Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

RAJDY SAMOCHODOWE

157 postów w tym temacie

Od kilku dni w mediach przetaczają się pogłoski o tym, że Robert Kubica wystartuje w tegorocznym Rajdzie Polski.

24-letni krakowianin, który od lat nie kryje swoich sympatii do rajdów, wszedł właśnie w posiadanie Skody Fabii w specyfikacji WRC, która poprzednio należała do Jana Kopecky’ego. Według niepotwierdzonych jeszcze doniesień, Polak miałby pojawić się na Rajdzie Polski, który w tym roku jest rundą mistrzostw świata. Nie wiadomo, czy kontrakt z BMW Sauber F1 Team pozwoli mu wsiąść do rajdówki w roli zawodnika, ale niewykluczone, że Polak wystartuje jako „zerówka”.

Portal F1.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z gramowiczów wybiera się na rajd Polski? Ja jadę z bratem, bratową i ich dzieckiem (1,5 roczny chłopaczek wstaje o 5-6rano i tego się boję xD). Na mazurach będziemy kilka dni pod namiotem, a później nad morze do siostry:) Ehh piękne wakacje się zapowiadają:) Do tego rowerki itp:)
Ale mam pytanie- nie jestem za bardzo w temacie i chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś oficjalna strona tego rajdu, gdzie można się dowiedzieć kto startuje itp. Subaru wycofało się z tej rundy MŚ czy je tam zobaczę?
Bileciki nam przyszły na to chodzenie po trasach 150zł i super os 89zł. Do tego koszulki. GIT!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 13:54, igor8472 napisał:

Mały przedsmak Rajdu Polski: W niedziele 21.06 o 18ej na Karowej będą szaleli w swoich
citroenach Sebastien Loeb i Dani Sordo.


Dodatkową atrakcją będzie możliwość przejechania sie z Loeb''em:) Tylko dla szczęśliwców, ale może ja nim będe;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 15:24, shinoda napisał:

Dodatkową atrakcją będzie możliwość przejechania sie z Loeb''em:) Tylko dla szczęśliwców,
ale może ja nim będe;]

Pascal Cie jednak ubiegł ;P nie no, jaki kraj takie VIP''y ...
Ale Sordo dał dziś bardzo ładny pokaz na Karowej, pokazał mistrzowskie opanowanie samochodu i przy okazji całkiem niezłe show zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Pascal Cie jednak ubiegł ;P nie no, jaki kraj takie VIP''y ...

Dnia 22.06.2009 o 00:58, Grucha91 napisał:

Ale Sordo dał dziś bardzo ładny pokaz na Karowej, pokazał mistrzowskie opanowanie samochodu
i przy okazji całkiem niezłe show zrobił.


Ta, a jaką fryzure miał jak zdjął kask:) Widownia w śmiech, kiedy zobaczyła na telebimie jego fryzure;] Ogólnie Sordo więcej zaangażowania pokazywał wczoraj. Bardziej widowiskową jazde, chętniejszy do autografów oraz zdjęć, bardziej wesoły. Loeb taki znudzony sie wydawał:P Chociaż przejazd z chyba Gruchałą, zrobił fantastycznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś rusza Rajd Polski.Niestety w przyszłym roku nie będzie już w MŚ.

Kalendarz Rajdowych Mistrzostw Świata FIA 2010:

12-14 lutego - Rajd Szwecji

5-7 marca - Rajd Meksyku

2-4 kwietnia - Rajd Jordanii

16-18 kwietnia - Rajd Turcji

7-9 maja - Rajd Nowej Zelandii

28-30 maja - Rajd Portugalii

9-11 czerwca - Rajd Bułgarii (jako rezerwowy)

30 lipca - 1 sierpnia - Rajd Finlandii

20-22 sierpnia - Rajd Niemiec

10-12 września - Rajd Japonii

1-3 października - Rajd Francji (do potwierdzenia)

22-24 października - Rajd Hiszpanii

12-14 listopada - Rajd Wielkiej Brytanii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 12:05, PsyhoSpider napisał:

Dziś rusza Rajd Polski.Niestety w przyszłym roku nie będzie już w MŚ.

A kto tak powiedział? Jest duża szansa, że Rajd Polski za rok dwa lub trzy będzie zaliczany do MŚ. Byłem na całym (np prawie rajdzie) miałem bilet na 3dni i na super os w niedziele i komentator mówił, że przy wyborze kraju do organizowania takiego rajdu liczy się praktycznie wszystko nawet zachowanie kibiców. Tak więc wszyscy darli się aż uszy bolały:) Widowisko po prostu niesamowite... W 2dniu staliśmy na takim ostrym zakręcie, auta jeździły cholernie blisko, aż chciały przesunąć tą skarpę:) Szkoda tylko, że subaru już nie startuje ani mitshubishi w wrc... Kurde tyle osób miało kurtki z logo subaru a tu taka dupa zbita tylko dwa teamy. No i jedna nowa impreza, która już mi się nie podoba tak bardzo jak te starsze, a poza tym odpadła chyba w 2dniu... Na rajd można też było wchodzić na dziko ja i brat mieliśmy bilety ale bratowa już nie. W pierwszym dniu nikt nam nie sprawdzał biletów, może dlatego, że wjechaliśmy na parking z nalepką? W drugim musieliśmy przejść przez kontrolę i zakupić bilet dla bratowej:)
Trzeba tam być żeby poczuć moc tych samochodów dla mnie jest to znacznie bardziej ekscytujące niż F1 gdzie tylko jeździ się w kółko... No i podobnież mają zmienić samochody wrc i oprzeć je na klasie tych z s200 ;o Ale będzie shit... Moc pewnie będą miały podobną do tych n grupowych a ludziska tak na wrc ciągną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 20:25, Witcher1990 napisał:

A kto tak powiedział?


Po pierwsze zazdroszczę bytności na rajdzie. Mi pozostało tylko magiczne czarne pudło zwane TV. Na szczęście na TVN Turbo zrobili fajny odcinek o rajdzie. Co do kalendarza na przyszły sezon, International Sportsworld Communicators, promotor Rajdowych Mistrzostw Świata przedstawił propozycję przyszłorocznego kalendarza cyklu. Niestety Rally Poland tam nie ma. Niestety zmian zazwyczaj tam już nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 09:23, PsyhoSpider napisał:

> A kto tak powiedział?

Po pierwsze zazdroszczę bytności na rajdzie. Mi pozostało tylko magiczne czarne pudło
zwane TV. Na szczęście na TVN Turbo zrobili fajny odcinek o rajdzie. Co do kalendarza
na przyszły sezon, International Sportsworld Communicators, promotor Rajdowych Mistrzostw
Świata przedstawił propozycję przyszłorocznego kalendarza cyklu. Niestety Rally Poland
tam nie ma. Niestety zmian zazwyczaj tam już nie ma.

W takim razie pozostaje nam czekać na rajd w 2011 ew 2012 roku bo na prawdę wątpię żeby nie zrobili takiej imprezy w Polce. W radiu radiowym Olsztyn wypowiadali się kierowcy i organizatorzy i jedynym minusem była strefa serwisowa na której gdy padał deszcz robiły się kałuże. A na plusy zaliczali trudne, szybkie, nieprzewidywalne trasy ale przede wszystkim wspaniałą publikę. Ludzie na prawdę potrafili się zebrać. Gdy ktoś stał w miejscu niedozwolonym od razu go stamtąd wyganiali. Poza tym wszyscy byli bardzo mili i towarzyscy aż się zdziwiłem bo szybko można było się zakolegować:) Jedyny incydent miał miejsce w Idniu rajdu gdy podobnież ktoś się pobił i mieli odwołać ten os na którym byłem to bodaj Grabówka była. Pomijając ten występek nie było problemów nic tylko organizować u nas taki rajd;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam po YT relacji z rajdu wielkiej brytanii ale nie mogę nic znaleźć;/ Dzisiaj była na TV4 ale nie miałem przyjemności obejrzeć. Może ktoś z forumowiczów ma to nagrane i zechce się podzielić? Szukałem też super osu z Mikołajek i tej całej transmisji z TV ale też nie ma, a również chciałbym to obejrzeć pomimo, że widziałem to wszystko na żywo xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kubica razem z Kościuszko startowali w jakiś Rajdzie Włoch ale niestety obaj wypadli. http://motoryzacja.interia.pl/news/kubica-mial-wypadek-film,1396795 Dla mnie zaskoczeniem jest, że Robert był 1 w swojej klasie. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tego. Myślałem, że nie da sobie rady no ale jak widzimy potrafi jeździć nie tylko w F1 na YT jest też filmik na którym bardzo ładnie pocina po torze Lancerem:) W sumie może tak dobrze mu poszło (nie licząc wypadku) bo to słaby samochód no i wyścig po asfalcie. W Rajdzie Polski w WRC pewnie by nie dał rady;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 11:25, igor8472 napisał:

Szkoda że trasy wypadł ale jak sam powiedział jak zacznie się sezon skupi się tylko na
F1 :-).

No jak mu bedzie dobrze szło to niech się skupia:) Ja F1 nie lubie no sory za słowa ale jazda po 10m torze gdzie wszystko dobrze widać no to nie jest to samo co jazda 350KM samochodem po ciasnych leśnych dróżkach z hopkami i zerową przyczepnością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta kobieta, która startowała w grupie B i w wyścigach pikes peak to Michele Mouton, właśnie znalazłem ten stary numer magazynu WRC. A skoro piśmie WRC mowa- kto wie kiedy wychodzi ta gazeta i gdzie można ją kupić bo pytałem w dwóch dużych kioskach i nie było. No chyba, że wydają ją tylko w sezonie MŚ...
Widocznie czasy świetności rajdów mamy już za sobą- od kolejnego sezonu wchodzą w życie nowe przepisy ograniczające moc WRCów (będą podobne do samochodów S2000). Jak to dobrze, że oglądałem na żywo Rajd polski... To już ostatnia okazja zobaczyć te samochody;/
Poza tym bodaj od 2013 mają startować samochody z silnikiem 1.6 turbo. Na YT są już testy nowej Fiesty S2000 i Citroena z silnikiem 1.6 (zapomniałem nazwy)
Wszystko tłumaczy się światowym kryzysem, dlatego subaru wycofało się, a raczej zawiesiło starty w MŚ przynajmniej do momentu wejścia w życie nowych przepisów. Ale pocieszające jest to, że Mads Ostberg wystartuje w tym roku subarą i to w dodatku tą starszą w specyfikacji z 2006 która mi się cholernie podoba;)
Już w lutym rajd Szwecji oj będzie się działo! Wydaje mi się, że w tym roku Hirvo wygra o ile na szutrach zdobędzie wystarczającą przewagę nad Sebkiem.
Aha jeszcze jedno- na TV4 często są relacje z tych rajdów ale raz lecą o 8, raz o 9 rano tydzień albo dwa po konkretnym rajdzie więc można sobie pooglądać. W V-maxie też są ale bardzo ogólnikowe. No a kto ma Eurosport nie musi się martwić takimi szczegółami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować