Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Weekend z grą Saints Row 2 - dzień trzeci (recenzja)

17 postów w tym temacie

Zastanawiałem się nad kupnem ale patrząc po minusie o treści optymalizacja to sobie odpuszczę...

Myszasty, mam pytanie, optymalizacja w SR2 jest gorsza niż w GTA4? Mam na myśli wersje pecetowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia dzisiejszego przeszedłem Saints Row 2 (tj. wątek główny) na moim xboksie 360 i powiem jedno - animacja lubi sobie zwolnić, ale nie jest źle, a jej spadki można uświadczyć tylko kilka razy w ciągu całej rozgrywki lub przy niezłej rozwałce (np. waleniu z wyrzutni rakiet na ślepo w kilka aut). Jak widać, twórcom wersja na PC niezbyt dobrze wyszła. W wersji na x360 można dostrzec kompletny brak AA (nie wiem, jak jest z wersją na PC, ale po screenach widzę, że AA jest). W sumie nie robi mi to różnicy, bo i tak gram z odległości 3-4 metrów od telewizora i brak AA jest dla mnie niezauważalny ;) Powiem jedno - żadne GTA nie wciągnęło mnie tak Saints Row 2. Dzisiaj zacząłem katować Saints Row 1 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne wrażenia co Myszasty. Optymalizacja straszna. Ja już nie wiem czy twórcom (i nie tylko Saints Row 2) się nie chce, czy są takimi ciemnymi ludźmi, że nie umieją? Przecież zarówno w Saints Row 2 jak i GTA IV grafa nie jest jakaś super. Jest jedynie dobra, nic ponad to. A wymagania.... oooooooo oooooo. Niektórych twórców trzeba doceniać i szanować za to jak potrafią zoptymalizować swoje gry, innych z wiadomych powodów nienawidzić. Pozdrawiam.

PS. @InterFejS nie jest gorsza niż w GTA IV, ale w stosunku grafa/optymalizacja jest straszna. Chociaż jeśli GTA ci "cięło" to nie licz na płynną grę w SR2 z włączoną sporą liczbą detali. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra ma o wiele gorszą optymalizacje niż GTA IV jak na takim sprzęcie co oni testowali wypadło 15-20 fps to w GTA IV by mieli na full detalu ze 30 fps ... I bardziej opłaca się kupić GTA IV bo ma lepszą grafikę i fabułę bo grafika jak sobie zacytuję "Gra wygląda po prostu jak nieco podrasowane i okraszone całkiem niezłymi efektami cząsteczkowymi GTA III" więc ... chyba wiecie co wybrać , w GTA IV może jest mniej "jajec" ale fizyka i zniszczenia wypadają świetnie , więc jak zastanawiasz się czy robić rozwałkę na 15 fps''ach i gorszej grafice (Saints Row 2) czy na o wiele lepszej grafice i 25 fps''ach (GTA IV) to chyba wiadomo że wybrać GTA IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy recenzja była robiona z patchem 1.1 czy 1.0 ? Bo zastanawiam sie nad kupnem gry bo ponoć patch dużo daje i jestem ciekaw czy PL też ma tego patcha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam i GTA 4 i Saints row 2 ale niestety GTA 4 nie gralem poniewaz mam uszkodzoną karte dżwienkową i musze sobie wymienić ale juz zainstalowałem Gta i jest super !! A w saints row 2 jeszcze nie grałem ale myśle że też da sie pograć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 10:45, Wojo18 napisał:

Pytanie czy recenzja była robiona z patchem 1.1 czy 1.0 ? Bo zastanawiam sie nad kupnem
gry bo ponoć patch dużo daje i jestem ciekaw czy PL też ma tego patcha :)


Recka robiona na podstawie polskiej wersji. Gra w wersji pudełkowej, na aktywnym koncie steama, więc jeśli tylko jest jakiś pacth, powinno automatycznie go zassać i zaaplikować. W Moich Grach pozycja Uaktualnienie jest czysta, więc prawdopodobnie nie bangla on z polską wersją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak gierka dno grafika nie powala do tego te kosmiczne wymagania gdzie z moim sprzętem Gforce 9600GT oraz Athlonem 6000 w czasie jazdy samochodem po prostu chamsko tnie. Steam zainstalował patcha który miał podobno poprawić silnik o 20 % producenci chyba się pomylili bo zauważyłem ze 2%. pograłem ze 4-5h i dałem spokój. Nie kupujcie tej gierki na PC marnowanie 100zł. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konczita Ty, to lepiej idź się utop a nie krytykuj Saints Row 2 co prawda źle producenci zoptymalizowali Ale może być. tak szczerze GTA 4 może wylizać dupe Saints Row 2. Gta 4 lepszą grafikę ma niż SR2 ale... w SR2 jest tyle możliwości że aż głowa boli już gta San andreas ma o 5 razy więcej możliwość co 4 a pozatym w 4 Fabuła to DNO! Straszne dno a w SR2 jest zajebista. więc bardzo polecam tą gree że lagi są to trudno ustawcie sobie ustawienia na Normal zamiast Hight ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TOTALNIE SKOPANY PORT Z KONSOLIi. na pc gra działa na bardzo mocnym kompie jak niezoptymalizowany szajs. o steamie nie wspomne. nawet z uaktualnieniem losowe przycinki nie tylko utrudniaja, ale uniemożliwiaja normalna jazde wozami, szczegolnie szybkimi ( a na tym sie ta gra opiera przeciez ), chociaz na filmikach tego nie widac oczywiscie... co okoli 50metrów przycinki, doslownie. grafika słaba, framerate niski w porownaniu ze znacznie nowszymi i lepszymi graficznie gramii. załamka, żenada, wnerw ze nie mozna tego komus oddac chocby za darmo, bo przypisane na stłe juz do steamowego konta. szczegolnie ze mialme zamiar dac tej grze szansę. NIE KUPUJCIE TEJ GRY NA PC. JEST SKOPANA POZA MOZLIWOSCIĄ NAPRAWY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować