• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
WhiteMamba

Realtek High Definition Audio-ciągłe problemy

Pytanie

witam,zalozylem ten temat z mysla o sobie i o innych,wiedzac ze wielu ldzi ma prboem z wyzej wymienionym sprzetem.mam poważny problem bo mecze go od 2 tygodni...dotyczy on mojej karty Realtek High Definition Audio,i sterowników do niej.Posiadam juz kazda mozliwa wersje tego sterownika,po kazdej instalacji,wogole nie wykrywa mi sprzetu ani tego ze zainstalowalem stery,powiedzieli mi ze mam zainstalowa Microsoft UAA Function Driver for High Definition Audio Realtek 880/860 i tak tez zrobilem.Na poczatku pisalo we wlasciwosciach urzadzenia ze nie mozna go wlaczyc,potem znalazlem do niego nowszy sterownik zainstalowalem,i we wlasciwosciach pisalo ze nie ma zainstalowanych zadnych sterowników,ale nie bylo juz zoltego wykrzyknika kolo niego,no to pomyslalem ze wejde w karte tego urzadzenia,dalem Aktualizuj Sterownik,i potem ze ma skorzystac z Microsoft Update,zaczelo ladowac pliki,potem w karcie w Menadrzeze urzadzen,juz nie bylo tego Micrsoft UAA.. a zamiast niego Realtek High Definition Audio,ale z zoltym wyrzyknikiem,i pisalo ze nie mozna wlaczyc tego urzadzenia(kod 10)nie wiem co zrobic,moze ktos wie jak to zrobic,prosze o insrukcje krok po kroku,Stosowalem kazdego rodzaju sterowniki i rozne modyfikacje,o ktorym juz mowilem,wiele gier wymaga kart dzwiekowych,przez co nie moge w nie grac bo teoretycznie karta nie jest zainstalowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Nie podałeś z jego systemu korzystasz (Vista? XP?), więc nie mogę Cię dokładnie poprowadzić. Ja osobiście korzystam z karty Realtek HD Audio i nie miałem z nią żadnych problemów. Spróbuj zrobić tak:

1. Odinstaluj wszystkie sterowniki karty Realtek
2. Pobierz program Driver Sweeper (albo podobny), który czyści resztki śmieci po sterownikach video i audio (zanim coś zrobisz przeczytaj plik readme lub tutorial ze strony!) - http://www.guru3d.com/index.php?page=driversweeper
3. Pobierz najnowsze sterowniki (bodajże wersja R1.96) ze strony Realtek - www.realtek.com.tw. Tutaj uwaga: nie daj się zwieść niektórym stronom - istnieją sterowniki INNE do XP i INNE do Vista (pobrałem kiedyś ze strony Softpedia sterowniki XP/Vista i nie chciały się zainstalować).
4. Zainstaluj je.
5. Powinno działać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.06.2008 o 22:36, Mateusz Kandefer napisał:

Nie podałeś z jego systemu korzystasz (Vista? XP?), więc nie mogę Cię dokładnie poprowadzić.
Ja osobiście korzystam z karty Realtek HD Audio i nie miałem z nią żadnych problemów.
Spróbuj zrobić tak:

1. Odinstaluj wszystkie sterowniki karty Realtek
2. Pobierz program Driver Sweeper (albo podobny), który czyści resztki śmieci po sterownikach
video i audio (zanim coś zrobisz przeczytaj plik readme lub tutorial ze strony!) - http://www.guru3d.com/index.php?page=driversweeper
3. Pobierz najnowsze sterowniki (bodajże wersja R1.96) ze strony Realtek - www.realtek.com.tw.
Tutaj uwaga: nie daj się zwieść niektórym stronom - istnieją sterowniki INNE do XP i
INNE do Vista (pobrałem kiedyś ze strony Softpedia sterowniki XP/Vista i nie chciały
się zainstalować).
4. Zainstaluj je.
5. Powinno działać ;)


mam XP,ale co do sterownikow to mam prbolem,czy mam rowniez zainstalowac ATI HDMI AUDIO DEVICE?? czy tylko sam sterownik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.06.2008 o 22:36, Mateusz Kandefer napisał:

Nie podałeś z jego systemu korzystasz (Vista? XP?), więc nie mogę Cię dokładnie poprowadzić.
Ja osobiście korzystam z karty Realtek HD Audio i nie miałem z nią żadnych problemów.

/.../

No niestety nic nie pomoglo,teraz po instalacji nawet sprzet nie widnieje na liscie MU(menadzer urzadzen),przedtem dodawalem go poprzez Dodaj Sprzet,ale wtedy sie wszystko psulo,teraz nic nie dziala dodam ze Everest wkazuje ze mam karte: ATI SB450-High Definition Audio Controller,prosze o pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.06.2008 o 09:57, Vanmati napisał:

No niestety nic nie pomoglo,teraz po instalacji nawet sprzet nie widnieje na liscie MU(menadzer
urzadzen),przedtem dodawalem go poprzez Dodaj Sprzet,ale wtedy sie wszystko psulo,teraz
nic nie dziala dodam ze Everest wkazuje ze mam karte: ATI SB450-High Definition Audio
Controller,prosze o pomoc!!


Podaj jaką masz płytę główną. Znalazłem także trochę wskazówek poprzez google:
http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=19&t=230120&start=105

Z tego, co widzę masz trochę zagmatwane już w systemie w związku z tymi sterownikami. Może powinieneś na spokojnie zrobić format dysku, zaktualizować Windowsa (nie koniecznie SP3, ale SP2 na pewno) i zainstalować na czysty system sterowniki Realteka, które podałem Ci w poprzednim poście (gdzieś czytałem, żeby nie instalować Microsoft UAA Function Driver, ponieważ może narobić problemów)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.06.2008 o 02:45, Mateusz Kandefer napisał:

> No niestety nic nie pomoglo,teraz po instalacji nawet sprzet nie widnieje na liscie
MU(menadzer
> urzadzen),przedtem dodawalem go poprzez Dodaj Sprzet,ale wtedy sie wszystko psulo,teraz


Mam Sapphire Pure Crossfire II

Jestem swiezo po formacie,i wlasnie zaraz ponim zainstalowlem stery i tak sie wlasnie stalo,pozatym usuwalem juz resztki sterow Sweeperem,mam rowniez sp2 i ciagle go aktualizuje. mam UAA i najnowsze stery Reallteka.A co to UAA to raz go instalowalem a raz nie,mam na mysli ze przed pierwsza instalacja go nei dawalem,i sie nie powiodła,potem zainstalowalem UAA i tez nie dzialalo,byl ten sam efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.06.2008 o 11:27, Vanmati napisał:

Mam Sapphire Pure Crossfire II


Zakładam (zgodnie z polską stroną Sapphire), że masz model PC-I7RD400 zgadza się? Próbowałeś pobrać sterowniki bezpośrednio z ich strony? http://www.sapphiretech.com/po/support/drivers.php

Dnia 15.06.2008 o 11:27, Vanmati napisał:

Jestem swiezo po formacie,i wlasnie zaraz ponim zainstalowlem stery i tak sie wlasnie
stalo,pozatym usuwalem juz resztki sterow Sweeperem,mam rowniez sp2 i ciagle go aktualizuje.
mam UAA i najnowsze stery Reallteka.A co to UAA to raz go instalowalem a raz nie,mam
na mysli ze przed pierwsza instalacja go nei dawalem,i sie nie powiodła,potem zainstalowalem
UAA i tez nie dzialalo,byl ten sam efekt.


Cytując ze strony Microsoft: "...sterownika klasy High Definition Audio architektury UAA (Universal Audio Architecture)". Może ktoś, kto bardziej zna się na produktach MS Ci to lepiej wytłumaczy, bo ja pierwszy raz spotykam się z czymś takim.

Ze stron, które przejrzałem, wynika, że to właśnie on powoduje duże problemy z kartą muzyczną. Masz może SP3 zainstalowany (z tego, co wiem, jest już na WindowsUpdate)? Tutaj masz linki do stron, w których można znaleźć jakieś pomoce dotyczące Twojego problemu:

http://tnij.org/bc3q
http://tnij.org/bc3r
http://tnij.org/bc3s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale instalowalem rowniez bez UAA i t samo,no czasami bylo tak ze wogole nie zainstalwoalo urzadzenia.Co do linków to nie bardzo mi pomogly,bo juz to wszyastko czytalem xD,ale dzieki za checi,moze jak zainstaluje SP3 to problem sie sam rzowiaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

w drugim linku cos jednak znalazlem...mialem zainstalowac poprawki KB835221 a potem dopiero KB888111 i okazalo sie ze te stery powinny pokazac sie jako urzadzenia w MU,a po instalacji kazdego po restarcie powinno mi sie pojawic Kreator Instalcji owego Sprzetu...nie wiem juz sam.Moze powinienem sprowac z Dodaj Sprzęt i cos tam zaradzic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.06.2008 o 17:35, Vanmati napisał:

w drugim linku cos jednak znalazlem...mialem zainstalowac poprawki KB835221 a potem dopiero
KB888111 i okazalo sie ze te stery powinny pokazac sie jako urzadzenia w MU,a po instalacji
kazdego po restarcie powinno mi sie pojawic Kreator Instalcji owego Sprzetu...nie wiem
juz sam.Moze powinienem sprowac z Dodaj Sprzęt i cos tam zaradzic??

nie chcesz abym Ci pomógł, pytałem jaką masz kartę?
a wogóle masz dźwięk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.06.2008 o 18:23, Emillo2 napisał:

> w drugim linku cos jednak znalazlem...mialem zainstalowac poprawki KB835221 a potem
dopiero
> KB888111 i okazalo sie ze te stery powinny pokazac sie jako urzadzenia w MU,a po
instalacji
> kazdego po restarcie powinno mi sie pojawic Kreator Instalcji owego Sprzetu...nie
wiem
> juz sam.Moze powinienem sprowac z Dodaj Sprzęt i cos tam zaradzic??
nie chcesz abym Ci pomógł, pytałem jaką masz kartę?
a wogóle masz dźwięk?


Mam ALC880 a plyta to Sapphire PRE Crossfire II nie mam dzwieku bo nie moge zainstalowac karty Realtek High Definition Audio z plyty ani ze strony producenta,wiec dzwiek nie ma prawa dzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

często bywa, że dźwięk jest a niby nie wykrywa karty ale...
jeśli przy High Definition Audio DEVICE (lub podobnie) masz żółty znak zapytania to może być problem nie z kartą dźwiękową a z graficzną, z którą jest zintegrowany kontroler HD i brak sterów może powodować konflikt z dźwiękową (nie wiem na pewno czy jest tak z X3200).
w menedżerze urządzeń przy tym urządzeniu z znakiem ? aktualizuj sterowniki i wskaż ścieżkę na płycie cd główny folder tam gdzie są stery do grafiki(ja tak miałem ale z hd3650 ) ale nie same Catalyst

- może ściągnij z http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/integrated-xp
i jak rozpakujesz (nie instaluj do końca, utworzy się katalog) to przeszukaj przez menedżera może coś znajdzie
- jeśli nie pomoże to jeszcze szukaj ale wokół grafiki w którą jest zintegrowany kontroler dźwiękowy(tak mi się wydaje bo ja tak miałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.06.2008 o 19:32, Emillo2 napisał:

często bywa, że dźwięk jest a niby nie wykrywa karty ale...
jeśli przy High Definition Audio DEVICE (lub podobnie) masz żółty znak zapytania to może
być problem nie z kartą dźwiękową a z graficzną, z którą jest zintegrowany kontroler
HD i brak sterów może powodować konflikt z dźwiękową (nie wiem na pewno czy jest tak
z X3200).
w menedżerze urządzeń przy tym urządzeniu z znakiem ? aktualizuj sterowniki i wskaż ścieżkę
na płycie cd główny folder tam gdzie są stery do grafiki(ja tak miałem ale z hd3650 )
ale nie same Catalyst

- może ściągnij z http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/integrated-xp
i jak rozpakujesz (nie instaluj do końca, utworzy się katalog) to przeszukaj przez menedżera
może coś znajdzie
- jeśli nie pomoże to jeszcze szukaj ale wokół grafiki w którą jest zintegrowany kontroler
dźwiękowy(tak mi się wydaje bo ja tak miałem)



Przy graficznej mam stery najnjowsze do GF 7600 GS,moge sprobowac bo sie akrat sklada ze mam w folderze cala plytke od producenta i jest tam Catalyst zaraz poproboje.Dzieki :)


No,niestety nic nie pomoglo,wykrylo stery w folderze WDM w ATI ale pisalo ze nie mozna znalezc sterownika bardziej odpowiedznijszego niz jest.i tyle...Moze znajde cos na stronie nVidi,ale obawiam sie tego co mowil moj kumpel,ze mozliwe ze spaliły sie styki od karty...najwyzej strace 20 zł na karte PCI xD,chyba ze ktos mi pomoze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.06.2008 o 19:43, Emillo2 napisał:

czyli na płycie jest zintegrowana i masz też od nvidii a bios wykrywa układ dźwiękowy?
napisz dokładnie przy czym masz znak zapytania?

Mam WYKRZYKNIK przy Realtek High Definition AUDIO sekcji Kontrolery audio, wideo i gier.
No Everest wykrywa ze mam SB450 HDA Controller co jest dziwne bo na pudelku od plyty mam ALC880 juz sam nie wiem oto screen:

20080615201935

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.06.2008 o 19:35, Vanmati napisał:

Przy graficznej mam stery najnjowsze do GF 7600 GS,moge sprobowac bo sie akrat sklada
ze mam w folderze cala plytke od producenta i jest tam Catalyst zaraz poproboje.Dzieki
:)


Spokojnie, bo ja tu zaczynam widzieć chaos :) Przede wszystkim jak masz GF 7600 GS to nie możesz mieć Catalyst, bo to są sterowniki nie do tego urządzenia (Catalyst = ATI, a Ty wyraźnie mówisz, że masz GeForce) - podaj może pełną konfigurację komputera wraz z modelami (no może nie pełną: płytę główną i grafikę - konkretnie tj. firma, model i sterowniki karty graficznej).

Spróbuj zrobić tak jak pisał Ci Emillo2 tylko przeszukaj folder nVidii (najpierw pobierz najnowsze detonatory i wtedy poszukaj sterowników w stworzonym przez nVidię folderze).

Link do najnowszych sterowników: http://tnij.org/bc62

Dnia 15.06.2008 o 19:35, Vanmati napisał:

No,niestety nic nie pomoglo,wykrylo stery w folderze WDM w ATI ale pisalo ze nie mozna
znalezc sterownika bardziej odpowiedznijszego niz jest.i tyle...Moze znajde cos na stronie
nVidi,ale obawiam sie tego co mowil moj kumpel,ze mozliwe ze spaliły sie styki od karty...najwyzej
strace 20 zł na karte PCI xD,chyba ze ktos mi pomoze:(


Zanim kupisz sprzęt - pożycz go od kolegi, zainstaluj i sprawdź - karty muzyczne nie są towarem deficytowym, więc zawsze zdążysz kupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

miałem ten sam problem ale pomogło przeinstalowanie wejdzi w medadżer urządzen odinstaluj realtka i zainstaluj jeszcze raz jak masz z płytki to z płytki a jak nie to wejdz w google i poszukaj najnowszej wersj realtek moze to pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panowie już wszystko wporządku zakupilem nowy szpret a instalacja nie trwałą dłużej jak 2 minuty,dzieki za pomoc,wydaje mi sie ze tamta zintegowana jest poprostu spalona,przedtem po formacie nie musialem jej wogole instalowac bo sama była odrazu w MU,mimo wszystko dziei za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.06.2008 o 16:36, Vanmati napisał:

Panowie już wszystko wporządku zakupilem nowy szpret a instalacja nie trwałą dłużej jak
2 minuty,dzieki za pomoc,wydaje mi sie ze tamta zintegowana jest poprostu spalona,przedtem
po formacie nie musialem jej wogole instalowac bo sama była odrazu w MU,mimo wszystko
dziei za pomoc.


A mogło i tak być - najważniejsze, że masz już dźwięki :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować