Zaloguj się, aby obserwować  
SimFury

Fable - Zapomiane Opowieści - Temat Ogólny

7430 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2006 o 16:55, kulfoniarz napisał:

Dodaje screena. Liczę na pomoc.

Jak grałem w Fable (czyli jakieś 2-3 miesiące temu), też miałem taki sam problem. I jakoś nie udało mi się znaleźć skutecznego rozwiązania. :/ Jeśli dobrze pamiętam, to po wywaleniu się gry na pulpit i po kolejnym jej uruchomieniu , można wybrać tryb w jakim gra ma działać, czy coś takiego. :) Więc wtedy wybierz tryb normalny. I wtedy chyba będziesz mógł zmienić te ustawienia graficzne. Chociaż wtedy może wystąpić drugi problem, o którym pisałeś, czyli gra będzie się wywalać do windy. :( Według mnie jest tak, że im więcej bajerów graficznych ustawisz, tym częściej będziesz wywalany na pulpit. :/ Ale koniecznie zmień częstotliwość odświeżania, bo przy 60Hz nie da się grać. :)
Poza tym spróbuj zrobić tak: START -> Uruchom -> i wpisz "dxdiag". Wtedy włączy sie taki ładny programik. Przejdź do zakładki "Ekran" i upewnij się, że masz włączone funkcje "Przyspieszenie DirectDraw" i "Przyspieszenie Direct3D". Być moze brak tych opcji jest przyczyna błędów. A jeśli to nie pomoże to możesz jednak jeszcze trochę się pobawić ze sterownikami. Innych pomysłów nie mam. :( Przypominam, że grałem w to jakis czas temu i nie pamiętam czy wszystko wygląda tak, jak to opisałem. :)

Mam nadzieję, że mój post Ci pomoże. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktos ma jakies problemy dotyczące fabuły gry itd. to moze pisac gg 5156900. Nie piszcie jesli chodzi o napisy [ ich brak] błedy ze gra wywala do windowsa, itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taka mała recenzja:
Grę zaczynamy jako małe dziecko, w naszy rodzinnym miasteczku Dębowej dolinie. Na początek musimy zebrać pieniądze na prezent urodzinowy dla naszej siostry. Możemy to zrobić na dwa sposoby:
1. Wykonując dobre uczynki-za każdy dostajemy jedną złotą monetę od naszego ojca.
2. Wykonując złe uczynki-zdobywając pieniądze od innych ludzi za np. nie powiedzenie żonie jakiegoś faceta, że on ma kochankę.
Rozpoczynając grę musimy wybrać czy nasz bohater będzie dobry, istny wzór wszystkich cnót lub zły na którego widok wszyscy będą uciekać. Nasz wybór polega na tym, że praktycznie każde zadanie możemy wykonać na dwa sposoby, dobry i zły. Z naszym charakterem zmniejsza się również nasz wygład. Gdy będziemy bardzo dobrzy wokół nas będą latać motyle, a głowę otoczy nam jasnożółta aureola. Zaś gdy będziemy bardzo źli otaczać nas będą muchy, a z czoła zaczną wyrastać wielkie rogi.
Kiedy wręczymy siostrze prezent, okażę się, że Dędową dolinę atakują bandyci! Zabici zostaną wszyscy oprócz ciebie i ........ (tego dowiesz się w dalszej części rozgrywki!) Następnie po całym tym makabrycznym zdażeniu obok ciebie pojawi się męszczyzna o imieniu Maze, który zabierze cię do Gildii Bohaterów, w której przejdziesz wieloletnie szkolenie na prawdziwego bohatera!
Fable jest świetną siekaniną z mocno zakorzenionymi elementami RPG.
Jednak jak (prawie) każda gra nie ustrzegła się wad! Najbardziej wkurzające znich to:
-dość krótki czas rozgrywki: ok.15 godzin za pierwszym razem(na szczęście gre warto przynajmniej przejść dwa razy->na dobrego i na złego)
-narzucanie stylu gry (generalnie większość Boss''ów najłatwjej przejść z mieczem i kilkoma czrami wspomagającymi)
-grafika dobra tu jest, ale jednak mogła by być lepsza.
Podsumowując Fable jest udaną grą, w którą warto zagrać!

Moja ocena: 8+/10!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Juz przeszukalem cale forum dotyczece FABLE i nadal nie mam odpowiedzi na moj poblem.
W trakcie uruchamiania w momencie kiedy pasek postepu jest mniej wiecej w polowie gra wywala sie spowrotem do windowsa.
Moj komp spelnia wymagania. Karta graficzna to ATI Radeon X600 i to co mnie martwi to na stronie Microsoftu zauwazylem ze ATI ktore obsluguja Fable zaczynaja sie od X700 tzn te sa sprawdzone.
Czy ktos z Was mial taki sam problem?
Jak go obejsc?
Najlepiej prosze o odpwiedz na neekee@wp.pl
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no jam mam acrobat reader 7.0 i jest coooooooool a jak chcesz sprawdzić to poproś kolegów o przysłógę i zainstaluj
u nich grę i się skapcysz czy gra nie chodzi czy masz coś z kompem a jak będzie coś jeszcze innego więć to ja nie wiem
nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 19:06, Mickey 23 napisał:

Wie ktos gdzie znajde naszyjnik dla Lady Grey??PLIS pomuszcie :)


SPOILER

Na cmentarzu obok Dębowej Doliniy jest dwóch gości, jak donich podejdziesz to przestają rozmawiać ale możesz się zakraść od tyłu za murkiem i wtedy się dowiesz, że naszyjnik zakopali na plaży w Dębowej Dolinię między dwiema łódkami. I tam możesz go wykopać przy pomocy łopaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 19:06, Mickey 23 napisał:

Wie ktos gdzie znajde naszyjnik dla Lady Grey??PLIS pomuszcie :)


bardziej opłacalne jest pozbycie się Lady Grey, a nie ożenienie się z nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 09:51, kamceg napisał:

> Wie ktos gdzie znajde naszyjnik dla Lady Grey??PLIS pomuszcie :)

bardziej opłacalne jest pozbycie się Lady Grey, a nie ożenienie się z nią.

potwierdzam lepiej wymówić prawdę niż się z nią hajtnąć i tak póżniej nic z tego nie będziesz miał bo będzie (po małrzeństwie) tam marudzić i wszyscy będą cię mieć za winnego a jak wyłonisz całą prawdę i powiesz to sierżantowi
to się ciebie zapyta czy nie zechciał byś zostać przewodniczącym rady miasta mówisz prawdę póżniej jest apel
i jesteś przewodniczącym oraz jest GIT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 14:52, zapodaj napisał:

> > Wie ktos gdzie znajde naszyjnik dla Lady Grey??PLIS pomuszcie :)
>
> bardziej opłacalne jest pozbycie się Lady Grey, a nie ożenienie się z nią.
potwierdzam lepiej wymówić prawdę niż się z nią hajtnąć i tak póżniej nic z tego nie będziesz
miał bo będzie (po małrzeństwie) tam marudzić i wszyscy będą cię mieć za winnego a jak wyłonisz
całą prawdę i powiesz to sierżantowi
to się ciebie zapyta czy nie zechciał byś zostać przewodniczącym rady miasta mówisz prawdę
póżniej jest apel
i jesteś przewodniczącym oraz jest GIT

tak ;] stanowisko burmistrza jest lepsze, zresztą jak ona to mogła zrobić własnej siostrze (co prawda mam czasem podobne myśli odnośnie mojej....), ale wolałem wyjawić prawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 14:52, zapodaj napisał:

> bardziej opłacalne jest pozbycie się Lady Grey, a nie ożenienie się z nią.
potwierdzam lepiej wymówić prawdę niż się z nią hajtnąć i tak póżniej nic z tego nie będziesz
miał


Oo nie zgodzę się. W posagu Lady Grey wnosi 20 000 sztuk złota. Do tego, jeżeli po ślubie będziesz dla niej miły to da ci najlepszą broń w grze. W innym wypadku, na ten oręż (Solus) trzeba wyłożyć 70 000 złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 15:59, shinian napisał:

W innym wypadku, na ten oręż (Solus) trzeba wyłożyć 70 000 złota.

Z tym że w tej grze kasy jest aż nadto, więc to żaden argument :)
No chyba, że weźmiemy pod uwagę kwestie moralne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 17:36, follis napisał:

MOŻE MI KTOŚ POWIEDZIEĆ CZY I JAK MOŻNA MIEĆ DZIECI?

a można je mieć a czy wogóle odkryliście akt burdelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 17:36, follis napisał:

MOŻE MI KTOŚ POWIEDZIEĆ CZY I JAK MOŻNA MIEĆ DZIECI?


W tej grze nie można mieć dzieci. No cóż może w sequelu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 17:36, follis napisał:

MOŻE MI KTOŚ POWIEDZIEĆ CZY I JAK MOŻNA MIEĆ DZIECI?

Nie można mieć. A co byś z takimi dzieciakami robił? Na potwory byś je wziął? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować