Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Killzone 2 - recenzja gry - część I

67 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2009 o 18:09, Marek1995 napisał:

Link wywala do strony głównej.


Mnie tam nie Recenzja dobra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 18:24, Kaucz napisał:

K2 to gra roku i tyle :)


Może się wszystko zdarzyć, poczekamy na koniec roku i pierwsze podsumowania.

Co do gry, bardzo dobra gra którą bym z chęcią zagrał, ale niestety muszę się zadowolić tym co ma mi do zaoferowania PS2 (a jest tego trochę). Pogratulować posiadaczom PS3 takiej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 18:36, Dekerinho6 napisał:

k2 tak od razu grą roku ? trochę to dziwne :P

Nie, skadze.
Kiedy pojawia sie temat-pytanie, czy FEAR 2 ma szanse byc FPSem roku to podnosi sie krzyk, ze dopiero luty a tu juz ktos gada o FPSach roku.
Ale gdy mowa o KZ2 to widocznie mozna juz mowic nawet nie o FPSie roku, tylko o grze roku! I to tez dopiero w lutym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra roku? Z pewnością nie. Bardzo dobry FPS? Raczej nie. Dobry FPS? Jak najbardziej, tylko cholera na Dual Shock''u coś mi granie nie wychodzi.

Niestety Killzone 2 tworem wybitnym nie jest - ot, taki dobry (używając słowa przeciętny naraziłbym się na liczne wyzwiska i inwektywa - ale, jak na ironię, jest to najbardziej trafne określenie) shooter z miodnym multi (a przynajmniej taką mam nadzieję). Wersja demonstracyjna mnie nie porwała, czyli tak samo będzie z pełniakiem - szczerze mówiąc nie wiem czy zakupię pełną wersję. Boska grafika i realistyczne odgłosy pola walki? Ludzie, nie dajmy się oszaleć. Rozumiem, niektórym z Was niesamowicie przesadzony motion-blur (główny bohater pewno się czegoś nawciągał, bo taki daje to efekt), ale mnie strasznie to irytuje. Odgłosy bitwy, jak i dźwięki wydawane przez bronie, prezentowały się o NIEBO lepiej w wydanym 2 lata temu Call of Duty 4. Z ciekawości uruchomiłem też polską wersję językową, która prezentuje się ŻAŁOŚNIE. Takich gier nie powinno się "spolszczać", a jeśli już to tylko w wersji kinowej, z napisami. Pod tym względem KZ2 może pobić jeno Brothers in Arms: Hell''s Highway, którego polskojęzyczność może rozbawić do łez (sama gra jest jak najbardziej ok).

Być może będzie to najlepszy ekskluzywny shooter dla PS3. Jest on lepszy od dwóch Resistance''ów, co i tak wielkim osiągnięciem nie jest. Ja jednak wiem swoje - wiele więcej frajdy dawał mi Halo 3, który zarówno w singlowej warstwie fabularnej, jak i multi spełniał się świetnie (oczywiście jak na realia konsolowe).

@SoundWave
Wiesz, już sporo przed premierą KZ2 uważano za grę roku. Ba! Niekiedy spotykałem się z określeniem "gra dekady"! Na YouTube od pewnego czasu trwa istny flame war (vide "27.2.09 - the day of death Xbox three shitty and PCs"). Popatrz jak potężna kampania reklamowa i grafika może namieszać w baniakach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 18:45, SoundWave napisał:

> k2 tak od razu grą roku ? trochę to dziwne :P
Nie, skadze.
Kiedy pojawia sie temat-pytanie, czy FEAR 2 ma szanse byc FPSem roku to podnosi sie krzyk,
ze dopiero luty a tu juz ktos gada o FPSach roku.
Ale gdy mowa o KZ2 to widocznie mozna juz mowic nawet nie o FPSie roku, tylko o grze
roku! I to tez dopiero w lutym!


To może przestańmy się hamować i od razu ogłośmy Killzone 2 FPS''em dekady... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2009 o 19:08, Metalhead86 napisał:

@SoundWave
Wiesz, już sporo przed premierą KZ2 uważano za grę roku. Ba! Niekiedy spotykałem się
z określeniem "gra dekady"! Na YouTube od pewnego czasu trwa istny flame war (vide "27.2.09
- the day of death Xbox three shitty and PCs"). Popatrz jak potężna kampania reklamowa
i grafika może namieszać w baniakach...

Przypomina to sytuacje, w ktorej gierka ogloszona "RPG of the year 2008" dostawala juz nagrody zanim nawet zostala ukonczona ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demo Killzone 2 trochę ostudziło mój entuzjazm względem tej gry. Wykonana świetnie z technicznego punktu widzenia, ale nie jest niczym więcej niż dobrą, rzemieślniczą robotą. Poza tym- to kolejny fps! Gearsy pokazały, że można inaczej i naprawdę zazdroszczę tej gry posiadaczom X360.

Oczywiście jest szansa, że wypluję te słowa, jak zagram w pełniaka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam na tą grę przede wszystkim ze względu na multiplayer. Single jest dla mnie tylko dodatkiem. Widać, że ta gra jest zaprojektowania z myślą o potyczkach z innymi graczami.

Czekam z niecierpliwością na Waszą recenzję multika ;) A póki co, chyba przejdę sobie demko po raz enty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż jak dla mnie pewny hicior, czy gra roku 2009? Zobaczymy :) Bo jeszcze dużo przed nami ( zwłaszcza, że 2009 zapowiada się obficie ). Ale na pewno na nominację zasługuje, gdyby wyszedł te 2 miesiące wcześniej to grą roku 2008 spokojnie by zostało. IMHO Pobiło każdego FPS''a/TPS''a z 2008 roku. :) Grą jestem tak zachwycony, że demko przelazłem już wiele razy i dalej mi się nie nudzi. Polska wersja? Fakt jest skopana, dlatego będę grać na Angielskiej. Ogólnie, głosy jakoś tak są źle dobrane do postaci. O braku wulgaryzmów, które mimo wszystko są potrzebne w tego typu grze nie wspomnę. ( TO tak jakby Wiedźmin był bez wulgaryzmów). Cover system przy odrobinie wprawy jest bardzo intuicyjny, i do tego sama perspektywa FPP sprawia, że bardziej "klimatyczny". Moim zdaniem dużo lepszy od samego Cover System z Gears Of War, jest to jednak podkreślam tylko moje zdanie.

Gra jednym się niesamowicie spodoba, jedni będą narzekać, ale nie ukrywajmy tak jest przy każdej większej premierze ;] Czekam do 25 lutego ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 20:15, Mrocz napisał:

Cóż jak dla mnie pewny hicior, czy gra roku 2009? Zobaczymy :) Bo jeszcze dużo przed
nami ( zwłaszcza, że 2009 zapowiada się obficie ). Ale na pewno na nominację zasługuje,
gdyby wyszedł te 2 miesiące wcześniej to grą roku 2008 spokojnie by zostało. IMHO Pobiło
każdego FPS''a/TPS''a z 2008 roku. :)


No nie wydaje mi się. GoW 2 by nie pobiło:-). Grałem w demo u kumpla (ja wybrałem 360:-)) i gra bardzo dobra, tylko to sterowanie dziwne. Dobra zabieram sie za czytanie recki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze AI przeciwników w Killzone 2 naprawdę stoi na wysokim poziomie. Oglądając filmy z gameplayem odniosłem zupełnie przeciwne wrażenie - żołnierze zachowywali się jak idioci.
Klimatu Killzone 2 odmówić nie można, design świata prezentuje się naprawdę zacnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować