Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2008 o 16:58, NuGGet napisał:

Posłuchaj choćby Gurala (DonGuralesko jakbyś nie wiedział), on ma takie kawałki, i taki flow,
że niszczy niejednego Niggasa...

Akurat na polskiej scenie Gural to jedynie największy lanser,(z tych prawdziwych) a miażdża to jego punche;) Co nie znaczy, ze go nie lubie, za "bialego murzyna":P - barwna postać;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 17:02, kolektor napisał:

(...) ale takiego Jay-Z (...) moim zdaniem bije na głowę


To pojechałes teraz równo ... pokaż mi cokolwiek od Gurala ... album, mixtape ... cokolwiek, co przebije Reasonable Doubt, Black Album ... czy cokolwiek innego od Hovy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 19:03, Dante Dy`nei napisał:

To pojechałes teraz równo ... pokaż mi cokolwiek od Gurala ... album, mixtape ... cokolwiek,
co przebije Reasonable Doubt, Black Album ... czy cokolwiek innego od Hovy ...

Może akurat dlka Ciebie Jay jest lepszy od Gurala... Dla mnie to Jay Z nie ma ANI JEDNEGO kawałka którego mógłbym słuchać, za cholerę mi sie jego płyty nie podobają. Nie podchodzi mi styl takiego wielkiego pimpa.

JrG >
A lanser, nie lanser, ważne że robi kozackie kawałki :D Manewrów bym mógł słuchać godzinami, w każdym kawałku w jakim sie pojawi to wymiata :D Choćby w StoPro, albo w "Wokół Mnie" z Paluchem ;P W StoPro uważam jego zwrote za najlepszą :D Może i są lepsi od niego, ale obecnie to mój ulubiony, polski raper :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 19:03, Dante Dy`nei napisał:

To pojechałes teraz równo ... pokaż mi cokolwiek od Gurala ... album, mixtape ... cokolwiek,
co przebije Reasonable Doubt, Black Album ... czy cokolwiek innego od Hovy ...

Ja podobnie jak NuGG - w ogóle nie trawię Jay-a. Szczególnie ostatnio, gdy zaczął nagrywać kawałki z Rihanną i innymi gwiazdami popu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 19:07, NuGGet napisał:

JrG >
A lanser, nie lanser, ważne że robi kozackie kawałki :D Manewrów bym mógł słuchać godzinami,
w każdym kawałku w jakim sie pojawi to wymiata :D Choćby w StoPro, albo w "Wokół Mnie" z Paluchem
;P W StoPro uważam jego zwrote za najlepszą :D Może i są lepsi od niego, ale obecnie to mój
ulubiony, polski raper :D

Gural mi nigdy nie wadził;)
Ulubiony polski raper? Dziwne, jakby to nie był OSTRy :P (za TO,co dodał do stylu...:P)
Potem Fokus,Sokół,R23,Ero (ostatnio polubiłem jego kozaczenie:P).

Jay-z??!! 99problems choćby!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 19:10, kolektor napisał:

Szczególnie ostatnio, gdy zaczął nagrywać
kawałki z Rihanną i innymi gwiazdami popu ...


Rihanna to R&B/Dancehall [btw. z jakimi on gwiazdami popu nagrywa]. No ale straszecznie długa była ta zwrotka w Umbrelli ... ja bym to raczej takim intro a nie featuringiem prędzej nazwał, no i jeszcze można dodać, że oboje są w wytwórni Def Jam, z tym, że Jay nagrywa pod skrzydłami Roc-A-Fella, a Rihanna w The Island Def Jam, więc dlaczego nie mięli by razem kawałka nagrać ?
Pozatym w USA kolaboracje Rap/R&B są na porządku dziennym i jakoś nie zauważyłem żeby ludzie słuchający rapu wyśmiewali się z wykonawców R&B, wręcz przeciwnie.
A u nas jest jak jest ... zaśpiewa sie coś w rapie to odrazu hate mode on ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilku ulubionych raperów. Na pewno za całokształ bardzo lubie Ostrego, jeżeli chodzi o teksty to królem dla mnie jest Łona, ten człowieczek ma takie teksty że na prawdę szacunek, za styl i w ogóle flow podziwiam Pona, bo podoba mi się jego styl nawijania...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świeży news z Ameryki:
Nas, Scarface i Ice Cube chcą nagrać coś razem. Ice Cube wypowiedział się na ten temat w HHNLive:
"Rozmawialiśmy o tym. Ja, Scarface i Nas na pewno coś razem zrobimy. Zobaczymy, czy będzie to wspólna trasa koncertowa, jakoś kawałek czy cały album. Zdecydowanie będzie się coś działo".
Zajebiście by było jakby razem coś nagrali!

A co do Polskiego Rapu: Polski Rap również kocham. Najlepszym Raperem w Polsce jest wg. mnie O.S.T.R. i Sokół, a najlepszym DJem DJ 600V. A mogę jeszcze dodać, że mam szczęście, bo O.S.T.R. tak jak ja mieszka w Łodzi i to niedaleko mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2008 o 19:11, Junior Gong napisał:

Ulubiony polski raper? Dziwne, jakby to nie był OSTRy :P (za TO,co dodał do stylu...:P)
Potem Fokus,Sokół,R23,Ero (ostatnio polubiłem jego kozaczenie:P).

Kurka, w sumie to zapomniałem o Ostrym ;P On i Gural są dla mnie najlepsi ;P
Tak swoją drogą, ciekawe dlaczego Gural mówi pisze sie GUral a nie GÓral ;P Chociaż jakoś nigdy nie zwracałem wcześniej na to uwagi ;P

Dnia 15.01.2008 o 19:11, Junior Gong napisał:

Jay-z??!! 99problems choćby!!

No to przyznam, to jest jedyny jego kawałek jaki mi sie podoba, ale reszta cholernie mi sie nie podoba, słuchać tego nie mogę ;P Jay wkurza mnie tym swoim stylem wielkiego alfonsa, zachowuje sie jakby był jakimś królem Hip Hopu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

\...\

To w takim razie musisz dość mało Jay''a znać, skoro kojaży Ci się z alfonsem.
Mi się zawsze jego postać kojażyła z biznesmenem. Sam kiedyś nie bardzo za nim przepadałem. Samo Reasonable Doubt nie bardzo mi sie podoba mimo iż jest to jeden z większych klasyków w rapie. Ale po przesłuchaniu Black Album, Blueprint [1 i 2], mixtapeu Rap Phenomenon III i paru innych rzeczy mogę stwierdzić, że spokojnie zmieścił by sie w moim top 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A mogę jeszcze dodać, że mam szczęście, bo O.S.T.R. tak jak ja mieszka w Łodzi i to niedaleko mnie.
No i git;)
Ja mogę dodać, że wychowałem sie na tym samym podwórku, co Esse ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 21:14, NuGGet napisał:

Tak nawiasem, ten mixtape rap Phenomenon jest gdzieś za darmo w necie? Czy to jest normalny
płatny legal?


Nie może być płatny, bo Jay nawija tam na ''kradzionych'' beatach ...
Można przesłuchać i ściągnąć chodźby nawet na DatPiff''ie > http://www.datpiff.com/Jay-Z-Rap-Phenomenon-III-mid44.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam też w ogóle nie podchodzi styl Jay''a i w ogóle nie znam jego płyt (no coś tam z ostatniej) no, ale co jak co chłop już przeszedł swoje, markę sobie wyrobił, a tak myślę, żeby dobrze zrozumieć jego płyty trzeba naprawdę znać dobrze ''English'' i wtedy jest full satysfakcja :) No i szacunek za wypromowanie Kanye West''a (#1 ofc :P )
Teraz to on chyba więcej zarabia na tych hotelach swoich i otworzonym nie dawno kasynie ;) No, ale nie sprzedał się choć ma więcej kaski od 50 centa :P

btw: http://www.youtube.com/watch?v=SV9mTJOIuZY&feature=related jeden z dwóch kawałków, które mi się na prawdę podobają z produkcji Khaled''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2008 o 21:51, Kermit 13 napisał:

btw: http://www.youtube.com/watch?v=SV9mTJOIuZY&feature=related jeden z dwóch kawałków, które
mi się na prawdę podobają z produkcji Khaled''a

Mi sie bardziej "Im So Hood" podoba, chociaż to też kozackie ;D Tak swoją drogą, to ten Khaled jakiś dziwny jest :P Na klipach wygląda jak świr xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 21:53, NuGGet napisał:

Tak swoją drogą, to ten Khaled jakiś dziwny jest :P Na klipach wygląda jak świr xD


Ten typ tak ma :P Ale produkuje [prawie] same hity :P Tak myślę, że fenomen tych artystów polega też na tym, że współpracują, produkują razem i trzymają razem. W kupie siła :] A Khaled pomaga im ładnie połączyć projekty :] Full wypas :D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 21:53, NuGGet napisał:


> btw: http://www.youtube.com/watch?v=SV9mTJOIuZY&feature=related jeden z dwóch kawałków,
które
> mi się na prawdę podobają z produkcji Khaled''a
Mi sie bardziej "Im So Hood" podoba, chociaż to też kozackie ;D Tak swoją drogą, to ten Khaled
jakiś dziwny jest :P Na klipach wygląda jak świr xD


obiło mi sie kiedyś że Khaled jest bratem Fat Joe''a prawda to..? bo nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować