Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy Silent Hill na PC bez wersji pudełkowej

77 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2008 o 20:44, MisioKGB napisał:

No i to jest to ;). Piractwo będzie mniejsze (Chociaż pamiętajmy, że gierki ze steama
też ludzie hackować potrafią, epizody do HL2 itd.) a i twórcy zaoszczędzą na tłoczeniu
płyt przynajmniej w wersji PC-towej :)

No dobra , tyle , że Ludzie którzy kolekcjonują gry , woleliby mieć tą grę na półce ... fakt piractwo w przypadku tej gry powinno być małe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, szkoda - moim zdaniem zła decyzja.

Owszem, dystrybucja sieciowa gier staje się co raz bardziej popularna, ale raczej sporo wody w Wiśle upłynie, zanim się do tego przyzwyczaimy. Sam jestem raczej przeciwnikiem tego typu dystrybucji - pierwsza rzecz to to, że kupuje coś, a mam to tylko na dysku. Nie mam pudełka, instrukcji i płytek - nie mam też czego położyć na półkę. Mam same pliki z grą, a to jak dla mnie do szczęścia by nie wystarczyło ;-) Dystrybucja sieciowa za pomocą Steam nie za bardzo mi się widzi, tym bardziej że Steama nie za bardzo lubię. Dobrze jednak, że w wersji na Playstation 3, którą zapewne zakupię będę miał te wszystkie elementy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm no nie wiem, Half Life''y steamowe są zcrackowane, więc nie będą mieli problemów z SH >.>

Chociaż taka wersja będzie znacznie tańsza, gry na PC są tańsze + brak płytki i pudła...jak będzie za rozsądną cenę to poświęcę się i założe konto na steam dla tej gry...oczywiście wersja PC MUSI obsługiwać pada x360 z całym zmienionym opisem klawiszologi w grze....nie tak jak turok lol...podłaczam pada a tu zamiast RT albo A,B wyskakuje mi SHIFT, ALT, CTRL ................jeśli nie to biorę wersję PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakoś mi steam nie leży. Zwłaszcza w wypadku SH wolałbym mieć pudełko, zwłaszcza że po SH można się spodziewać dość sporej ceny, ale pożyjemy zobaczymy jaka będzie sama gra, jaka będzie jej cena, oraz czy aby na pewno nie będzie wersji DVD na PC...
PS. A jeśli chodzi o STEAM i brak piractwa, to jakoś pamiętam, że w HL2 wszyscy koledzy grali na piratach i nie mieli z tym specjalnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 20:45, Rumcajs52 napisał:

Wszyscy narzekają na ten steam... Ja tam jakoś nigdy z nim nie miałem problemów. 5 ostatnich
gier jakie kupiłem na PC, kupiłem właśnie przez steam, i jakoś mi nie brakuje pudełek,
nawet chętnie bym zamienił te pudełka które już mam za wersję elektroniczną ;P


Oj ale nie ma tego funa co z pudełkiem :>
Przybiegasz do domu ze sklepu z zafoliowanym pudełeczkiem z najgorętszym hitem. Najpierw folia, piszczy pod twoimi palcami ach te dźwięki, rozdzierasz pudełko z folii niczym dziewczynę z ubrań. W końcu... przychodzi ten oczekiwany moment... wysuwasz piękne lśniące pudełko 4x CD z kartonu i otwierasz. Ten zapach plastiku mmm boskiiii... wyjmujesz instrukcje, teraz na nią kolej, zapach papieru roznosi się wokoło, gładzisz kciukiem śliczny papierek... extasa! Po tym wszystkim nadchodzi czas aby włożyć cedeki, odlepiasz je od pudełka, kładziesz na tackę i zamykasz... Twój komp buczy z szaleństwa kręcąc świeżą płytkę. Nieee nieee Steam mi tego nie zabierze! 5min niewyobrażalnej frajdy, najlepsza część całego teatru :D Bo nie wspomniałem nic o samym kupnie w sklepie. Tak więc jeśli miał bym zrezygnować z wersji pudełkowej to może tylko dla tego by chronić drzewa i zbytnio nie śmiecić starymi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

News chyba nie do końca precyzyjny , na shacknews czytamy:

"While Europeans will receive eventually receive a PC-DVD release of Silent Hill: Homecoming , Konami has confirmed with Joystiq that North Americans will only be able to purchase the PC edition via Valve''s digital distribution platform Steam."

Więc jest jeszcze dla nas na starym kontynencie nadzieja :-) , jak na razie plany co do wyłącznie cyfrowego wydania gry dotyczą USA , zapewne dlatego iż ten rodzaj wydawnictw jest tam szeroko rozpowszechniony.

Jak już gdzieś pisałem, nie mam nic przeciwko cyfrowym wydaniom, ale chciałbym mieć kurde wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 20:07, konki69 napisał:

i pewnie nie bedzie po polsku :(

Żadna część Silent Hilla nie wyszła w wersji PL, więc w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 21:25, loczyn napisał:

Przybiegasz do domu ze sklepu z zafoliowanym pudełeczkiem z najgorętszym hitem. [cut] :P


A gdzie orgazm przy wyjmowaniu Wirtualnych Złotówek sklepu Gram.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 21:46, Vojtas napisał:

> Przybiegasz do domu ze sklepu z zafoliowanym pudełeczkiem z najgorętszym hitem.
[cut] :P

A gdzie orgazm przy wyjmowaniu Wirtualnych Złotówek sklepu Gram.pl?


No właśnie i tu jest mój kolejny fetysz... kupuje zawsze w sklepach stacjonarnych nie internetowych, tak więc WZŁ tak średnio :P Ale np lubię pooglądać reklamówkę cdprojektu czy cenegi na sedesie co by sobie tu nowego kupić :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię internetowej dystrybucji. Jak kupuję grę, to chce ją mieć na płytce w pudełku, do tego z porządną instrukcją, a nierzadko również i innymi dodatkami takimi jak poradnik, mapa, album itp. Takie wydanie w końcu mogę sobie postawić na półeczce, żeby koledzy podziwiali, jak i dla poprawy mojego własnego samopoczucia :P. Czego niestety z grą ściągniętą z internetu zrobić nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 21:52, marcinshinoda napisał:

hmmm a ja powiem tak "Razor1911 pozdrawia" xD


Gra ściągnięta ze steama właśnie kojarzy mi się z piratem najbardziej xD
btw. poprzedni avatar z Soul Eatera był lepszy :>

Mr Black << popieram w całości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to bardzo fajna wiadomość. Ostatnio coraz bardziej przekonuję się do zakupu gier na Steamie (wcześniej też byłem przeciwko), z kilku powodów: mam coraz mniej miejsca na półkach na pudełka, aby zakupić grę wystarczy pare kliknięć myszką, a jak dolar stoi to każdy wie ;-). A że jestem fanem Silent Hilla to na pewno zakupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśle że CDP nie przepuści okazji na zarobienie trochę kasy i można spokojnie spodziewać się wydania w polsce w pudełku.Może nawet kolekcjonerka?Co do steam, raz już się na nim przejechałem,mam orginalego lost planet którego kod nie działa[kupione w empiku, nie polecam]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dystrybucja elektroniczna...na to jesteśmy wskazani w przyszłości, osobiście wole pudło i dzwięk rozrywanej folii, zapach "nowości". Kolekcjonuje gry;), z PSN zjechałem już pare gier na PS3 i jestem zadowolony, co do HL 2 i steam to gra była w formie pudłowej po instalce " Steam" ściągało kilka elementów(chyba nawet dekodowało pliki), po całej mordęce(wtedy przez modem) dałem rade odpalić ORYGINAŁA. W przypadku dostępności tylko przez steam w znacznym stopniu ochronią "swoje dziecko" przed piractwem...kosztem użytkowników kupujących wyłącznie oryginały...smutna prawda, Bioshock i aktywacja jak w XP. HL2 i mordowanie sie po instalce, X2 i boski system sprawdzania poprawności płyty itd itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że pomysł z wirtualna sprzedaza gier jest bezsensu. Tak jak mówili przedmówcy, nie zamierzam odbierać sobie przyjemności rozpakowywania gry, a potem ogladania zawartości pudła (ach ta frajda... ;)). Rozumiem, że piractwo trzeba tępić, ale chyba można robić jakieś rejestracje w których trzeba wpisać swój unikatowy cd-key inaczej gry nie uruchomimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować