Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Core 2 Quad Q6600 za 200 dolarów - obniżka Intela

27 postów w tym temacie

Teraz to E7200 kosztuje poniżej 300zł (za 292zł widziałem), a jak to jeszcze ma stanieć to nic tylko brać, kupować lepsze chłodzenie i podkręcać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji powstaje pytanie - co lepiej nabyć AMD, czy Intela. E7200 kosztuje ok 300 PLN, troche powyżej. Czy procesory z stockowym taktowaniem poniżej 2,8 GHz warto kupować? Wg mnie nie, wg overclockerów tak. Jeśli chodzi o cenę - jest przystepna, ale wolę Athlona - jest jeszcze tańszy i kręci sie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla Intela! E8500 wrzeszcie zbliżył się do rozsądnej ceny (poprzednia w porównaniu do E8400, który był wolniejszy o 160Mhz była wzięta z kosmosu). Pomyślny zbieg okoliczności, bo ja za jakiś tydzień kupuję nowy sprzęt ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Równy tydzień temu kupiłem Q6600 za 524zł, dzisiaj w tym samym sklepie kosztuje już jedyne 495zł.
Szczerze mówiąc z tego co widzę to z tygodnia na tydzień każda część PC traci na wartości parę złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam właśnie taki procesorek i muszę powiedzieć, że jest znakomity. Do gier to jest po prostu killer, jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam się właśnie na ten robiąc upgrade komputera. Ciekawe kiedy te obniżki przyjdą do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kawosz, kręcenie kręceniem, ale Mhz to nie wszystko. Np w grach E7200 na stockowym clocku (nie podkręcany) przebija Phenomy, które są droższe, zżerają ponad 2x więcej prądu, a także grzeją sie niemiłosiernie. Ale to wszystko zależy do czego proc ma by wykorzystany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Riconell
Ta, jasne. Standardowo taktowany X3 8650 oferuje wydajność zbliżoną do E8200 (w niektórych grach np. UT3 jest szybszy, w innych np. Crysisie jest wolniejszy). A więc E7200 bez podkręcania jest od niego po prostu słabszy. A warto pamiętać, że cenowo E7200 + płyta główna = Phenom 9550 + płyta główna. A Phenomy (zwłaszcza seria X3) kręci się naprawdę nieźle.

Ale, żeby nie robić offtopu - obniżka cen E8400 i Q6600 na pewno się przyda. Fakt, że lepiej by było, gdyby staniały nowsze układy jak np. Q9300, ale i tak nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Riconell. Jak wiadomo z testów procki 4 i 3 rdzeniowe nie są wydajniejsze od 2 rdzeniowych w grach. Przyrównajmy do Athlona - różnicy brak za tę sama cenę. Nie jestem przeciwnikiem Intela, przyznaje jest dobry, ale dużo droższy od AMD. Dla mnie cena ma duże znaczenie, chodź bez problemu mógłbym mieć np E8200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Core 2 Quad Q6600 - 4 - 2,40GHz - 8MB - 1066MHz i jestem bardzo zadowolony ;] a dziś jeszcze odbieram GF8600GTS ;] to myślę, że troszkę po ścigam się na tym sprzęcie.(oby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ ziptofaf
E7200 ma także podobną wydajność co E8200. Różnią się jedynie 130 Mhz, 3 MB L2 chache i E7200 ma standardowe taktowanie FSB równe 266, co czyni go bardziej podatnym na OC. W każdym wypadku, gdybym miał wybierać pomiędzy DOWOLNYM Phenomem a E7200, to wybrał bym tego drugiego (Co mogę powiedzieć? jestem Graczem. ;]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Kawosz
Jak porównasz do Athlona 6400+, to może nawet się on okazać wydajniejszy od E7200, ale z TDP na poziomie 120 (o ile się nie mylę) i bardzo słabym podkręcaniem imo E7200 będzie lepszym wyborem. A co do ceny to po jakimś czasie rachunek za prąd wyrówna różnicę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sehr gut ... niech obniżają ... do końca roku jeszcze spadnie a wtedy kupie sobie 8400 , wykręce na 4 ghz i maszyna będzie śmigać jak trzeba.... chyba że AMD (mam nadzieję) pokaże w końcu pazurki także na rynku cpu ..oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś narzeka na zimno w wakacje to Q6600 jest w sam raz dla niego.

Ja bym odradzał na razie zabawy w "4 rdzeniowe" procki.
Po pierwsze dlatego, że to są w rzeczywistości 2 2rdzeniowe na jednej płytce.
Po drugie: Q6600 jest wykonany w technologi 65nm a E8xxx w 45nm - mniej się grzeje i tym samym można go znacznie lepiej podkręcać na firmowym chłodzeniu.
Po trzecie na jeden rdzeń w Q6600 przypada 2mb cechu a w E8xxx 3.
Po czwarte - mało które gry na razie wykorzystują 4 rdzenie.

Tak więc jak na razie seria E8xxx jest znacznie lepsza, a o przejściu na 4 rdzenie to można pomyśleć za 1-2 lata jak Intel i AMD dopracują tą technologie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować