• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Shoon

Assassins Creed - problem z instalacją

Pytanie

Otóż mam Assassin''s Creed (oryginał)!!

Podczas instalacji po 4 kreskach wyskakuje mi błąd data2.cab (plik : video_common).
I teraz co mam z tym zrobić, próbowałem kopiować na pulpit pliki z dysku, na początku było niby 2 minuty, ale potem wzrosły do 173!!
Clone CD - próba kopiowania obrazu płyty na dysk : jajo, błąd!

Teraz już nie wiem jak, może ktoś mi pomoże, bo nie mam już pomysłów co zrobić.
Spełniam minimalne wymagania tej gry, zalecane i up, up, up.

Mój komp :

Intel Core 2 Quad Q6600 2,4GHz
nVidia GeForce 8800 GT
4GB RAM
System operacyjny : Windows XP Professional SP2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Pamiętam, że miałem jakiś taki podobny błąd z Gothic 2. Jak mi się gra posypała i ją odinstalowałem i zainstalowałem ponownie podczas instalacji wyskakiwał właśnie podobny błąd. Wtedy moją metodą było wywalić z dysku wszystkie savy (nagrać na cd) zainstalować (już bez błędów) wgrać savy i śmigało. Pomyślałem, że może masz coś jeszcze na dysku więc piszę. A jeśli nie to spróbuj zainstalować w domyślnym folderze (na C) ew sprawdź czy działa na innym kompie. A może to po prostu wina płytki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Mam dla ciebie złą informację - skopana nagrywarka. Jakiej firmy masz i pod jakie złącze? Jeżeli Samsung i pod SATA, to do wyrzucenia. Na chwilę obecną prawie każda firma, która robi nagrywarki miewa problemy (a Samsung ma ich pełno...). Tylko Pioneer (i modele DVR215 i DVR216) trzyma jakiś rozsądny poziom, jeżeli chodzi o napędy pod SATA.

A sama przyczyna problemu jest dość zawiła, związana z płytą główną i nagrywarką. Otóż nagrywarka pod SATA to tak naprawdę zwykły model pod ATA z dołączonym konwerterem sygnału. Sam fakt istnienia tego konwertera sprawia, że starsze płyty główne po prostu świrują, gdy wsadza im się taki napęd. Nowsze radzą sobie z tym, ale...wtedy problemem staje się sam napęd - przy konwersji sygnału z ATA na SATA czasem pojawiają się błędy (w samej elektronice, więc nie do poprawki...), co doprowadza do wywalania komunikatów o błędach w systemie.

PS Możesz spróbować aktualizacji firmware napędu (stosowne informacje na ten temat znajdziesz na stronie producenta nagrywarki). Czasem pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To nie wina nagrywarki, ale chyba samej płyty.

Podczas 5 instalacji poszło i działa gra już spokojnie. Dziękuje wszystkim, który pomogli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.10.2008 o 23:48, Venzis napisał:

To nie wina nagrywarki, ale chyba samej płyty.

Podczas 5 instalacji poszło i działa gra już spokojnie. Dziękuje wszystkim, który pomogli.

skoro działa to zamykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować