Zaloguj się, aby obserwować  
Tyler_D

Master of Orion II: Battle at Antares - temat ogólny.

6 postów w tym temacie

Master of Orion II - gra strategiczna ( turówka rozgrywająca się w kosmosie ) z gatunku 4x za którą odpowiedzialny jest Simtex a wydawcą jest Microprose. Premiera na pecety miała miejsce pod koniec 1996 roku więc jak widać mamy do czynienia z niemłodą już produkcją ( ale cały czas bardzo grywalną ! zapewniam was ).

MoO II jest drugą odsłoną cyklu MoO. W stosunku do pierwowzoru wprowadzono nieco zmian uprzyjemniających granie.

A teraz w największym skrócie o tym na czym polega gra. Na początku wybieramy rozmiar galaktyki którą będziemy kolonizować, jej warunki ( zasobność w surowce i tym podobne ), ilość oponentów i stan początkowy naszego imperium oraz parę innych czynników. Następnie wybieramy jaką rasą chcemy pokierować ( dostępnych bodaj 10 czy 12 ) lub tworzymy własną i unikalną z cech które ją mają charakteryzować. Oczywiście każda cecha "kosztuje" określoną ilość dostępnych na początku pktów które musimy dobrze rozplanować. Potem pozostaje już wybranie koloru naszego imperium i ... w drogę. Naszym celem jest zniszczenie tytułowych Antaran i odnalezienie mitycznej planety - Oriona - jak można się domyśleć łatwo nie będzie. Czeka nas kolonizacja galaktyki, rozbudowa kolonii, kierowanie leaderów do odpowiednich zadań, walka z czasem, wrogami i okolicznymi paskudztwami jak ameby, smoki i takie tam. Do tego konstruowanie statków kosmicznych, dyplomacja z innymi rasami i wiele innych. Ech ... szkoda że już takich gier nie ma ... ;(.

Na koniec ...

MoO II - http://pl.wikipedia.org/wiki/Master_of_Orion_II

4x - http://pl.wikipedia.org/wiki/4X

Czy ktoś jeszcze pamięta tę grę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 17:48, KŁEJK napisał:

Ech ... szkoda że już takich gier nie ma ... ;(.


A o serii Galactic Civiliazation słyszałeś?
Poza brakiem bitew taktycznych, w niczym nie ustępuje serii MOO, więc nie mów, że już takich gier nie tworzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano zacna tylko szkoda że już tak jakby zapomniana. A na pewno lepsza od badziewiastej odsłony trzeciej. Cóż ... to był ... znaczy się jest oldschool. :) W dwie osoby można grać ale nieco to nudne ;P. I bardzo długo się taka rozgrywka ciągnie. ;)

BTW: nie ma to jak Psiloni :D. A i zapomniałbym ... Stellar Converter rządzi :D.

Sheltem => GalCiv widziałem i jakoś mnie nie przyciągnął na dłużej :/. Jest jeszcze co prawda parę podobnych gierek ale:
- to już nie to samo
- jest ich tyle co kot napłakał ;) więc praktycznie rzecz biorąc są one robione przez maniaków dla maniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na GOG Master of Orion 1 & 2 i ku mojemu zaskoczeniu sławna dwójka mi nie podeszła. Rozdrabnianie się na zarządzanie kilkoma planetami w jednym układzie słonecznym, dbanie o jedzenie czy inne pierdoły kompletnie mnie zniechęciły do gry mimo kilku prób podejścia do gry.

Natomiast jedynka...moim zdaniem jest rewelacyjna :d. Archaiczna, prawda, ale mam z nią sporo zabawy :]. Za 9 zł było warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować