Zaloguj się, aby obserwować  
Froder

Gothic I - koszmarne błędy!

4 posty w tym temacie

Gram w pierwszą część Gothica. Mam wydanie z nowej eXtra klasyki. Niestety gra jest poważnie zabugowana (czy nie ma w niej w ogóle patchy?). Najpierw musiałem użyć kodu by dostać się do Starej Kopalni w II rozdziale (kołowrót się kręcił, ale brama się nie otwierała), a teraz nie mogę w III przejść jaskini orków. Znalazłem 2 części pergaminu, które są podobno zaklęciem teleportacji, ale ten Baal cośtam stanął w miejscu jak głupi i koniec...wszystko się zatrzymało. Łaziłem wszędzie, szukałem czegokolwiek, ale nic. Musiałem poszukać solucji. Okazało się, że facet ma mnie gdzieś jeszcze poprowadzić i wtedy się odezwać, dać mi ten pergamin, dzięki któremu akcja ruszy do przodu. Co teraz? Koleś stoi sobie w miejscu i nic nie mogę poradzić, próba rozmowy to wyświetlenie komunikatu "KONIEC". Czy to normalne, by gra miała takie błędy? Szlag mnie już trafia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale to to chyba na podforum pomocy technicznej...
A co do problemu to musisz długo dość czekać(idź coś porób)jak Baal będzie stał z Beziem przy ścianie. Po jakimś czasie zagada ;-) Reszta to nie wiem o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No może faktycznie do pomocy technicznej by się nadawało. Ale w sumie nie wiem czy to błąd gry czy ja coś robię źle. Tak w ogóle ten Baal nie stoi przy ścianie tylko gapi się na niszę za kratami (tam chyba była połówka pergaminu jedna). No i koniec...stoi tak sobie i nie reaguje. A łaziłem naprawdę już wszędzie, ale on nie chce się ruszyć. Wracam do tego pomieszczenia i to samo, zastaje go w identycznej pozycji. Niestety nie mam save''a przed wejściem do jaskini :(

20080926214911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować