkie portale z grami" ? To dziwne stwierdzenie...

Może rzeczywiście trochę się zagalopowałem, ale jeśli firma ogłasza że wydała grę po Polsku na xboxa to niech da znać też że wydała na inną konsolę, a nie ludzie dowiadują się o tym przypadkiem na forach dyskusyjnych. I tylko to uznaję za dyskryminacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 15:29, dark_darek napisał:

Może rzeczywiście trochę się zagalopowałem, ale jeśli firma ogłasza że wydała grę po
Polsku na xboxa to niech da znać też że wydała na inną konsolę, a nie ludzie dowiadują
się o tym przypadkiem na forach dyskusyjnych. I tylko to uznaję za dyskryminacje.


Z brakiem informacji to sądzę, że to nie tyle pomyłka czy dyskryminacja (BTW: jaka poważna firma dyskryminowałaby własną grę?!), ile raczej może chęć sprawienia graczom niespodziewanej niespodzianki. Wiesz, to polepszyłoby potem wizerunek Cenegi, jako dystrybutora, któremu nie tylko udaje się lokalizować tytuły, na których spolszczenie zgodę trudno uzyskać, ale też takiego, który nie obnosi się z takimi sukcesami na prawo i lewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 17:09, dark_darek napisał:

No to przepraszam :)


Nie napisałem tego w odpowiedzi na Twoje wątpliwości - to potwierdzenie ukazało się dopiero niedawno, już po Twojej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 17:12, Jaro7788 napisał:

> No to przepraszam :)

Nie napisałem tego w odpowiedzi na Twoje wątpliwości - to potwierdzenie ukazało się dopiero
niedawno, już po Twojej wypowiedzi.


Spoko ale honor zwracam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to głos Cenegi w tej sprawie (dla tych co jeszcze nie czytali):
"Jako partner firmy Ubisoft w Polsce, mamy przyjemność poinformować, że gra Assassin’s Creed będzie miała w piątek 4 lipca, premierę w pełnej polskiej wersji językowej na konsolę PlayStation 3! To największa polonizacja na konsolę Sony w historii! W nagraniach wzięli udział gwiazdorzy polskiego kina: Daniel Olbrychski, Borys Szyc, Krzysztof Kowalewski, Jarosław Boberek oraz Jacek Kopczyński (jako Altair). Jednocześnie informujemy, że gra jest w super cenie 169,90 złotych."

Ciekawe jest to, że chwilę wcześniej znajduje się info o polonizacji Fallout 3 na X''a, czyżby kolejna niezapowiedzianka dla posiadaczy PS3 w stylu "o polonizacji dowiecie sie tydzień przed premierą"? Ale jak sadze to już temat do dyskusji w innym dziale forum ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu konkretna polonizacja na PS3:) Tak trzymać !

BTW nie wiem o co ta cała kłótnia z dyskryminacją czy jej brakiem - cieszmy się dobrymi lokalizacjami i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować