• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
qprgjdvzidavsdf

Problem z Obrazem [rozwiązano].

Pytanie

Hello.

Mam problem. Jak zawsze jestem zielony w sprawach w jakikolwiek sposób powiązanych z komputerem. Otóż, nie mogę odpowiednio odtworzyć plików audio-video. To znaczy, gdy otworzę jakiś plik, który jest filmem, słyszę dźwięk, ale nie widzę obrazu. Gdy gram w gry po przejściach plansz nie widzę filmików, ale słyszę dźwięk. O co chodzi? Co mam zrobić żeby było ok.? Jeszcze godzinę temu wszystko było w porządku, a jedyne co zrobiłem od tamtej pory, to zainstalowałem grę Wormsy 3D.
Proszę pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Wygląda na problem związany z kodekami video. Najlepiej na początek sprawdź wszystkie pliki filmowe jakie masz na dysku i zobacz jakie rozszerzenia tobie nie działają (np *.avi, *.mpeg, *.bik, *.wmv), wtedy być może będzie można powiedzieć czego tobie brakuje lub co się popsuło. Być może instalator tej gry coś schrzanił w rejestrze systemu, albo usilnie nainstalował kodeki niezgodne z już zainstalowanymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.12.2008 o 19:06, Sth`Devilish napisał:

Wygląda na problem związany z kodekami video. Najlepiej na początek sprawdź wszystkie
pliki filmowe jakie masz na dysku i zobacz jakie rozszerzenia tobie nie działają (np
*.avi, *.mpeg, *.bik, *.wmv), wtedy być może będzie można powiedzieć czego tobie brakuje
lub co się popsuło. Być może instalator tej gry coś schrzanił w rejestrze systemu, albo
usilnie nainstalował kodeki niezgodne z już zainstalowanymi.

Przede wszystkim *.avi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.12.2008 o 19:21, Sth`Devilish napisał:

Spróbuj odinstalować z systemu jakiekolwiek kodeki, które instalowałeś i zainstaluj te
stąd: http://www.free-codecs.com/K_Lite_Codec_Pack_download.htm . Upewnij się też, że
masz zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej.

Jakbyś mógł/mogła <raczej mógł> powoli, po polsku i jak dla kretyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.12.2008 o 20:26, Elfas napisał:

I jeszcze jedno: Czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie się znajdują te wszystkie kodeki,
bo chciałbym je wszystkie usunąć i dopiero zainstalować jedną porządną paczkę.

procedurę masz opisaną tu http://ja.gram.pl/sig./5 osobiście odradzam paczki kodeków, lepiej zainstalować tylko te potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.12.2008 o 20:46, sig. napisał:

> I jeszcze jedno: Czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie się znajdują te wszystkie kodeki,

> bo chciałbym je wszystkie usunąć i dopiero zainstalować jedną porządną paczkę.

procedurę masz opisaną tu http://ja.gram.pl/sig./5 osobiście odradzam paczki kodeków,
lepiej zainstalować tylko te potrzebne.

Czyli mam pokasować te pliki co tam napisałeś i co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.12.2008 o 20:54, Elfas napisał:

> > I jeszcze jedno: Czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie się znajdują te wszystkie
kodeki,
>
> > bo chciałbym je wszystkie usunąć i dopiero zainstalować jedną porządną paczkę.

>
> procedurę masz opisaną tu http://ja.gram.pl/sig./5 osobiście odradzam paczki kodeków,

> lepiej zainstalować tylko te potrzebne.
Czyli mam pokasować te pliki co tam napisałeś i co dalej?

Zrobiłem jak radziłeś i zainstalowałem coś takiego, że na pulpicie pojawiły się ikonki zaznaczone w załączniku. No i teraz wszystko gra i tańczy :). Ludzie, nawet sobie nie zdajecie sprawy jaką wielką sprawiacie przyjemność komputerowym kretynom <jak ja> , gdy im podpowiadacie, a oni se głupie i małe błędy, ale sami naprawiają. :) Wielkie dzięki <kolejny raz na gram.pl> i na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.12.2008 o 21:03, Elfas napisał:

--------------
Eot.


Nie pisz postów jeden pod drugim. Możesz je edytować, gdy o czymś zapomnisz lub się pomylisz - ta funkcja jest aktywna przez 5 minut. Pozdrawiam.

Edit Ta grafika, to dowód, że się udało, więc gratulacje :) A skoro problem rozwiązany, to temat zamykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.12.2008 o 21:04, Paladynka napisał:

> --------------
> Eot.

Nie pisz postów jeden pod drugim. Możesz je edytować, gdy o czymś zapomnisz lub się pomylisz
- ta funkcja jest aktywna przez 5 minut. Pozdrawiam.

Okej. Następnym razem będę wiedział. Sorry i dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować