Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PSP znowu złamane

31 postów w tym temacie

Każde zabezpieczenie, które człowiek wymyślił, inny człowiek może złamać. Kiedy i jak - pozostaje tylko kwestią czasu i pieiędzy. Zawsze tak było i zawsze tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Dziwie sie jedynie Amerykana ktorzy rowniez sciagaja piracki soft. Przeciez dla nich wydatek 50 dolcow to tak jak dla nas kupienie paczki chipsow :(

a byłeś tam, że wiesz jakie pieniądze sa dla nich wielkie czy małe ? Polacy myślą, że tam wszyscy śpią na pieniądzach a to nie prawda. W każdym wiekszym przejściu w metrze można zobaczyć sprzedawców pirackich DVD, gier itp. Piractwo to globalne zjawisko i jeżeli ktoś chce kraść to bedzie to robił, nawet jak ma pieniądze by wydać je w sposób legalny. Tak już ten świat działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek by nie zrobili i tak piraci złamia KAŻDE zabezpieczenie. Chociaż często sami są sobie winni. Gdyby gry były tańsze, dajmy na przykład pecetowe to chętniej by sięgali po oryginały ale tak za te 100 zeta ma 5 gier na giełdezie. Stąd piractwo. Wysokie ceny odstraszają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Gdyby gry były tańsze, dajmy na przykład pecetowe to chętniej by sięgali po oryginały ale tak za te 100 zeta ma 5 gier na giełdezie.

a ja mogę sobie ściągnąć najnowsze gry za darmo z internetu i co ma to oznaczać, że producenci gier powinni je rozdawać za darmo ?! To jest biznes, ich praca, ludzie dorośnijcie, oni też chca zarobić, utrzymać rodzinę i mieć fundusze na nastepne produkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Krzych Ayanami - ??
1. Zastanawiam się czy ty miałeś lub masz konsolę?
2. Czy masz pojęcie o strukturze biznesu takich firm jak Sony?
3. Mając doczynienie z różnymi konsolami wiem, jak jest z grami i konsolami.
Oczywiście PS2 jest dla mnie najlepszą konsolą ze względu na grywalność gier.
4. Sony nie sprzedaje licencji jak SEGA lub NINTENDO tylko sprzedaje Konsolki w ver.KIT, którymi można wszystko zrobić. Widzieliście kiedyś jakie cuda robią ruscy z grami na konsole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lotas ->

Sony nie sprzedaje licencji ale otrzymuje procent od każdej sprzedanej sztuki gry. I wcale nie sprzedaje KITów bo to by się mijało z celem... Jaki sens ma ściąganie pieniędzy od developerów kiedy bez nich konsola jest skazana na klęskę. Oczywiście KIT można kupić, ale nie można sprzedawać gier na konsolę stworzonych na tym sprzęcie bez umowy z producentem.

Co do PSP to jak dotychczas jak tak samo jak ze starym, poczciwym GB. Nie opłaca się kupować gier spiraconych, gdyż jest wysoce prawdopodobne że skutek dla konsolki będzie tragiczny... Już lepiej kupić sobie 5 oryginałów niż kupić 50 piratów a po chwili musieć wymieniać konsolkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lotas- >
1. mam sprowadzoną ze stanów kosnolę z wgranym biosem 2.5.
2. zależy co przez to rozumiesz.
3. mam co do tego poważne wątpliwości.
4. fakt, że Sony sprzedaje konsole nie zmienia faktu, że ich produkcja przez długi czas jest deficytowa. Firma dopłaca do każdego sprzedanego egzemplarza. Po za tym na kosnoli według producenta można zrobić tylko to co zostało przewidziane przez kontruktorów. Wgrywanie programów domowej roboty, zmiana biosu na starszy, czy ruchamianie pirackich gier - z całą pewnością do takich czynności nie należy.

Zresztą zastanów się. Aby uruchamiać kradzione gry na starszych modelach PS2 potrzeban była przeróbka, która automatycznie doprowadzała do anulowania gwarancji. Bez niej się w piraty grać nie dało. Twoim zdaniem fakt, że było to w ogóle możliwe oznacza, że konsola została zaprojektowana do takich rzeczy?

Stealth1947 -> ilość posiadanych pieniędzy jakie można wydać na rozrywkę nie ma zupełnie nic wspólnego z faktem czy się kupuje oryginały, czy kradnie się piraty. Sam znam jednego świetnie zarabijaącego gościa - u któeego nigdy nie widziałem żadnego oryginalnego filmu. Wszystko kupuje na lewo. Po prostu jeśli można mieć coś za darmo, albo po znacznie niższej cenie - to po co płacić? O to w tym chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy co to za geniusze wymyslaja ze mozna zniszczyc konsolke grajac na piratach. chyba tylko Ci co nie mieli PSP w reku. Poza tym te dziury to takze homebrew: q1, q2, iris, railroad tycoon i wiele innych wspanialych gier (w tej chwili tylko na 1.5 - 2.0 w trakcie opracowywania, ale nie wszystkie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmmm mam nadzieje że Sony uda się zrobić te perfekcyjne zabezpieczenia. Im mniej piractwa tym lepiej dla nas(ze strony gier) bo wkońcu im wiecej pieniedzy Sony otrzyma tym bardziej odjechane gry i gadżety będzie wymyślał.

p.s: czy da sie na psp odgrywać .pdf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przywiozlem sobie PSP z US z fabrysznym softem 2.6,
co do tych chipsow za 50 dolcow....hmmm...napisal to 10. latek?(Prawda jest ze maja duzo wiecej pieniedzy niz my w polsce, ale koszty zycia itp. sa duzo wieksze niz kurs dolara...no i nie spia na pieniadzach:)
Co do piracenia gier to w sumie nie mam nic konkretnego do dodania, ale tylko dlatego ze wlasciwie wszystko zescie powiedzieli. Ale prawda jest taka, ze im mniej bedzie piratow tj. wiecej kupionych gier, ew. akcesorii tym TANSZE beda gry i prawdopodobnie nawet konsole...
Co do homebrew...co kazdy chcialby zagrac sobie w starego Mario brosa itp. , ale z udostepnieniem takich opcji w PSP idzie niebezpieczenstwo, i to duze, ze dzieki temu uda sie w koncu uruchomic pirata gierki z UMD!
Uruchamianie np. Mario jest takze lamaniem praw autorskich wiec korporacja Sony napewno na takie "cos" by nie poszla.
Tak wiec zegnajcie mazenia o darmowej, nieryzykownej i legalnej wersji homebrew, o np. GTA nie wspominajac
(powiedzmy szczerze - legalne to to nie jest)

Pozdrawiam wszystkich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować