• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
lukase

Stery nvidia

Pytanie

Zainstalowałem stery 175.19 nividia i pomniejszylo sie wszystko neiktore icony nie meiszcza się na ekranie i ekran taki maly teraz jest.
Pozniej zainstalowalem jeszcze 93.71 i 8.22 i to samo a instalowalem nowe sterowniki bo grafika sie rozmazuje w nowym stalkerze. I co teraz mam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

33 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Teraz mam zolte niebo w tej grze.A stery takie:
Win2k :174.74 175.16
Win2kxp:91.31 93.81
I co teraz musze zrobic żeby nie bylo zoltego nieba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A może to pzrez to że moja karta graficzna ma 64 bity a nie 32 dlatego może źle sterowniki działały co ? Bo sterowniki to pod 32 bity zawsze instalowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

co ty wymyślasz? :P
twój system operacyjny może być 32- lub 64-bitowy
twoja karta graficzna [7300 LE, tak?] ma pamięci 64-bitowe, ale związku ze sterownikami to nie ma żadnego, co najwyżej z wydajnością. ty sterowniki ściągasz pod kątem systemu operacyjnego [xp 32/xp 64 itd itp...] i karty graficznej.
swoją drogą - przy tak słabej karcie [bo ją nawet coś z serii 6000 lub jakiś radeon 9600/9800 wyprzedza] to strach grać... :P

edit: napisz jaki masz system operacyjny, tylko dokładnie - np. win xp pro 32 bity - to ci zapodam najnowsze stery. ale nie rób sobie wielkich nadziei, nie mam pojęcia, czy to pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.09.2008 o 14:54, lukase napisał:

Kupiłem komputer w 2006 roku w grudniu za 2300 zł i już jest słaby ? :/

no teraz jest 2008, wrzesień. to prawie dwa lata - jak dla kompa - całkiem sporo. końcówka "LE" w nazwie karty graficznej pochodzi od "light edition" albo coś w tym stylu - co znaczy "lekka wersja" - czyli twoja karta już w dniu zakupu była cieńka - precyzując - karty LE są tylko do zastosowań biurowych, a nie gier :P

edit: z ciekawości - napisz paremetry swojego kompa
oraz podaj [patrz poprzedni post] swój system operacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.09.2008 o 15:04, lukase napisał:

Karta graficzna 7300 Le 256 mb i 256 chyba.

256 i 256? WTF?

Dnia 12.09.2008 o 15:04, lukase napisał:

Procesor dwurdzeniowy intel pentium 2 razy po 2.80 czyli 5.60 ghz.

tak to w Tesco się liczy ;P rdzeni się nie mnoży
rozumiem, że chodzi ci o Intel Pentium D? Czy też może miałeś na mysli Core 2 Duo?

jaki system operacyjny...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.09.2008 o 15:07, szypek26 napisał:

> Karta graficzna 7300 Le 256 mb i 256 chyba.
256 i 256? WTF?
> Procesor dwurdzeniowy intel pentium 2 razy po 2.80 czyli 5.60 ghz.
tak to w Tesco się liczy ;P rdzeni się nie mnoży
rozumiem, że chodzi ci o Intel Pentium D? Czy też może miałeś na mysli Core 2 Duo?

karta ma 100 iles tam tego druigiego i intel pentium d mi chodziło i mam Windows Xp Professional.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

opis twojej karty:
Producent Chipsetu nVidia
Chipset (rodzina) GeForce 7300
Typ chipsetu Geforce 7300 LE
Typ złącza PCI-E x16
Częstotliwość RAMDAC 400 MHz
Zainstalowana pamięć 128 MB (TC 512MB - zalecane 1GB)
Rodzaj pamięci DDR (64-bit)
Częstotliwość pamięci 500 MHz
Taktowanie rdzenia 450 MHz
Max. Rozdzielczość obrazu 2048x1536
Wyjścia DVI, VGA (analogowe)
Funkcje CineFX 4.0, Intellisample 4.0, Pixel Shader 3.0+, UltraShadow II Technology
Obsługiwane standardy DirectX 9, OpenGL 2.0

;)

tu masz najnowsze stery [o ile twój system jest 32-bitowy, bo oczywiście nie raczyłeś o tym napisać ;P]
http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.19_whql_pl.html
ale nie wiem, co ci się porobi jak je zainstalujesz

ja bym kartę graficzną wychrzanił i kupił choćby radeona 3850 - jest z dwa razy lepszy a kosztuje ~300zł. niemniej twój problem ze stalkerem wydaje mi się software''owy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wlasnie nei wiem jak sprawdzić ilo bitowy bo everesta mam wersje 2.iles tam i w tym nie ma informacjii o systemie a nie wiem gdzie nowszą wersje pobrać.
A co do ulepszenia kompa to szkoda mi kasy bo rodzice nie pozwalają mi kupować gier to na ten komp kupiłem tylko 3-5 gier .
A się nie oplaca kupować nowego kompa jak tylko na tyle gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.09.2008 o 15:23, lukase napisał:

Wlasnie nei wiem jak sprawdzić ilo bitowy bo everesta mam wersje 2.iles tam i w tym nie
ma informacjii o systemie a nie wiem gdzie nowszą wersje pobrać.

prawy na "mój komputer"/właściwości. jeśli masz 32-bitowy to po prostu powinno pisać "windows xp", ale nie mam pewności, bo nigdy na 64 nie jechałem...
EDIT: wyszukałem info, że po polsku dostępny jest tylko 32-bitowy XP. więc jeśli masz XP po polsku, to na 100% masz 32-bity. /EDIT
natomiast najnowszy everest [darmowy] to 2.20 i nie jest dalej rozwijany, a najnowszy everest ultimate [czyli płatny] jest tu http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1184&Everest+Ultimate+Edition+4.60.1500
g oogle nie gryzie :P

Dnia 12.09.2008 o 15:23, lukase napisał:

A co do ulepszenia kompa to szkoda mi kasy bo rodzice nie pozwalają mi kupować gier to
na ten komp kupiłem tylko 3-5 gier .
A się nie oplaca kupować nowego kompa jak tylko na tyle gier.

no tak, to jest fakt. ja cię do niczego nie namawiam, po prostu zaznaczam, że karta graficzna już w momencie zakupu była do kitu pod względem grania

co do twojego problemu - napisałem kiedyś to: "Przyglądając się twojemu problemowi mogę zaproponować dwa możliwe rozwiązania (ale nie wiem, czy zadziałają) - zainstaluj sterowniki do monitora i/lub pogrzeb w ustawieniach samego monitora [gdzieś z boku albo na dole monitora masz takie guziki do zmiany położenia/szerokości/itp obrazu]" - próbowałeś?
co do samego stalkera - próbowałeś patcha/reinstalacji gry? w każdym razie przy twojej karcie graficznej cudów ze strony grafiki w grach to ty się nie spodziewaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.09.2008 o 15:41, szypek26 napisał:

> Wlasnie nei wiem jak sprawdzić ilo bitowy bo everesta mam wersje 2.iles tam i w
tym nie
> ma informacjii o systemie a nie wiem gdzie nowszą wersje pobrać.
prawy na "mój komputer"/właściwości. jeśli masz 32-bitowy to po prostu powinno pisać
"windows xp", ale nie mam pewności, bo nigdy na 64 nie jechałem...
EDIT: wyszukałem info, że po polsku dostępny jest tylko 32-bitowy XP. więc jeśli masz
XP po polsku, to na 100% masz 32-bity. /EDIT
natomiast najnowszy everest [darmowy] to 2.20 i nie jest dalej rozwijany, a najnowszy
everest ultimate [czyli płatny] jest tu http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1184&Everest+Ultimate+Edition+4.60.1500
g oogle nie gryzie :P
> A co do ulepszenia kompa to szkoda mi kasy bo rodzice nie pozwalają mi kupować gier
to
> na ten komp kupiłem tylko 3-5 gier .
> A się nie oplaca kupować nowego kompa jak tylko na tyle gier.
no tak, to jest fakt. ja cię do niczego nie namawiam, po prostu zaznaczam, że karta graficzna
już w momencie zakupu była do kitu pod względem grania

co do twojego problemu - napisałem kiedyś to: "Przyglądając się twojemu problemowi
mogę zaproponować dwa możliwe rozwiązania (ale nie wiem, czy zadziałają) - zainstaluj
sterowniki do monitora i/lub pogrzeb w ustawieniach samego monitora [gdzieś z boku albo
na dole monitora masz takie guziki do zmiany położenia/szerokości/itp obrazu]"
-
próbowałeś?
co do samego stalkera - próbowałeś patcha/reinstalacji gry? w każdym razie przy twojej
karcie graficznej cudów ze strony grafiki w grach to ty się nie spodziewaj...

Używałem google ;).
Ja nie oczekuje cudów chce tylko normalnie pograć na minimalnych ;).
A jednak 32 bity mam wiec nie wiem czemu tak się robi a co do tamtego steru to własnie pzrez niego się pochrzaniło na początku ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować